مرکز محتوای Server.ir :

Wildcard SSL

Wildcard SSL

 

در این مقاله همانطور که در مقاله های پیشین اطلاع رسانی شده بود، به معرفی و بررسی گواهینامه Wildcard SSL می پردازیم.

Wildcard SSL

گواهینامه Wildcard SSL از نظر ضریب امنیتی و همچنین تایید وب سایت مانند گواهینامه DV SSL رفتار می کند و در واقع با دریافت اطلاعات مالک دامنه، یک URL یا دامنه را به عنوان آدرس اصلی تایید می نماید. اما تفاوت هایی که با Domain Validated دارد این است که در گواهینامه ی Wildcard پس از ثبت یک دامنه به عنوان دامنه ی اصلی می توانید Subdomain یا زیر دامنه های همان دامنه ی اصلی را نیز برای ثبت و نصب SSL استفاده نمایید. که البته این مورد باعث چند برار شدن قیمت این گواهینامه نسبت به گواهینامه ی  DV شده است. که در خود محصولات Server.ir نیز این محصول تقریبا 7 برابر DV قیمت گذاری شده است، در نتیجه در رابطه با صرفه ی این محصول می توان گفت که برای سایت های نسبتا بزرگ مناسب می باشد که از چند Subdomain برای صفحات مختلف خود استفاده می کنند، اما قطعا وقتی گواهینامه را برای دامنه ی اصلی خود و نهایتا یک یا دو زیر دامنه ی آن نیاز دارید خرید دو یا سه گواهینامه DV برای شما به صرفه تر خواهد بود. و البته که صرفه Wildcard SSL برای سایت های بزرگ تر با 5 یا 6 زیر دامنه بیشتر می باشد.

نکته ای که باید به آن توجه داشته باشید این است که خود عبارت www. یک زیر دامنه ی Subdomain می باشد. و نکته ی دوم اینکه گواهینامه ی Wildcard تنها برای یک سطح زیر دامنه نسبت به دامنه ی اصلی قابل استفاده خواهد بود. با توجه به نکات ذکر شده در بالا باید توجه داشته باشید که، اگر شما دامنه ی اصلی خود را برای مثال  domain.com ثبت کرده باشید، ثبت my.domain.com و www.doamin.com و امثال این ساب دامین ها برای شما مجاز خواهد بود ولی ثبت admin.my.domain.com برای شما مجاز نخواهد بود. و همچنین در صورتی که شما دامنه ی www.domain.com را به عنوان دامنه ی اصلی ثبت کرده باشید، دامنه های مجاز برای شما می توانند برای مثال دامنه های mail.www.domain.com یا blog.www.domian.com باشند، اما در این حال ثبت دامنه های my.domain.com و یا www.my.domain.com برای شما مجاز نخواهد بود.

در نتیجه برای خرید گواهینامه ی Wildcard SSL می بایست به نیاز خود و تعداد زیر دامنه های موجود توجه داشته باشید تا از نظر اقتصادی به صرفه باشد. همچنین می بایست به دامنه ای که به عنوان دامنه ی اصلی ثبت می نمایید و همچنین زیر دامنه هایی که برای آن دامنه اصلی مجاز می باشند نیز توجه نمایید.

با دانشنامه Server.ir همراه باشید.

مقاله مورد نظر را جستجو کنید

موضوعات محبوب ما

نوشته های جدید

الکسا

الکسا که بود و چه کرد؟

در حوزه سئو و بهینه‌سازی جایگاه وبسایت در سیستم رتبه‌بندی موتورهای جستجوی ابزار مختلفی وجود دارند اما شاید بتوان الکسا را معروف‌ترین و پرکاربردترین این

پشتیبان

پشتیبان گیری از سایت وردپرس

پشتیبان گیری . تهدیدات حملات سایبری مختلف در طول سال ها افزایش یافته است. این امر به ویژه برای وب سایت های وردپرس صادق است

موضوع پیشنهادی شما برای مقاله

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.