جذب کارشناس فروش

جذب کارشناس فنی

TCP چیست ؟

در مرکز محتوای سرور دات آی آر

 

TCP چیست ؟

TCP چیست ؟

TCP تکنولوژی است که با پروتکل آی پی اینترنتی کار میکند و نحوه انتقال داده های بین کامپیوتر ها را تعیین می کند  tcp & ip از قواعد اساسی اینترنت هستند.
TCP توسط نیروی کار فنی مهندسی اینترنت (IETF) در استاندارد شماره RFL 793 (Request for Comment)  تعریف شده است.
توضیح بیشتر این پروتکل این که در زمانی که یک اتصال برقرار می شود مادامی که مبدا و مقصد ارتباط (یا همان اتصال) پیام ها و درخواست ها را به پایان برساند، آن را نگهداری می کند یعنی در واقع چگونگی تحویل دادن داده ها به درخواست هایی که در شبکه وجود دارد را مشخص می کند.

مثال واضح تر این مبحث زمانی است که از شما یک درخواست به سرور ارسال می شود؛ وب سرور برای پاسخ به این درخواست از پروتکل HTTP استفاده می کند که در این ارتباط، اصل ارتباط بین فرستنده و گیرنده تحت پروتکل TCP برای تنظیم نحوه اتصال و پاسخ درخواست برقرار می گردد و به این ترتیب یک فایل HTML به شما ارسال می شود و شما پاسخ درخواست را مشاهده می کنید.
TCP عملاً درخواست ها را به بسته ها تقسیم می کند، آنهارا اولویت بندی می کند و هرکدام را برای تحویل به لایه IP ارسال میکند. اگر چه هر یک از بسته های ارسالی دارای همان آدرس IP های منبع و مقصد هستند، بسته ها ممکن است در روترهای مختلف ارسال شوند. لایهTCP در کامپیوتر شما منتظر می ماند تا زمانی که کلیه بسته ها را دریافت کند  و سپس آنهایی را که دریافت می کنند را تایید می کند و در صورت نیاز(بر اساس شماره های بسته ی گم شده)، مجدد درخواست را ارسال می کند و درآخر فایل ها را در یک پرونده جمع می کند و به برنامه می رساند.

امیدواریم این مقاله برای شما مفید بوده باشد.

همچنین به منظور مطالعه بیشتر مقاله ها، می توانید به بخش مقالات سایت مراجعه فرمایید.

اشتراک گذاری در linkedin

به تیم متخصص ما اعتماد کنید!

تخفیف مخاطبین مرکز محتوا: Blog01

از کد Blog01 می‌تونید برای خرید اشتراک خدمات سرور مجازی و هاست استفاده کنید و از %10 تخفیف تو سفارش این خدمات بهره‌مند بشید!

محتوای مقاله مفید بود؟

5 1 رای
این مقاله چطور بود؟
اشتراک در
اطلاع از
12 دیدگاه
بازخوردهای آنلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

زدین گوگل ترنسلیت؟!

با سلام خدمت شما کاربر عزیز

خیر، تمام مقالات Server.ir به صورت مستقل توسط تیم تولید محتوا تشکیل شده از کارشناسان پشتیبانی نگارش می شود و گاهاً به منظور حساسیت بر تعریف علمی و دقیق مفاهیم ممکن است مستند بر منابع لاتین و اصلی برخی مفاهیم باشد اما به هر حال این دانشنامه، نگارش کامل و مفهومی کارشناسان پشتیبانی مجرب در زمینه خدمات میزبانی وب می باشد و در صورتی که سوال یا نکته خاصی مدنظر دارید که در این مقاله گفته نشده است با افتخار در خدمت شما هستیم.

بسسیار بد ترجمه شده میتونید متن رو با سایر سایت هایی که در مورد مفاهیم پروتکل ها صحبت میکنند مقایسه کنید.

ضمن تشکر از اعلام پیشنهادات و انتقادات، در عین اینکه متن های Server.ir کاملاً از طریق راهکارهای تولید محتوای مفهومی و به منظور کاربردی بودن پیاده سازی می شوند و به جز در مواردی خاص ترجمه مستقیم نیستند، حق با شما است و واقعاً هدف ما انتقال مفهوم به شما است که در صورتی که این متن برای شما کاربرد مدنظر را نداشته است قطعاً بدین معنا است که نیاز به اصلاح دارد که این مورد در لیست امور کارشناسان قرار گرفت و به زودی این متن ویرایش و به گونه ای کاربردی و روان تر درج خواهد شد. از اعلام نظر شما متشکریم و منتظر سایر همراهی های شما نیز هستیم.

اتفاقا خیلی هم عالی توضیح دادید.با تشکر

زنده باشید، البته متن فعلی ویرایش شده است و از نظرات و الطاف سایر نظرات کاربران نیز بهره برده ایم و در نهایت از اینکه نتیجه کار برای شما مفید بوده است بسیار خوشحالیم و همچنین بسیار از بازخورد مثبت شما متشکریم

خیلی خوب بود.سلیس و روان‌.ممنون

زنده باشید، ما هم از بازخورد مثبت و لطف شما متشکریم

خیلی بد بود گوگل ترنزلیت بهتر ترجمه میکنه

با سلام خدمت شما مخاطب عزیز
خیلی ممنونیم از اینکه نظر خودتون رو با ما در میان گذاشتید اما این متن یک برداشت از ترکیب چندمتن است و بازخورد خوب برخی مخاطبین عزیز دیگر مجموعه را نیز به همراه داشته است، در صورتی که مورد خاصی هست که با اصلاح آن می توانیم انتقال مفهوم بهتری داشته باشیم با افتخار در خدمت شما هستیم.

mamnon mard

ممنون از توجه شما
موفق باشید