سرور اختصاصی

با خرید سرور اختصاصی یک زیرساخت قدرتمند و انحصاری برای کسب و کارتون فراهم خواهید کرد.

خرید سرور اختصاصی

سرور اختصاصی ایران

سرور اختصاصی ایران

سرور اختصاصی ایران در دو دسته ارائه می‌شود. دسته اول سرور تحویل فوری، که در پلن‌های متنوعی از قبل کانفیگ شده و پس از سفارش کاربر، طی 24 ساعت تحویل داده می‌شود.

دسته دوم سرور سفارشی است که اگر مایل هستید سرور دقیقا مطابق منابع مورد نظرتون باشه گزینه مناسبی به حساب میاد. در این خدمات می‌تونید تو مراحل ثبت سفارش، سرور رو خودتون شخصا کانفیگ کنید و یا میتونید این کار رو طی تماس با ما، همراه با کارشناس‌های فروش مجموعه انجام بدید.

شروع از ماهانه 3,000,000 تومان

سرور OVH

خرید سرور اختصاصی خارج، یک سرویس قدرتمند رو با امکان ثبت آی پی اضافه در اختیار شما قرار میده. OVH که بزرگترین ارائه دهنده خدمات هاستینگ در اروپاست، رنج متنوعی از سرورها رو از نقاط مختلف دنیا ارائه میده. فرانسه، کانادا، آلمان، لهستان، انگلیس، استرالیا و اندونزی جزو کشورهایی هستند که این دیتاسنتر از اون‌ها خدمات میدهد و حتی این امکان وجود داره که آی پی‌های سرور رو از کشورهای دیگه‌ای هم سفارش بدید!

شروع از ماهانه 483,000 تومان
سرور اختصاصی OVH
سرور اختصاصی Hetzner

سرور Hetzner

هتزنر به عنوان یکی از محبوب‌ترین سرویس دهنده‌های اروپایی شناخته میشه. سرورهای اختصاصی این دیتاسنتر از دو کشور آلمان و فنلاند ارائه می‌شوند. اگر به سرویسی از این دو کشور با حداکثر 6 آی پی نیاز دارید، سرور هتزنر گزینه مناسبی محسوب میشه. یکی از مزیت‌های هتزنر، نداشتن هزینه نصب در بیشتر پلن هاست. 

شروع از ماهانه 2,691,000 تومان

سرور هلند

این خدمات از دیتاسنتر GreenHouse هلند تهیه ارائه میشه. اگر به یک سرور اختصاصی با حداکثر 5 آی پی اضافه از این کشور نیاز دارید خرید سرور اختصاصی هلند گزینه خوبی براتون به حساب میاد.

شروع از ماهانه 3,243,000 تومان
سرور اختصاصی هلند

مزایای خرید سرور اختصاصی از Server.ir

ویژگی‌های سرور اختصاصی

توان پردازشی قدرتمند
پهنای باند بالا
سفارشی‌سازی منابع
منابع اختصاصی

به سرور مجازی با قدرت پردازنده اختصاصی نیاز دارید؟

چرا خرید سرور اختصاصی؟

سرور با منابع انحصاری "No Noisy Neighbor"

سرورهای اختصاصی Server.ir با استفاده از تجهیزات سخت‌افزاری به روز و قدرتمند از داخل و خارج از کشور قابل ارائه به کاربران هستند. در این خدمات، انحصاری بودن منابع سرور باعث حذف تاثیرپذیری سرویس از سایر کاربران و منجر به ارتقا‌ی امنیت، توان پردازشی و آپ‌تایم آن می‌شود. سرورهای اختصاصی در کنار امکان سفارشی‌سازی کامل با توجه به نیاز کاربر، دارای قابلیت‌هایی از جمله موارد زیر هستند:

سرور اختصاصی

انواع سرور اختصاصی

به طور کلی انواع سرور اختصاصی از چند نظر دسته‌بندی می‌شوند؛ دو مورد از مهم‌ترین دسته‌بندی‌ها، دسته‌بندی بر اساس موقعیت جغرافیایی و دسته‌بندی بر اساس سیستم‌عامل است.
به لحاظ دسته‌بندی جغرافیایی، سرورها به دو نوع ایران و خارج تقسیم می‌شوند. سرورهای ایران به طور معمول برای میزبانی از وبسایت و اپلیکیشن‌های داخلی مناسب هستند و سرورهای خارج اغلب برای دسترسی به سرویس‌های تحریم شده استفاده می‌شوند.
سیستم‌عامل سرور، دومین دسته‌بندی است که سرورها بر اساس آن تقسیم می‌شوند. سرور اختصاصی لینوکس، سرور اختصاصی ویندوز و سرورهایی که مجازی‌سازهایی مثل VMware یا Proxmox روی آن‌ها نصب می‌شوند، در این دسته قرار دارند.

