جستجو
دقیقا متنی که نوشتم
جستجو در تیتر صفحات
جستجو در متن صفحات
جستجو در نظرات
Search in excerpt
Filter by Custom Post Type
مقالات، اخبار و آموزش های سرور

Articles

نحوه تنظیم DKIM در دایرکت ادمین

همانطور که می دانید، یکی از 3 پارامتری که برای ارسال ایمیل استفاده می شود و جز رکورد های DNS در سمت سرور است رکورد DKIM می باشد. گاها ممکن است این رکورد به صورت پیش فرض وجود نداشته باشد و کاربران برای ارسال ایمیل دچار مشکل شوند. برای ارسال ایمیل می بایست 3 رکورد DKIM,spf,ptr برای دامنه ای که به سمت سرور هدایت می شود وجود داشته باشد. در صورتی که از خدمات VPS و یا سرور اختصاصی استفاده می نمایید و خدمات مدیریت سرور خریداری نفرموده اید، ست نمودن این رکورد ها می بایست از سمت شما انجام ….

مطالعه مطلب

بازکردن پورت در فایروال Centos یا redhat

در این مقاله قصد داریم آموزش متفاوتی در رابطه با نحوه ی باز نمودن پورت در فایروال لینوکسی به شما ارائه دهیم. البته این مورد برای کاربرانی بیشتر قابل توجه خواهد بود که برروی سرور خود کنترل پنل در اختیار ندارند و تنها دسترسی SSH دارند و می بایست از طریق command این کار را انجام دهند. این آموزش برای سیستم عامل های CENTOS و REDHAT ارائه می شود و در صورتی که سیستم عامل شما یکی از این دو مورد می باشد می توانید از طریق دستورالعمل زیر پورت را در فایروال سیستم باز نمایید و از آن استفاده ….

مطالعه مطلب

CDN چیست و چه کمکی به سایت ما می کند؟

CDN مخفف شده ی عبارت Content Delivery Network که به معنی شبکه ی تحویل محتوا می باشد. اما اینکه معنی آن چیست و چه کاری انجام می دهد و فعالیت های آن چه کمکی به سایت و سرور می کند در این مقاله مورد بررسی قرار گرفته است. CDN هم در حوزه بهبود سرعت سایت ها و هم در حوزه ی امنیت سایت ها مورد استفاده قرار می گیرد. نحوه ی فعالیت سرویس های CDN به این صورت است سایت شما بجای اینکه مستقیم از روی سرور خود شما خوانده شود ابتدا توسط شبکه ای از سرور های سرویس دهنده ….

مطالعه مطلب

طریقه ی فعال کردن ioncube در دایرکت ادمین

ioncube از جمله ماژول های php است که عموما کاربران به آن نیاز دارند تا بتوانند کاربری مد نظر خود را پیاده سازی نمایند و کد ها و فایل های آن ها در صورت عدم فعال بودن این ماژول قراخوانی نخواهند شد و مشکل ساز خواهد بود. البته این ماژول در هاست های لینوکسی ارائه شده توسط SERVER.ir فعال است و از این بابت خیال کاربران راحت است اما در سرور های مجازی و یا اختصاصی لینوکسی با توجه به اینکه کاربران دسترسی root به اصل سرور دارند و هرگونه تغییری می توانند در سرور ایجاد نمایند، فعال یا غیر ….

مطالعه مطلب

نحوه نصب SSL در دایرکت ادمین

برای آن دسته از کاربران که از کنترل پنل دایرکت ادمین استفاده می کنند گاها نصب SSL با مشقت های بسیاری همراه است و یا بعد از نصب با خطای your site is not secure در مرورگر مواجه می شوند. اما ما در این مقاله برآن شدیم تا به شما نحوه ی صحیح نصب این کنترل پنل را آموزش دهیم تا از این طریق بتوانید بدون مشکل و به راحتی SSL را نصب نمایید و سپس قفل سبز رنگ را در مرورگر برای دامنه ی خود مشاهده نمایید. پس تا انتها با ما همراه باشید… قبل از اقدام به نصب ….

