مرکز محتوای Server.ir :

بد افزار Trojan Horse چیست؟

بد افزار Trojan Horse چیست؟

در این مقاله قصد داریم در خصوص بد افزار Trojan Horse که به صورت معمول با نام Trojan شناخته شده است، صحبت کنیم. بد افزار Trojan Horse چیست؟

Trojan-Horse

نوعی بد افزار است که همانند یک فایل نرمال با فوت و فن های دانلود وارد سیستم کاربر می شود و بعد از ورود بدافزار، نصب می گردد. پس از نصب، کنترل سیستم را به دست می گیرد و به راحتی آن را آلوده می کند. قطعا زمانی که سیستم به بد افزار مورد نظر آلوده شود، سرقت اطلاعات به راحتی امکان پذیر است. از جمله مواردی که Trojan Horse می تواند در آن دخیل باشد شامل: سرقت اطلاعات کاربر، تغییر اطلاعات فایل ها، نصب بدافزارهای دیگر و نظارت بر فعالیت کاربر می باشد. از شایع ترین حالت های نظارت بر فعالیت کاربر، کنترل کلید زدن آن بر روی کیبورد است. در برخی از موارد Trojan Horse را یک ویروس نام گذاری می کنند در صورتی که این مورد از نظر تکنیکی غلط است زیرا که قابلیت تکثیر شدن در ذات آن وجود ندارد در نتیجه Trojan Horse یک بد افزار است.

چگونه از ورود Trojan Horse جلوگیری کنیم؟

به جهت این که کاربر از نصب Trojan Horse در سیستم خود غافل است، وجود نرم افزارهای آنتی ویروس می تواند در موارد زیادی به شناسایی آن کمک کند. آنتی ویروس می تواند بدافزار مخرب را جداسازی و سپس آن را حذف کند. قطعا تمامی کسانی که به صورت حرفه ای از کامپیوتر استفاده می کنند می دانند که به جهت کارکرد درست آنتی ویروس می بایست در تاریخ سررسید، آن را به روزرسانی کنند.

Trojan-Horse

در طول سال های مختلف محققان امنیتی که در مورد Trojan Horse تحقیق کرده و تعدادی از آن را کشف کرده اند. از جمله نام های معروف این بد افزار، می توانیم به نام هایی همچون: Bitfrost ، Tiny Banker ، Fake AV Trojan ، Magic lantern و Zeus اشاره کنیم.

امیدواریم این مقاله نیز برای شما کاربران عزیز مفید بوده باشد. از دیگر مقالات مرتبط با امنیت نیز می توانیدRandsomware ، Adware، Bot ، Bug،Rootkit و Spyware مطالعه و ما را در بخش مقالات دنبال کنید.

مقاله مورد نظر را جستجو کنید

موضوعات محبوب ما

نوشته های جدید

ایمیل

فیلتر ایمیل ها در سی پنل

  در این آموزش، میبینیم که چطور با استفاده از فیلتر ایمیل ها در سی پنل ، ایمیل های خود را در لیست سیاه یا

Let’s Encrypt

نصب let’s encrypt در IIS

در این مقاله قصد داریم به شما آموزش دهیم که برروی سرور ویندوزی خود ssl رایگان let’s encrypt  رو در IIS به چه صورت هستT

موضوع پیشنهادی شما برای مقاله

2 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.