مرکز محتوای Server.ir :

Map Reduce

Map Reduce

 

در این مقاله قصد داریم تا درباره ی Map Reduce صحبت کنیم و به تعریف آن بپردازیم. همراه ما باشید.

Map Reduce  مدل برنامه نویسی ساده برای حل مسائل محاسباتی در مقیاس وسیع و نیز به صورت توزیعی می باشد. Map Reduce ابزاری برای تولید سیستم هایی می باشد که حجم وسیع از داده ها را که بر روی هزاران کامپیوتر ذخیره شده اند را به صورت موازی پردازش می کند.

در مقالات قبل درباره ی داده های بزرگ و یا کلان داده که به عبارتی به آن Big Data گفته میشود صحبت کردیم در واقع امروزه در دنیایی زندگی میکنیم که حجم تولید داده ها در آن بسیار زیاد شده است شاید قبل از این تمامی داده های مورد نیاز یک برنامه ی خاص را میشد بر روی یک کامپیوتر ذخیره کرد و در مواقع لازم از آن استفاده نمود اما در روزگار جدید انجام چنین عملی برای بسیاری از برنامه های کاربردی که روزانه با آن سرو کار داریم غیر ممکن است برای مثال داده های موجود در وب سایت گوگل  نمونه ای از این سیستم ها هستند که داده های موجود در آن را هیچگاه نمیتوان بر روی یک کامپیوتر هر چقدر بزرگ ذخیره سازی کرد.

احتمالا تا به حال نامی از برنامه نویسی موازی یا به عبارتی Parallel Programming شنیده اید و با آن آشنا هستید در برنامه نویسی موازی یک برنامه در یک زمان میتواند چند کار و وظیفه را با هم انجام دهد. تا قبل از این معمولا برنامه های موازی بر روی یک کامپیوتر اجرا میشد این در حالی هست که مدل برنامه نویسی Map Reduce برای این بوجود آمده است که تا حد امکان کارها و وظایفی را که میتوانند به صورت موازی با هم اجرا شوند در کامپیوتر های مختلف به صورت موازی اجرا کند. این اجرای موازی میتواند بر روی کامپیوتر های ساده مختلف که با هم در ارتباط هستند انجام شود و به جای این که از یک ابر کامپیوتر  استفاده شود میتوانند از چندین کامپیوتر ساده جهت عملیات ذخیره سازی و محاسبات آن استفاده کنند.

با دیگر مقالات ما در server.ir همراه باشید.

مقاله مورد نظر را جستجو کنید

موضوعات محبوب ما

نوشته های جدید

فیلتر ایمیل ها در سی پنل

در این آموزش، من به شما نشان خواهم داد که چگونه با استفاده از فیلترهای spam موجود در cPanel، فیلتر ایمیل های خود را در

Let’s Encrypt

نصب let’s encrypt در IIS

در این مقاله قصد داریم به شما آموزش دهیم که برروی سرور ویندوزی خود ssl رایگان let’s encrypt  رو در IIS به چه صورت هستT

موضوع پیشنهادی شما برای مقاله

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.