مطالعه مطلب

نحوه ایجاد A رکورد

در این مقاله به سراغ موضوع دیگری آمده ایم که برای بیشتر کاربران مورد سوال است و همچنین طیف دیگری از کاربران نحوه ی ساخت آن را می دانند اما کاربرد آن را نمی دانند. در این مقاله قصد داریم در رابطه با نحوه ساخت A رکورد و همچنین علت نیاز به ساخت و یا در واقع کاربرد آن توضیح دهیم. اصلی ترین و  به نوعی پرکاربردترین علت ساخت رکورد A این است که شما بخواهید ساب دامنه ی خود را که قرار است سایت دیگری باشد به محل دیگری که برای میزبانی آن در نظر گرفته اید هدایت نمایید. ….

مطالعه مطلب

بررسی و مقایسه مزایا و معایب فایروال های سخت افزاری و نرم افزاری

در این مقاله همانطور که از نام آن مشخص است به بررسی و مقایسه ای بین فایروال های سخت افزاری و نرم افزاری از نظر مزایا و معایب آن ها می پردازیم.   مزایای استفاده از فایروال های سخت افزاری: از تمام شبکه محافظت می کند و مختص به یک سیستم نیست. محافظت جامع تر و کامل تری انجام می دهد و از این نظر دارای امنیت بیشتری است. تا زمانی که بر روی سیستم اجرا نشده اند هیچ تاثیری بر روی عملکرد سیستم ندارند. مستقل از سیستم عامل و نرم افزار های آن عمل می کنند و دارای سیستم عامل ….

مطالعه مطلب

تغییر نسخه دیتابیس(Mysql)در دایرکت ادمین

در این مقاله قصد داریم به شما آموزش دهیم چطور نسخه ی Mysql را در دایرکت ادمین خود تغییر دهید. انجام این کار در موارد اندک و خاص پیش می آید که گاها سایت کاربران با توجه به اینکه با نسخه ی خاصی از mysql سازگار است بنابراین در صورتی که از سمت سرور و کنترل پنل این نسخه وجود نداشته باشد کاربر در نمایش سایت خود و یا قابلیت های دیگری که برای آن نوشته است دچار مشکل خواهد شد. در صورتی که جز کاربران SERVER.ir باشید و از خدمات ما استفاده نمایید دچار مشکل نخواهید شد زیرا همواره ….

مطالعه مطلب

تنظیمات ارسال ایمیل از سمت سرور

در این مقاله قصد داریم تنظیمات ارسال ایمیل را برای آن دسته از کاربرانی که می خواهند از اسکریپت ارسال ایمیل به منظور ارسال ایمیل استفاده نمایند شرح دهیم. برای این منظور پارامتر هایی را می بایست تنظیم نمایید از جمله : hostname,port,authentication,username,password و ممکن است برای شما سوال باشد که این تنظیمات را چه پارامتر هایی قرار دهید. ما در این مقاله به شما می گوییم که این پارامتر ها چه مقادیری هستند تا شما بتوانید به سرعت مقادیر را وارد نموده و کاربری خود را پیاده سازی نمایید : برای پارامتر Host : می بایست به این فرمت ….

مطالعه مطلب

تفاوت Firewall سخت افزاری و نرم افزاری

در ادامه مقالات مربوط به Firewall در این مقاله به بررسی تفاوت های firewall های سخت افزاری و نرم افزاری می پردازیم.   فایروال های سخت افزاری معمولا بصورت زیر ساخت هایی هستند که توسط شرکت های تولید کننده بر روی بورد های سخت افزاری نصب و راه اندازی شده اند و معمولا در قالب یک روتر در شبکه فعالیت می کنند، یک روتر نیز می تواند در یک شبکه به عنوان یک فایروال سخت افزاری فعالیت کند. یک فایروال سخت افزاری می تواند بصورت پیش فرض و بدون انجام هرگونه تنظیمات اولیه در حد مطلوبی از ورود داده ها ….

