کولوکیشن چیست؟

خدمات کولوکیشن امکان میزبانی سرورهای شما را توسط Server.ir در دیتاسنترهای طرف قرارداد این مجموعه به وجود می‌آورد. در این خدمات امکاناتی از قبیل فضای نگهداری در رک، برق، پورت شبکه و آی‌پی جهت میزبانی سرور فراهم می‌شود.

خدمات نگهداری سرور(Co-location)

عموما کاربرانی که به دلیل دارا بودن سخت‌افزارهای خاص و غیر‌رایج مانند سرورهای دارای کارت گرافیک و یا تمایل به استفاده از تجهیزات شخصی نیاز به یک فضای میزبانی اختصاصی و حرفه‌ای دارند، از خدمات کولوکیشن استفاده می‌نمایند. این خدمات شامل میزبانی از تجهیزات رک‌مونت کاربران در داخل رک‌های Server.ir می‌شود و امکاناتی همچون فضای‌ نگه‌داری، امنیت فیزیکی، برق، پورت شبکه و آ‌ی‌پی اختصاصی را برای سرورها فراهم می‌کند.

Server.ir در ارائه این خدمات با بهره بردن از سال‌ها تجربه و تخصص، امکان میزبانی سرورها را در فضای اختصاصی این مجموعه در برترین دیتاسنترهای ایران را فراهم کرده است، به نوعی که شما تنها در معرض مزایا و محدودیت‌های یک انتخاب قرار نگیرید. همچنین در خدمات کولوکیشن، به واسطه روابط B to B و تعداد رک‌های بالای Server.ir ، شما درگیر مشکلاتی از قبیل رو به رو شدن با محدودیت‌های کاربران عادی نخواهید شد.

امکانات خدمات کولوکیشن

کولوکیشن و نگهداری سرور

ویژگی‌های خدمات کولوکیشن

ترافیک نامحدود

دسترسی کنسول و ریبوت

مانیتورینگ شبکه

پهنای باند بالا

برای دریافت خدمات کولوکیشن نیاز به مشاوره دارید؟

سوالات متداول در خدمات کولوکیشن

در صورتیکه سوال شما در لیست زیر قرار ندارد، از طریق چت آنلاین با ما در ارتباط باشید...

خدمات کولوکیشن از چه دیتاسنترهایی ارائه می‌شوند؟

Server.ir با بهره‌مندی از سال‌ها تجربه همکاری با دیتاسنترهای مختلف داخلی، در حال حاضر خدمات خود را از دیتاسنترهای پونک و پردیس به کاربران ارائه می‌نماید.

در خدمات کولوکیشن، سرورها در داخل رک‌های اختصاصی Server.ir و با استفاده از تجهیزات سخت‌افزاری این مجموعه در دیتاسنترهای پونک و پردیس میزبانی می‌شوند.

در خدمات کولوکیشن چه تعداد آی پی اضافه قابل ارائه می‌باشد؟

به صورت پیش‌فرض در خدمات کولوکیشن، امکان سفارش 4 عدد آی‌پی اضافه وجود دارد. سفارش تعداد آی‌پی بیشتر نیاز به امکان‌سنجی و هماهنگی با واحد فروش دارد.

مراحل ارائه خدمات کولوکیشن به چه شکل است؟

پس از ثبت سفارش خدمات، هماهنگی لازم جهت دریافت سرور از کاربر در محل شرکت صورت می‌گیرد و سرور در اولین مراجعه کارشناسان فنی Server.ir در دیتاسنتر نصب خواهد شد.

در خدمات کولوکیشن تنها امکان پذیرش سرورهای رک‌مونت استاندارد وجود دارد. همچنین ارسال ریل سالم و استاندارد متناسب با سرور الزامی می‌باشد.

آیا امکان حضور فیزیکی کاربران در دیتاسنتر جهت رسیدگی به امور فنی وجود دارد؟

حضور کاربران در دیتاسنتر در این خدمات، امکان‌پذیر نمی‌باشد و رسیدگی به امور فنی مرتبط با سرور که نیاز به مراجعه حضوری دارد برعهده کارشناسان فنی Server.ir است.

در صورت نیاز به تعویض و یا ارتقا قطعات و تجهیزات مرتبط با سرور، این تغییرات پس از انجام هماهنگی‌های لازم توسط Server.ir صورت خواهد گرفت.

خدمات سرور اختصاصی چه مزیت‌هایی نسبت به خدمات کولوکیشن دارد؟

در خدمات سرور اختصاصی با توجه به اینکه تجهیزات به صورت کامل از سمت Server.ir تامین می‌شوند، کاربران چالش تامین سخت‌افزار با اصالت و سالم را تجربه نخواهند کرد.

همچنین خدمات سرور اختصاصی برخلاف کولوکیشن، شامل پشتیبانی سخت‌افزاری نیز هستند. در خدمات کولوکیشن در صورتیکه سرور با مشکل سخت‌افزاری مواجه شود نیاز است تا مورد توسط کاربر پیگیری و رفع گردد.

مزیت دیگر خدمات سرور اختصاصی نسبت به کولوکیشن عدم نیاز به سرمایه اولیه بالا جهت استفاده از خدمات است. در خدمات کولوکیشن نیاز است تا کاربر علاوه بر هزینه خدمات، هزینه نسبتا سنگینی را در حوزه تهیه سرور متحمل شود در حالیکه در خدمات سرور اختصاصی با توجه به دوره‌های پرداختی منعطف، نیازی به سرمایه‌گذاری جهت خرید وجود ندارد و کاربر می‌تواند سرور را تنها به مدت مورد نیاز خود تهیه نماید.

چگونه میتوانیم ترافیک مصرفی کاربران سایت خود را نیم‌بها کنیم؟

برای فعالسازی این مورد لازم هست تا آیپی و سایت خود را در سایت تنظیم مقررات ثبت نمایید
برای مطالعه دقیق و بررسی جزئیات این موضوع میتوانید از این مقاله استفاده نمایید:

ترافیک نیم‌بها