خدمات سرور اختصاصی Server.ir از سراسر جهان و با نصب سیستم عامل و مجازی‌سازها به کاربران ارائه می‌شوند. وجود این تنوع، نیازهای مختلف کاربران را پوشش می‌دهد.

سرور اختصاصی ایران

خدمات سرور اختصاصی ایران از دیتاسنترهای مختلفی همچون پردیس، پونک، عباس‌آباد و قم ارائه می‌شوند. داشتن دیتاسنترهای متعدد در مناطق جغرافیایی مختلف، امکان دسترسی کاربران به سرورها را افزایش می‌دهد و این امر منجر به افزایش سرعت بارگذاری و کاهش زمان دسترسی خواهد شد. همچنین وجود تنوع در دیتاسنترها، هرگونه احتمال افت کلی سرویس به دلیل مشکلات محلی را کاهش می‌دهد. وجود دیتاسنترهای متعدد، این امکان را در اختیار کاربران می‌گذارد که سرور را بر اساس نزدیک‌ترین مکان به خود انتخاب کنند و در نهایت این کاهش مسافت فیزیکی بین سرور و کاربر، منجر به بهبود عملکرد و افزایش سرعت دسترسی سرور می‌شود.

همچنین تعدد و تنوع دیتاسنترها، ریسک اتلاف داده به دلیل مشکلات و نواقص فیزیکی در یک مکان خاص را به حداقل می‌رساند و این موضوع در حفاظت اطلاعات کاربران اهمیت بسیاری دارد. داشتن تنوع در دیتاسنترهای قابل پوشش، موجب توازن و توزیع بار بین چندین دیتاسنتر شده و در نتیجه منجر به بهترین استفاده از منابع و افزایش کارایی می‌شود.

سرور اختصاصی خارج

سرورهای اختصاصی خارج، سخت‌افزاری قدرتمند را با آی‌پی غیرایرانی در اختیار شما می‌گذارند. سرورهای میزبانی شده در خارج از ایران دارای زیرساخت پایدار، به روز و قدرتمند هستند و از سمت دیگر لوکیشن این سرورها امکان دور زدن تحریم‌ها را فراهم می‌کند.
در این سرورها امکان سفارش آی‌پی اضافه و مجازی‌سازی وجود دارد. همچنین سیستم‌عامل‌های ویندوز سرور و لینوکس قابل نصب بر روی این خدمات هستند.
خدمات سرور اختصاصی از معتبرترین دیتاسنترهای جهان و با تنوع بالا در موقعیت جغرافیایی ارائه می‌شوند. سرور اختصاصی Hetzner از کشورهای آلمان و فنلاند، سرور اختصاصی OVH از فرانسه، کانادا، انگلیس، لهستان و سرور اختصاصی Greenhouse از لوکیشن هلند از جمله این موارد هستند.

تفاوت سرور اختصاصی ایران و خارج

یکی از سوال‌های متداول در هنگام اجاره سرور اختصاصی، ایران یا خارج بودن آن است. اصلی‌ترین تفاوت سرور ایران و سرور خارج در مبحث آی‌پی می‌باشد. در صورتیکه قصد استفاده از خدماتی را دارید که ایران را تحریم کرده‌اند و یا بازدیدکنندگان وبسایت شما عمدتا در اروپا هستند، سرور اختصاصی خارج مناسب کاربری شما می‌باشد.

تفاوت دیگر در حوزه ترافیک می‌باشد. در خدمات سرور اختصاصی ایران ترافیک نامحدود است اما در ترافیک بیشتر از 1 ترابایت ماهانه نیاز است تا نسبت یک به ده بین ترافیک ورودی و خروجی برقرار باشد. در سرور اختصاصی اروپا ترافیک کاملا نامحدود بوده و نیازی به رعایت نسبت مشخصی بین ترافیک send و receive وجود ندارد.

