DKIM چیست و چه کاربردی دارد؟همراه ما باشید.

DKIM یک سیستم تصدیق هویت ایمیل است که جهت شناسایی حقه های پست الکترونیکی طراحی شده است. این مکانیزم امکانی را فراهم میکند که میل سرورهای گیرنده ایمیل، بررسی کنند که ایمیل دریافتی از domain مربوطه توسط مدیریت دامنه مجاز و تایید شده باشد و از دریافت ایمیل های اسپم (spam)  جلوگیری می کند.

پروتکل DKIM به عنوان یک استاندارد جهانی معروف شناخته شده است و در حال حاضر بسیاری از سازمان ها از آن برای کنترل پست الکترونیکی خود استفاده می کنند.

Public key: غالبا برا ی ایمن سازی ارتباطات الکترونیکی در شبکه های عمومی مانند اینترنت استفاده می گیرد.

Public key به عنوان محتوای یک رکورد TXT در Dns zone دامنه تعریف می شود و private key  در mail  server بسته به نوع mail  server و کار آن تعریف میگردد.

در استاندارد DKIM یک کلید امنیتی در ردیف های Dns دامنه ی فرستنده ثبت می شود. به ازای هر ایمیل ارسالی از دامنه ی مورد نظر، یک کلید امنیتی دیگر نیز به همراه ایمیل گیرنده فرستاده می شود، گیرنده با بررسی کد ارسالی و کلید امنیتی موجود در Dns دامنه، می تواند متوجه شود که آیا این ایمیل واقعا از دامنه ی مورد نظر ارسال شده است یا خیر.

DKIM در حقیقت یک امضای دیجیتال است که اثبات می کند فرستنده ی ایمیل واقعا همان فردی است که نام ایمیل نشان می دهد.

تولید DKIM و پیکربندی آن عموما امری پیچیده و در سرور ها ی اشتراکی خارج از دسترسی کاربران می باشد، لذا کاربران سی پنل با مراجعه به کنترل پنل خود قادر خواهند بود این تنظیمات را به سادگی انجام دهند.

برای این منظور پس از ورود به سی پنل وارد منوی Authentication از بخش MAIL شوید، سی پنل این امکان را فراهم اورده تا به سادگی این رکورد را در دامنه ی خود فعال کنید.

فعال سازی رکورد DKIM درCpanel

پس از لاگین به کنترل پنل گزینه ی Authentication را انتخاب نمایید.

و سپس در پنجره ی ظاهر شده DKIM را Enable  کنید.

با دیگر مقالات ما در server.ir همراه باشید.

با دیگر مقالات server.ir همراه باشید.

۱۳۹۸/۰۶/۲۸

نویسنده : ر شیخ

0

معرفی SonicWall

در این مقاله قصد داریم شما را با برند SonicWall آشنا کنیم. این شرکت به صورت کلی در حوزه امنیت اطلاعات فعالیت دارد.معرفی SonicWall  SonicWall در اصل یک شرکت خصوصی است که مقر اصلی آن در ...

۱۳۹۸/۰۶/۲۸

نویسنده : ف لقمانی

0

ایجاد دیتابیس در کنترل پنل webmin

در مقالات گذشته در خصوص نصب کنترل پنل webmin، نحوه ایجاد یوزر و همچنین آپلود اطلاعات در کنترل پنل webmin توضیح داده بودیم. در این مقاله در خصوص نحوه ایجاد یوزر و دیتابیس در کنترل پنل W...

۱۳۹۸/۰۶/۲۸

نویسنده : ب حداد

0

تغییر نسخه PHP در کنترل پنل Webmin

تا کنون در بخش مقالات، در خصوص مسائل مختلفی از کنترل پنل Webmin صحبت کرده ایم. از جمله نصب کنترل پنل، تنظیم نیم سرور، نصب گواهینامه SSL و تنظیمات CSF که هر کدام در مقالات مجزا می باشند. ...

دیدگاه کاربران

در رابطه با : "DKIM چیست و چه کاربردی دارد؟"

avatar
  عضویت  
با خبرم کن

وب گردی

جستجو
دقیقا متنی که نوشتم
جستجو در تیتر صفحات
جستجو در متن صفحات
جستجو در نظرات
Search in excerpt
Filter by Custom Post Type

با ایده پردازان همراه شو ...