جذب کارشناس فنی هاستینگ

7 دلیل اهمیت SSL برای سایت

در مرکز محتوای سرور دات آی آر

 

در این مقاله، ما درباره اینکه SSL چه چیزی هست بحث می‌کنیم، توضیح می‌دهیم که چرا مهم است و فهرستی از راه‌هایی را ارائه می‌کنیم که حرفه‌ای‌ها می‌توانند از SSL استفاده کنند.، دریافت گواهی SSL برای سایت شما می تواند اطلاعات کاربر را ایمن کند و در برابر هکرها محافظت کند. این ایده خوبی است که هر سایت شرکتی که اطلاعات حساسی مانند اطلاعات مالی یا اطلاعات شخصی کاربران را مدیریت می کند، SSL دریافت کنید. اگر محل کار شما وب سایتی دارد که اطلاعات حساس را مدیریت می کند، یادگیری در مورد گواهینامه های SSL ممکن است برای شما مفید باشد.

ssl important

SSL چیست؟

(SSL) Secure Sockets Layer  پروتکلی برای وب سایت ها است که یک پیوند امن بین یک مرورگر وب و یک وب سرور ایجاد می کند. این پیوند اطلاعات داخل یک وب سایت را رمزگذاری می کند، به این معنی که اگر کسی سعی کند به داده های موجود در مرورگر دسترسی پیدا کند، هک یا رهگیری کند، در عوض ترکیبی از اعداد، حروف و کاراکترها را مشاهده می کند که درک اطلاعات را دشوار می کند

گواهی SSL چیست؟

گواهی SSL یک فایل داده است که کاربران می توانند برای اهداف امنیتی روی سرورهای وب نصب کنند. هنگامی که کاربران گواهی‌های SSL را روی سرور خود نصب می‌کنند، پروتکل‌های امنیتی را فعال می‌کند که ارتباط امن بین سرور و وب‌سایت را امکان‌پذیر می‌کند. به طور معمول، وب‌سایت‌ها وقتی اطلاعات شخصی مانند اطلاعات پرداخت یا آدرس ایمیل را از کاربران درخواست می‌کنند، گواهی‌های SSL دارند. شرکت هایی که با اطلاعات کاربر کار می کنند، مانند فروشگاه ها یا شرکت های خدماتی، معمولاً گواهی SSL برای وب سایت خود دارند.

در اینجا انواع مختلف گواهینامه های SSL وجود دارد:

 گواهینامه Domain Validation (DV): این گواهی نامه برای تایید دامنه است و باعث میشود دامنه از http به https تغییر کند و فقط برای ایمن کردن یک دامنه است

گواهینامه Organization Validated (OV): این گواهی نامه سطح متوسطی از رمزگذاری و امنیت را ارائه می دهد و به طور کلی کم هزینه ترین گواهینامه هستند و علاوه برد تایید دامنه سازمان رو هم تایید میکند، برای دریافت این گواهی نامه نیاز به ارسال مدارک جهت تایید هویت است

گواهینامه Extended Validation (EV) :این گواهی بالاترین سطح حفاظت را ارائه می دهد و سایت هایی که با درجه بالایی از اطلاعات حساس مدیریت می کنند معمولاً این گواهی را انتخاب می کنند. نیز علاوه بر تایید دامنه و نشان دادن اطلاعات سازمان یک greenbar هم در قسمت URL وجود دارد که اسم شرکت یا کمپانی در آن وجود دارد، این نوع از گواهینامه نیاز به مدرک جهت تایید هویت است

گواهینامه multi domain : در ابتدا این گواهی نامه از گواهی نامه DV گرانتر است و برای نصب روی تعداد دامنه های کم مانند 2 یا 3 دامنه بهتر است از این گواهی نامه استفاده نشود و میتوان گواهی نامه DV تهیه و استفاده شود و از این گواهینامه میتوان برای یک دامنه اصلی و تعداد 100 عدد SAN  یعنی همان دامنه اضافه که همگی به یک سرور هدایت داده میشود استفاده کرد

گواهینامه SSL wlidcard : این نوع از گواهینامه را میتوانید برای دامنه اصلی خود و به تعداد نامحدود برای ساب دامین های دامنه اصلی خود خریداری و استفاده کنید

چرا SSL برای سایت اهمیت دارد؟

در اینجا چندین دلیل وجود دارد که چرا SSL برای یک وب سایت مهم است:

sertificate

1. از دیتای کاربران محافظت میکند

استفاده از گواهینامه SSL از شما و هر کسی که از وب سایت شما بازدید می کند محافظت می کند. هر زمان که کاربر اطلاعات شخصی خود را در یک وب سایت وارد می کند، SSL از دسترسی افراد خارج از وب سایت به آن اطلاعات جلوگیری می کند. هنگام راه‌اندازی SSL، می‌توانید افرادی را که به اطلاعات حساس دسترسی دارند تعیین کنید، که به آن افراد گزینه‌هایی برای مشاهده داده‌های ایمن می‌دهد.