تفاوت مهم دیگر، امکان شخصی‌سازی سرور اختصاصی است. در سرور اختصاصی ایران، امکان تعیین سخت‌افزار و منابع سرور به صورت کامل برای کاربر مهیا است. در حالیکه در سرور اختصاصی خارج، امکان شخصی‌سازی سرویس به صورت کامل وجود ندارد و نیاز است تا انتخاب سرور از بین پلن‌های دیتاسنتر صورت بگیرد. البته رنج پلن‌های دیتاسنترهای اروپا در این خدمات تنوع مناسبی دارد و در صورت برقراری ارتباط با واحد فروش می‌توانید نزدیک‌ترین سرویس به آنچه در نظر دارید را به راحتی بیابید.

امکانات انحصاری سرور اختصاصی

امکان شخصی‌سازی منابع یکی از مهمترین مزیت‌های این دسته از خدمات است که در تعیین تعرفه سرور اختصاصی نیز نقش مهمی دارد. در خدمات سرور اختصاصی ایران کاربران امکان شخصی‌سازی کامل سرور را دارند و در سرور اختصاصی خارج نیز با توجه به تنوع بالای پلن‌های قابل ارائه امکان شخصی‌سازی سرویس وجود دارد.

مزیت دیگر این خدمات انحصاری بودن منابع سرور از جمله سخت‌افزار و پهنای باند است. این مورد باعث می‌شود که کاربر امکان بهره‌مندی از حداکثر توان سرور را داشته باشد و دیگر تحت تاثیر سایر کاربران قرار نگیرد.

همچنین در خدمات ارائه شده در ایران امکان اتصال سخت‌افزارهای جانبی مانند فلش، قفل سخت‌افزاری و هارد اکسترنال به سرور وجود دارد.

سیستم عامل و مجازی ساز در سرور اختصاصی

یکی از مزیت‌های خرید سرور اختصاصی نسبت به سرور مجازی امکان نصب بدون محدودیت سیستم‌عامل است. در این دسته از خدمات علاوه بر سرور اختصاصی لینوکس و سرور اختصاصی ویندوز، ارائه سرور با سیستم‌عامل‌های دیگری نیز امکان‌پذیر است. پلتفرم‌های مجازی‌سازی همچون VMware ESXi و Proxmox از جمله مواردی هستند که به جز سیستم‌عامل‌های لینوکس و ویندوز سرور امکان نصب بر روی سرویس را دارند. سیستم‌عامل انتخاب شده توسط کاربران، پس از ثبت سفارش به صورت رایگان توسط تیم پشتیبانی Server.ir بر روی سرور نصب می‌گردد.

سوالات متداول سرور اختصاصی

در صورتیکه سوال شما در لیست زیر قرار ندارد، از طریق چت آنلاین با ما در ارتباط باشید...

تحویل سرور خریداری شده چقدر زمان می‌برد؟

تحویل سرورهای اختصاصی ایران با توجه به زمان مورد نیاز جهت تهیه، تست و نصب و راه اندازی آن‌ها تا 5 روز کاری زمانبر خواهد بود. سرورهای اختصاصی خارج نیز به صورت معمول 48 ساعت پس از ثبت سفارش تحویل می‌گردند. 

لازم به ذکر است، فرآیند آماده سازی سرور بلافاصله پس از ثبت سفارش آغاز و سرویس در اسرع وقت تحویل کاربر می‌شود. بازه‌های زمانی اعلام شده، بیشترین زمان لازم جهت تحویل سرورهای اختصاصی هستند.

آیا امکان سفارشی‌سازی در خدمات سرور اختصاصی وجود دارد؟

بله. امکان سفارشی‌سازی منابع در خدمات ایران به صورت کامل وجود دارد. کاربران این امکان را دارند تا با برقراری ارتباط با واحد فروش و پس از دریافت مشاوره، منابع سرور خود را به صورت کامل انتخاب نمایند.

