جذب کارشناس فنی هاستینگ

گواهینامه EV SSL

در مرکز محتوای سرور دات آی آر

 

در ادامه مقالات معرفی انواع گواهینامه های SSL در این مقاله به معرفی بالاترین سطح این گواهینامه ها یعنی EV SSL می پردازیم.

گواهینامه EV SSL

EV مخفف کلمات Extended Validated می باشد که در واقع می توان گفت به معنی گسترده یا به عبارتی توسعه یافته می باشد.

مهترین نکته تفاوت این گواهینامه با گواهینامه های Domain Validated و Organization Validated است. همانطور که گفته شد در سرویس های SSL اطلاعات ارسالی بین کاربر و سرور میزبان به صورت رمز نگاری شده ارسال می گردد و این امر موجب امنیت انتقال اطلاعات می گردد. اما در این مورد گواهینامه ی EV تفاوتی با دیگر گواهینامه ها ندارد، یعنی در تمامی انواع گواهینامه ها از یک نوع رمز نگاری و یا Encryption استفاده می شود و SSL های DV و OV و EV از نظر امنیت انتقال اطلاعات با یکدیگر تفاوتی ندارند، در نتیجه برای کاربری که تنها نیاز به امنیت ارتباطات می باشد گواهینامه ی ارزان DV نیز کاربردی و مفید خواهد بود، اما تفاوت اصلی گواهینامه ی EV در شناسایی و تایید سایت و مالک آن می باشد.

ev ssl

در این گواهینامه مشابه با OV SSL نیاز به ارایه مدارک شرکتی می باشد و با توجه به اینکه در Server.ir این گواهینامه برای دامنه های بیبن المللی ارائه می گردد، می بایست اطلاعات ارسالی مربوط به شرکتی ثبت شده در خارج از ایران باشد، که استاندارد های ثبت شرکت آن از طرف CA یا شرکت ارایه دهنده ی گواهینامه قابل تایید باشد. همچنین با توجه به مدارک بیشتری که در گواهینامه ی EV دریافت می گردد و روند طولانی تر تایید مدارک، شناسایی و تایید شرکت نیز معتبرتر می باشد. در نتیجه پس از نصب گواهینامه ی EV در قسمت نوار آدرس مرورگر، نام شرکت مالک سایت نیز در کنار HTTPS و قفل سبز رنگ در درون یک نوار بصورت سبز نمایش داده می شود، که بیشترین میزان تایید یک سایت در بین گواهینامه ها می باشد.

 

ev ssl

اما مهمترین نکته در هنگام خریداری یا انتخاب یک گواهینامه بررسی نیاز های خود ما می باشد، زیرا با اینکه گواهنامه EV SSL معتبر ترین گواهینامه است اما با توجه به هزینه ی بالای آن و همچنین به مدارک شرکتی، معمولا از سمت شرکت های بزرگ استفاده می گردد و شرکت های کوچک تر یا بیزینس های اینترنتی کوچک در صورت نیاز به گواهینامه در اکثر مواقع از گواهینامه ی DV استفاده می کنند.

با دانشنامه Server.ir همراه باشید.

اشتراک گذاری در linkedin

به تیم متخصص ما اعتماد کنید!

تخفیف مخاطبین مرکز محتوا: Blog01

از کد Blog01 می‌تونید برای خرید اشتراک خدمات سرور مجازی و هاست استفاده کنید و از %10 تخفیف تو سفارش این خدمات بهره‌مند بشید!

محتوای مقاله مفید بود؟

0 0 رای ها
این مقاله چطور بود؟
اشتراک در
اطلاع از
0 دیدگاه
بازخوردهای آنلاین
مشاهده همه دیدگاه ها