سرویس CloudFlare به عنوان یک  reverse proxy می باشد که در واقع نوعی از پروکسی است که همانند دیگر پروکسی ها میان سرور و بازدید کننده قرار می گیرد و دسترسی ها و بازدید های خارجی به داخل شبکه ی محلی یا خصوصی یا سرور را مدیریت می نماید. که این سرویس در قالب یک CDN در نقاط مختلف جهان ارائه شده است و با توجه به منطقه ی جغرافیای بازدید کننده از نزدیک ترین سرویس دهنده پاسخگو خواهد بود. این مورد موجب می گردد تا از نظر امنیتی مهاجمان به صورت مستقیم به سایت و سرور شما دسترسی نداشته باشند، در نتیجه در صورتی که اتکی بر روی سرور در حال انجام باشد سرویس دهندههای CloudFlare ابتدا اتک را تشخیص می دهند و از ورود آن پهنای باند غیر مجاز به سرور جلوگیری می کنند و کاربران عادی نیز بدون هیچ مشکلی به سایت و سرور دسترسی خواهند داشت.

ثبت نام در سایت Cloudflare کمتر از چند دقیقه وقت شما را می گیرد. در این مقاله با ما همراه باشید تا با چند کلیک ساده ثبت نام و اضافه کردن سایت را با یکدیگر انجام دهیم!

ابتدا وارد سایت کلودفلر شوید و مطابق تصویر زیر روی گزینه ی Sign up کلیک کنید تا صفحه ثبت نام برای شما باز شود و سپس ایمیل خود و پسورد مدنظر را وارد کنید:

Sign up Sign up

در صفحه جدیدی که برای شما باز می شود، نیاز است دامنه سایت خود را وارد کنید:

در این مرحله نیاز است پلن مدنظر خود را انتخاب کنید. خوشبختانه اکانت رایگان کلودفلر بسیاری از امکانات مورد نیاز را به ما ارائه می دهد و بنابراین می توانید پلن اول که رایگان می باشد را انتخاب کنید:

Plan

در صورتیکه دامنه شما بیش از این فعال بوده باشد، کلودفلر به صورت خودکار رکوردهای پیش فرض آنرا شناسایی می کند و می توانید آنها را مدیریت کنید اما در صورتیکه دامنه پیش از این در دسترس نبوده است، نیاز است پس از اضافه کردن سایت، رکورد های پیش فرض دامنه خود (از جمله رکوردهای نیم سرور و دامنه اصلی) را بسازید.

در این صفحه شما می توانید رکوردها را اصلاح کنید. نیم سرورهای کلودفلر نیز در همین صفحه به شما نمایش داده می شود که روی دامنه خود ست کنید.

توجه داشته باشید که اگر آی پی رکوردها، آی پی پیش فرض کلودفلر بود نیاز است آنرا به آی پی سرور خود تغییر دهید.

rerodrs

گزینه ی Proxy status نمایش دهنده وضعیت پروکسی می باشد. در صورتیکه ابرهای نارنجی رنگ هر رکورد روشن باشد، آن رکورد از وب سرور کلودفلر به سرور میزبان شما متصل می شود و در صورتیکه از آن رکورد پینگ بگیرید، آی پی سرور شما نمایش داده نمی شود. (از این مورد عموما برای امنیت بیشتر و جلوگیری از نمایش آی پی سرور میزبان استفاده می شود)

در صورتیکه آنرا غیرفعال کنید شما کماکان درحال استفاده از کلودفلر می باشید اما پینگ آن رکورد مستقیما به آی پی سرور شما پوینت می شود.

در پایین صفحه روی گزینه ی continue کلیک کنید تا نیم سرورهای کلودفلر به شما نمایش داده شود و سپس روی Done, check nameservers بزنید تا پروسه تکمیل شود.

در پایان اگر سوال یا مشکلی در این مورد وجود داشت می توانید از طریق کامنت آنرا با ما به اشتراک بگذارید…

با دیگر مقالات server.ir همراه باشید.

۱۳۹۹/۰۴/۱۶

نویسنده : ف لقمانی

بدون دیدگاه

find command در لینوکس (بر اساس Date and time)

در مقالات گذشته در ارتباط با یکی از کامند های بسیار مهم و کاربردی در لینوکس با محوریت اصلی find commands در لینوکس پرداختیم. توضیح دادیم که در بسیاری...

۱۳۹۹/۰۴/۱۴

نویسنده : ب حداد

بدون دیدگاه

مهم ترین کارهایی که باید بلافاصله بعد از نصب وردپرس انجام داد (قسمت ۲)

در مقاله ی گذشته در خصوص مهم ترین کارهایی که باید بلافاصله بعد از نصب وردپرس انجام داد صحبت کرده ایم و تا حدی با موارد ابتدایی آن آشنا شده ایم. در این...

۱۳۹۹/۰۴/۱۱

نویسنده : ف سلالی

بدون دیدگاه

بهترین شرکت های امنیتی (Security Company) در سال ۲۰۲۰

امروزه تقریبا تمامی کسب و کار ها به طریقی با سیستم های IT و شبکه ها و پروتکل های اینترنتی در ارتباط بوده و با توجه به افزایش سطوح حمله و پیچیده تر شدن...

دیدگاه کاربران

در رابطه با : "نحوه ایجاد حساب در Cloudflare و اضافه کردن وب سایت"

avatar
  عضویت  
با خبرم کن

وب گردی

جستجو
دقیقا متنی که نوشتم
جستجو در تیتر صفحات
جستجو در متن صفحات
جستجو در نظرات
Search in excerpt
Filter by Custom Post Type

با ایده پردازان همراه شو ...