در خدمات خارج نیز با توجه به تنوع بالای پلن‌های قابل ارائه، این امکان وجود دارد که پس از برقراری ارتباط با واحد فروش، نزدیک‌ترین سرور با توجه به منابع مورد نیاز کاربر به ایشان پیشنهاد گردد.

تفاوت سرورهای اختصاصی ایران و خارج در چیست؟

تفاوت اصلی در خدمات سرور اختصاصی ارائه شده از ایران و خارج در لوکیشن میزبانی و آی‌پی آ‌ن‌ها است. در صورتیکه کاربری شما نیازمند آی‌پی غیر ایرانی است(جهت استفاده از سرویس‌های تحریم کننده آی‌پی ایران) و یا کاربران شما در خارج از ایران قرار دارند سرورهای اختصاصی خارج انتخاب مناسب‌تری نسبت به سرورهای ایران هستند.

تفاوت دیگر بین این سرویس در اینست که ترافیک هر دو نامحدود هستند اما در خدمات ارائه شده از ایران نیاز است تا نسبت یک به ده دریافت به ارسال اطلاعات از سرور رعایت شود. این مورد بدین معناست که در ازای یک گیگابایت آپلود دیتا در سرور نیاز است تا ده گیگابایت دیتا توسط کاربران از آن دانلود شود. در خدمات خارج از کشور نیازی به رعایت این نسبت نیست و ترافیک کاملا نامحدود است.

همچنین در سرورهای اختصاصی ایران بر خلاف سرورهای خارج، امکان اتصال سخت‌افزار جانبی همچون فلش، قفل سخت‌‌افزاری و یا هارد اکستنرال به سرور وجود دارد.

سرورهای اختصاصی از چه دیتاسنترهایی ارائه می‌شوند؟

Server.ir جهت ارائه خدمات خود با دیتاسنتر‌های مختلفی در سراسر جهان در حال همکاری می‌باشد. در خدمات ارائه شده از ایران، کلیه تجهیزات سخت‌افزاری از جمله سرورها تحت مالکیت مجموعه Server.ir بوده و دیتاسنتر‌های میزبان خدمات تنها شرایط نگهداری از این تجهیزات را در فراهم می‌آورند.

در حال حاضر خدمات سرور اختصاصی ایران از دیتاسنتر پونک و پردیس و سرورهای اختصاصی خارج از دیتاسنترهای OVH, Hetzner و Greenhouse به کاربران ارائه می‌گردد.

حریم خصوصی کاربران در Server.ir چگونه رعایت می‌شود؟

Server.ir کاملا به حریم خصوصی کاربران خود احترام می‌گذارد و کلیه اطلاعات موجود در خدمات و ناحیه کاربری، نزد این مجموعه محفوظ می‌باشد.

همچنین هرگونه ورود به سرور جهت رسیدگی به امور پشتیبانی، تنها با درخواست کاربران صورت می‌گیرد و در غیر اینصورت امکان ورود برای کارشناسان پشتیبانی وجود ندارد.

نحوه پشتیبانی و مدیریت سرویس در خدمات سرور اختصاصی به چه شکل است؟

در خدمات سرور اختصاصی پشتیبانی کامل زیرساختی و موارد سخت‌افزاری به کاربران ارائه می‌گردد.

در حوزه موارد نرم‌افزاری، کاربران بطور کامل دارای دسترسی‌های روت و در صورت نیاز امکان دسترسی کنسول و ریبوت (ILO) به صورت محدود در سرورهای اختصاصی ایران هستند و در سرور های اختصاصی خارج کاربران بطور کامل دارای دسترسی روت میباشند و وابسته به امکان این موضوع از طرف دیتاسنتر دارای دسترسی‌هایی از جمله دسترسی کنسول و ریبوت هستند، همچنین مسئولیت مدیریت امور داخلی در هر دو سرویس برعهده ایشان می‌باشد.

همچنین کنترل‌پنل‌های مدیریتی میزبانی‌وب همچون سی‌پنل، دایرکت‌ادمین و پلسک به عنوان راهی برای تسهیل فرآیند مدیریت امور نرم‌افزاری، قابل نصب بر روی سرورهای اختصاصی هستند. این لایسنس‌ها در صورت اضافه شدن به سرویس به عنوان افزونه، توسط تیم پشتیبانی به همراه تنظیمات اولیه بر روی سرور نصب می‌شوند.