2. به شما امنیت بیشتر در برابر هکر ها میدهد

 اطلاعات شما کمتر هک می شود.

اگر وب سایت شما شامل نام کاربری، رمز عبور، اطلاعات کارت اعتباری یا اطلاعات شخصی باشد، استفاده از گواهینامه های SSL بسیار مفید است، زیرا این اطلاعات معمولاً همان اطلاعاتی است که هکرها جستجو می کنند. در صورتیکه وب سایت شما را هک شود، گواهی SSL داده ها را به قالب بندی درهم و گیج کننده تبدیل می کند که رمزگشایی آن تقریبا غیرممکن است.

3. ranking سایت را در موتورهای جستجو افزایش می دهد

بسیاری از مرورگرها وب سایت های دارای SSL را تبلیغ می کنند تا کاربران بتوانند از وب سایت هایی بازدید کنند که اقدامات محافظتی عالی دارند. اگر به دنبال محبوبیت برای وب سایت خود هستید، نصب گواهینامه های SSL ممکن است بهینه سازی وب سایت شما برای موتورهای جستجو (SEO) را بهبود بخشد، که می تواند میزان ترافیک وب سایت شما را افزایش دهد. برخی از مرورگرها، وب‌سایت‌هایی را که گواهی SSL ندارند به‌عنوان «ناامن» برچسب‌گذاری می‌کنند که ممکن است باعث شود کاربران کمتر از وب‌سایت شما بازدید کنند.

4. مطابق با استانداردهای PCI

هر وب‌سایتی که پرداخت‌های آنلاین را از کاربران می‌پذیرد، ابتدا باید الزامات استاندارد امنیت داده‌های صنعت کارت پرداخت (PC) را داشته باشد، که مراحل مختلفی است که باید برای واجد شرایط بودن برای پذیرش پرداخت‌های کارت اعتباری آنلاین انجام دهید. یکی از این مراحل دریافت گواهینامه SSL برای ایمن سازی وب سایت شما است، بنابراین دریافت SSL شما را یک قدم به رعایت استانداردهای PCI نزدیک می کند.

5.باعث افزایش اعتماد کاربران به شما میشود

داشتن گواهی SSL ممکن است به شما در ایجاد اعتماد با افرادی که از وب سایت شما استفاده می کنند کمک کند، زیرا گواهی از اطلاعات آنها محافظت می کند. می‌توانید پیام‌هایی را به کاربران خود ارائه دهید که توضیح می‌دهد چگونه اطلاعات آنها در وب‌سایت شما به دلیل گواهی SSL امن است.

6. نیاز به شناسایی امنیتی دارد

SSL کاربر را ملزم می‌کند تا قبل از وارد کردن اطلاعات به وب‌سایت شما، هویت خود را تأیید کند، که این امر خطر هویت‌های سرقت شده یا خریدهای جعلی را کاهش می‌دهد. همچنین قبل از ارسال اطلاعات خصوصی به شخص ثالث نیاز به احراز هویت دارد. به عنوان مثال، اگر یک کاربر از طریق وب سایت شما پرداختی را انجام دهد، و سپس آن پول را در حساب بانکی قرار دهید، SSL بانک را ملزم می کند تا خود را شناسایی کند تا مطمئن شود که پول را به مرکز صحیح ارسال می کنید.

7.خطرات را شناسایی میکند

اگر SSL برای وب سایت خود دارید، ممکن است در صورت وقوع هک یا تهدید امنیتی احتمالی به شما اطلاع داده شود. به طور معمول، هنگامی که هکرها سعی می کنند به وب سایت شما نفوذ کنند، می توانید بلافاصله به شما اطلاع داده شود تا بتوانید اقدامات امنیتی مناسب را انجام دهید، مانند بررسی اینکه آیا اطلاعات وب سایت هنوز امن است و هرگونه رمز عبور یا داده های ورود را تغییر دهید. همچنین می‌توانید موارد هک احتمالی را ثبت کنید تا بتوانید به سرعت تشخیص دهید که آیا هکرها قادر به دریافت داده‌های وب‌سایت هستند یا خیر.

چه کسانی از SSL استفاده میکنند؟

به طور کلی استفاده از پروتکل https برای تمام وب سایت ها و نرم افزارها مورد استفاده می باشد و امروزه از محبوب ترین پارامترها برای تایید اعتبار وب سایت به شمار می‌آید.

domain ssl

اشتراک گذاری در linkedin

به تیم متخصص ما اعتماد کنید!

تخفیف مخاطبین مرکز محتوا: Blog01

از کد Blog01 می‌تونید برای خرید اشتراک خدمات سرور مجازی و هاست استفاده کنید و از %10 تخفیف تو سفارش این خدمات بهره‌مند بشید!

محتوای مقاله مفید بود؟

0 0 رای ها
این مقاله چطور بود؟
اشتراک در
اطلاع از
0 دیدگاه
بازخوردهای آنلاین
مشاهده همه دیدگاه ها