جذب کارشناس فنی هاستینگ

گواهینامه OV SSL

در مرکز محتوای سرور دات آی آر

 

در این مقاله پیرو روند معرفی انواع گواهینامه SSL به معرفی گواهینامه OV SSL می پردازیم.

گواهینامه OV SSL

OV مخفف کلمات Organization Validated است. این گواهینامه ی SSL همانطور که از نام آن مشخص است، به تایید شرکت و یا سازمان صاحب امتیاز یک سایت می پردازد. نکاتی که قابل بحث در مورد این گواهینامه می باشد، این است که اولا نحوه ی دریافت و تایید آن چگونه است و دوما چه تفاوت هایی با گواهینامه ی DV خواهد داشت؟

در مورد تایید و ارائه این گواهینامه، همانطور که از نام آن مشخص است، کاربر می بایست برای تایید سازمان خود در کنار تایید دامنه ی مورد استفاده اقدام نماید. مراحل تایید دامنه همانند DV SSL می باشد و پس از تایید دامنه این گواهینامه برای تنها یک دامنه فعال خواهد شد، اما علاوه بر انجام اقدامات لازم برای تایید دامنه از جمله ارسال ایمیل به مالک دامنه، به ارسال مدارک شرکتی نیز نیاز خواهد بود. که این مدارک شرکتی اطلاعات مالک و روزنامه رسمی شرکت و مدارک ثبت شرکت و … می باشد. با توجه به این نکته که در مجموعه ی Server.ir گواهینامه های SSL برای دامنه های بین المللی صادر می شود، و شرکت Global Sign که این گواهینامه را ارائه می کند، با شرکت های داخل ایران همکاری نمی نماید، در نتیجه برای دریافت گواهینامه ی OV می بایست مدارک ارسالی مربوط به خارج از ایران و در واقع شرکت ثبت شده در خارج کشور ارسال شود تا مدارک از جانب شرکت ارائه دهنده ی SSL قابل قبول باشند. همچنین به علت نیاز به تایید مدارک همانند گواهینامه  DV به صورت آنی ارائه نمی گردد و تایید و تحویل گواهینامه نیز به زمان بیشتری نیاز دارد.

به شرکت های ارائه دهنده ی گواهینامه Certification Authorities یا به اختصار CA می گویند که به معنی مقامات صدور گواهینامه می باشد.

SSL Types

در مورد تفاوت این گواهینامه با DV SSL می توان گفت که، از نظر ظاهر نوار آدرس مرورگر تفاوتی وجود ندارد و در هر دو آن ها قفل سبز رنگ و یا در بعضی مرورگر ها https نیز سبز رنگ نمایش داده می شود، اما تفاوتی که وجود دارد در گواهینامه های DV با کلیک بر روی قفل و باز کردن اطلاعات SSL تنها عبارتی مبنی بر اینکه شما به دامنه ی Domain.com متصل شده اید نمایش داده می شود و در بخشی که مربوط به اطلاعات صاحب دامنه می باشد unknown نوشته شده است. اما در گواهینامه ی OV SSL علاوه بر دامنه نامه شرکت و یا سازمان مالک آن دامنه نیز نمایش داده می شود. در مورد نوع رمز نگاری اطلاعات تفاوتی وجود ندارد و مهمترین تفاوت همان اعتبار بیشتر دامنه است که روی SEO نیز تاثیر مثبتی خواهد داشت.

در مورد اضافه کردن دامنه های دیگر مورد استفاده به گواهینامه های Wildcard و Multi Domain در DV نیز می توان اشاره کرد که در واقع گواهینامه ای به این شکل وجود ندارد اما برای هر Subdomain یا دامنه های متصل می توان از یک گواهی SAN که مقداری از خود OV ارزان تر است استفاده نمود.

با توجه به نکات گفته شده و دشواری های نسبتا بیشتر از گواهینامه ی DV، در کنار بررسی گواهینامه OV بررسی و مشاهده ی گواهینامه EV نیز توصیه می گردد زیرا شرایط تحویل نسبتا مشابهی با OV دارد اما دارای نکات مثبت و هزینه ی اندک بیشتری نیز هست، که در مقالات بعدی به معرفی آن خواهیم پرداخت.

با دانشنامه Server.ir همراه باشید.

اشتراک گذاری در linkedin

به تیم متخصص ما اعتماد کنید!

تخفیف مخاطبین مرکز محتوا: Blog01

از کد Blog01 می‌تونید برای خرید اشتراک خدمات سرور مجازی و هاست استفاده کنید و از %10 تخفیف تو سفارش این خدمات بهره‌مند بشید!

محتوای مقاله مفید بود؟

0 0 رای ها
این مقاله چطور بود؟
اشتراک در
اطلاع از
0 دیدگاه
بازخوردهای آنلاین
مشاهده همه دیدگاه ها