DKIM چیست و چه کاربردی دارد؟

در مرکز محتوای سرور دات آی آر

DKIM چیست و چه کاربردی دارد؟همراه ما باشید.

DKIM یک سیستم تصدیق هویت ایمیل است که جهت شناسایی حقه های پست الکترونیکی طراحی شده است. این مکانیزم امکانی را فراهم میکند که میل سرورهای گیرنده ایمیل، بررسی کنند که ایمیل دریافتی از domain مربوطه توسط مدیریت دامنه مجاز و تایید شده باشد و از دریافت ایمیل های اسپم (spam)  جلوگیری می کند.

پروتکل DKIM به عنوان یک استاندارد جهانی معروف شناخته شده است و در حال حاضر بسیاری از سازمان ها از آن برای کنترل پست الکترونیکی خود استفاده می کنند.

Public key: غالبا برا ی ایمن سازی ارتباطات الکترونیکی در شبکه های عمومی مانند اینترنت استفاده می گیرد.

Public key به عنوان محتوای یک رکورد TXT در Dns zone دامنه تعریف می شود و private key  در mail  server بسته به نوع mail  server و کار آن تعریف میگردد.

در استاندارد DKIM یک کلید امنیتی در ردیف های Dns دامنه ی فرستنده ثبت می شود. به ازای هر ایمیل ارسالی از دامنه ی مورد نظر، یک کلید امنیتی دیگر نیز به همراه ایمیل گیرنده فرستاده می شود، گیرنده با بررسی کد ارسالی و کلید امنیتی موجود در Dns دامنه، می تواند متوجه شود که آیا این ایمیل واقعا از دامنه ی مورد نظر ارسال شده است یا خیر.

DKIM در حقیقت یک امضای دیجیتال است که اثبات می کند فرستنده ی ایمیل واقعا همان فردی است که نام ایمیل نشان می دهد.

تولید DKIM و پیکربندی آن عموما امری پیچیده و در سرور ها ی اشتراکی خارج از دسترسی کاربران می باشد، لذا کاربران سی پنل با مراجعه به کنترل پنل خود قادر خواهند بود این تنظیمات را به سادگی انجام دهند.

برای این منظور پس از ورود به سی پنل وارد منوی Authentication از بخش MAIL شوید، سی پنل این امکان را فراهم اورده تا به سادگی این رکورد را در دامنه ی خود فعال کنید.

فعال سازی رکورد DKIM درCpanel

پس از لاگین به کنترل پنل گزینه ی Authentication را انتخاب نمایید.

و سپس در پنجره ی ظاهر شده DKIM را Enable  کنید.

با دیگر مقالات ما در server.ir همراه باشید.

اشتراک گذاری در linkedin

به تیم متخصص ما اعتماد کنید!

تخفیف مخاطبین مرکز محتوا: Blog01

از کد Blog01 می‌تونید برای خرید اشتراک خدمات سرور مجازی و هاست استفاده کنید و از %10 تخفیف تو سفارش این خدمات بهره‌مند بشید!

محتوای مقاله مفید بود؟

0 0 رای ها
این مقاله چطور بود؟
اشتراک در
اطلاع از
0 دیدگاه
بازخوردهای آنلاین
مشاهده همه دیدگاه ها