مطالعه مطلب

انواع فایروال ها

همانطور که در مقاله های قبل دانشنامه Server.ir با ما همراه بوده اید، فایروال و یا دیوار آتش را در مقاله ای معرفی نمودیم. در این مقاله در ادامه این مبحث به معرفی انواع فایروال می پردازیم. 1- فایروال­های سطح مدار (Circuit-Level): این فایروال­ها به عنوان یک رله برای ارتباطات TCP عمل می­کنند. ان­ها ارتباط TCPرا با رایانه پشتیبان قطع می­کنند و خود به جای آن رایانه به پاسخ­گویی اولیه می­ پردازند. تنها پس از برقراری ارتباط است که اجازه می­ دهند تا داده به سمت رایانه مقصد جریان پیدا کند و تنها به بسته ­های دادهه­ای مرتبط اجازه عبور ….

مطالعه مطلب

Firewall یا دیوارآتش چیست؟

Firewall یا دیوار آتش در تعریف اصطلاحا نام سرویسی است که یک سیستم را در مقابل دسترسی های غیر مجاز محافظت می کند. Firewall می تواند بصورت نرم افزاری و یا سخت افزاری باشد. فایروال ها با کنترل پورت های شبکه و کنترل دسترسی ها و آیپی های کاربران میزان سطح دسترسی و تحرک ها را کنترل می کنند. برای مثال می تواند با اعمال محدودیت بر روی یک نرم افزار از ارسال اطلاعات توسط آن جلوگیری کند و یا به صورت عکس این مورد از ورود اطلاعات ناشناس و یا غیر مجاز به سرور جلوگیری می کند. نرم افزار یا ….

مطالعه مطلب

مفهموم LVM و نحوه ی عملکرد آن

LVM یک ابزار برای مدیریت حجم منطقی که شامل دیسک تخصیص، striping، mirroring و تغییر اندازه حجم منطقی است. با LVM، هارد دیسک و یا مجموعه ای از دیسک های سخت به یک یا چند حجم فیزیکی اختصاص داده است. حجم فیزیکی LVM را می توان در دستگاه های بلوک دیگر که ممکن است دو یا چند دیسک دهانه قرار می گیرد. حجم فیزیکی شامل ترکیبی از حجم های منطقی به استثنای پارتیشن /boot می باشد. پارتیشن /boot به این خاطر که bootloader نمی تواند آن را فراخوانی کند نمی تواند یک حجم منطقی باشد. اگر پارتیشن /root برروی یک ….

مطالعه مطلب

ساخت ایمیل در وب سایت پنل و mspcontrol

در این مقاله قصد داریم به یکی از شایع ترین مشکلاتی که ممکن است در کنترل پنل mspcontrol خود با آن رو به رو شده باشید اشاره کنیم. همانطور که می دانید mspcontrol نسخه ی بروز شده ی website panel می باشد و مدت زمانی است که نسخه های قبلی websitepanel دیگر آپدیت و پشتیبانی نمی شوند و تنها نسخه ی mspcontrol به روز رسانی می شود. البته هردوی این کنترل پنل ها جز کنترل پنل های free برای سرور های ویندوزی هستند و در کنار کنترل پنل معروف پلسک (PLESK) که در سرور های ویندوزی بهترین کنترل پنل است ….

مطالعه مطلب

فعال سازی Gzip در هاست CPanel

همانطور که در مقاله ی قبل توضیحاتی در مورد Gzip ارایه شد، Gzip با فشرده کردن فایل های CSS مربوط به سایت باعث کاهش حجم سایت می گردد و همین مورد باعث می شود که اطلاعاتی که به مرورگر ارسال می گردد دارای حجم کمتری باشد و موجب افزایش سرعت لود سایت خواهد شد . در نتیجه فعال سازی این گزینه برای تمامی سایت ها مفید خواهد بود و تاثیر منفی نیز بر روی سایت نخواهد گذاشتو همواره از سمت مرورگر ها و آنالیزر های آنلاین نیز فعال بودن Gzip بررسی و چک می گردد. برای فعال سازی این گزینه ….

مطالعه مطلب


صفحه 1 از 3212345...102030...آخر »