جذب کارشناس فنی هاستینگ

HBASE چیست؟

در مرکز محتوای سرور دات آی آر

 

HBASE چیست؟

در این مقاله قصد داریم تا به موضوع دیگری با نام HBase بپردازیم و بگوییم HBase چیست و دارای چه ویژگی هایی می باشد. همراه ما باشید.

برای درک بهتر و راحت تر  HBase بهتر هست ابتدا به تعریف مختصری از Hadoop بپردازیم. البته در مقالات قبل به توضیح بیشتر درباره ی Hadoop پرداختیم ودر صورت تمایل میتوانید به مقالات گذشته و یا کلیک بر روی کلمه ی هدوپ مقاله ی آن را مطالعه بفرمایید .در واقع Hadoop یک فریم ورک نرم افزاری متن باز  برای ذخیره ی داده ها می باشد.هدوپ معمولا پردازش ها را به صورت توزیع شده انجام میدهد و نتایج را به کامپیوتر مقصد بر میگرداند. فریم ورک Hadoop از پروژه های مختلفی تشکیل شده است که در زیر به آنها اشاره کرده ایم:

1- apache spark

2- map Reduce

3- Apache HBase

4-HDFS

YARN -5

 در مقالات قبل در مورد Apache spark و map Reduce صحبت کردیم و در این مقاله قصد داریم تا به توضیح Apache HBase بپردازیم.

HBase یک سیستم مدیریت پایگاه داده می باشد که در سیستم فایل توزیع شده ی Hadoop اجرا میشود. استفاده و کاربرد HBase برای داده های مبهم و همچنین در بسیاری از موارد که استفاده از کلان داده ها  رایج می باشد ، مناسب است. سیستم پایگاه داده ای HBase از زبان  SQL پشتیبانی نمی کند. برنامه های HBase در جاوا بسیار شبیه  یک برنامه معمول Apache mapreduce هستند. یک سیستم HBase شامل مجموعه ای از جداول است هر جدول شامل ردیف ها و ستون ها می باشد که بسیار شبیه به یک پایگاه داده سنتی هست. هر جدول باید یک عنصر را به عنوان کلید اولیه تعریف کند و تمام تلاش های دسترسی به جداول HBase باید از کلید اولیه استفاده کنند.

اکنون به برخی از این ویژگی های HBase می پردازیم:

مقیاس پذیری خطی

بخش بندی و تنظیم جداول

سازگار با خواندن و نوشتن

پشتیبانی خطا یابی خودکار بین سرور ها

با دیگر مقالات ما در server.ir همراه باشید.

اشتراک گذاری در linkedin

به تیم متخصص ما اعتماد کنید!

تخفیف مخاطبین مرکز محتوا: Blog01

از کد Blog01 می‌تونید برای خرید اشتراک خدمات سرور مجازی و هاست استفاده کنید و از %10 تخفیف تو سفارش این خدمات بهره‌مند بشید!

محتوای مقاله مفید بود؟

0 0 رای ها
این مقاله چطور بود؟
اشتراک در
اطلاع از
0 دیدگاه
بازخوردهای آنلاین
مشاهده همه دیدگاه ها