از این مقاله به شروع معرفی انواع گواهینامه های SSL می پردازیم.

SSL مخفف Secure Sockets Layer است که در واقع به عنوان SSL Certificate معرفی و شناخته می شود. که همانطور که در مقاله های قبلی نیز گفته شد، برای امن کردن انتقال اطلاعات به وسیله ی رمزنگاری آن ها و همچنین تایید وبگاه ها و وبسایت ها می پردازد.

انواع SSL

یکی از انواع این SSL ها به DV SSL معروف می باشد که در واقع مخفف Domain Validated SSL است. که معنی آن تاییدیه دامنه می باشد.

این گواهینامه ساده ترین نوع گواهینامه های SSL است که در واقع تنها دامنه ی متصل شده به آن را تایید می نماید. همانطور که گفته شد یکی از موارد امنیتی در حوزه ی اینترنت انتقال اطلاعات می باشد، که در همین گواهینامه نیز رمز نگاری اطلاعات ارسالی تا حدی انجام خواهد شد، اما بحث دیگری که در امنیت مهم می باشد این است که بدانیم به جای درستی متصل شده ایم، درست مانند زمانی که با فردی از پشت تلفن برای اولین بار صحبت می کنید و به این دلیل که صدای آن فرد را نمی شنوید نمی توانید اطمینان داشته باشید که با چه کسی صحبت می کنید، در نتیجه در این مرحله SSL ها وارد می شوند که بسته به نوع آن ها صحت اطلاعات وب سایت و صاحبان آن را تایید می کنند.

 

گواهینامه DV SSL صاحب دامنه می بایست برای دریافت گواهینامه اثبات کند که صاحب این دامنه است که این اقدامات با قرار دادن فایل در سایت و یا ارسال ایمیل به Admin@Domain از سمت مرکز ارائه دهنده ی گواهینامه انجام می گیرد که پس از تایید دامنه و مشخصات مالک آن مراحل نصب دامنه انجام می گردد و سپس با انتقال سایت از http  به https در قسمت نوار آدرس یک قفل سبز رنگ نمایش داده خواهد شد، که بسته به مرورگر ممکن است خود عبارت https نیز سبز رنگ نشان داده شود.

مواردی که قفل به صورت زرد رنگ ا خاموش یا با علامت خطر نمایش داده می شود نشان دهنده ی وجود مشکلی در سایت می باشد که برای مثال ممکن است فایل یا عکس خاصی در سایت دارای مشکل امنیتی باشد که می بایست برای حذف آن یا رفع مشکلش اقدام کرد تا قفل به سبز رنگ تغییر یابد.

در آخر می توان گفت که DV SSL برای تجارت های اینترنتی بسیار پر کاربرد بوده زیرا ارزان ترین نوع SSL بوده و همچنین به علت عدم نیاز به ارایه مدارک شرکتی و حقوقی، دریافت آن از دیگر SSL ها آسان تر می باشد و همچنین دریافت آن برای گرفتن نماد اعتماد الکترونیک دو ستاره کافی می باشد.

با دانشنامه Server.ir برای آشنایی بیشتر با انواع SSL همراه باشید.

با دیگر مقالات server.ir همراه باشید.

۱۳۹۸/۰۵/۲۹

نویسنده : ف لقمانی

0

تنظیم چند دامنه در Ubuntu با وب سرور Nginx

در این مقاله آموزش خواهیم داد که چگونه چند دامنه را در سرور  Ubuntu با وب سرور Nginx  بدون داشتن کنترل پنل مدیریت نماییم.در مرحله  اول با انجام مراحل زیر می توانید نصب وب سرور را انج...

۱۳۹۸/۰۵/۲۹

نویسنده : ب حداد

0

تنظیمات پر کاربرد CSF

در این مقاله قصد داریم در خصوص برخی از مهم ترین و پر کاربرد ترین تنظیمات CSF صحبت کنیم. ابتدا توضیح کوتاهی در خصوص CSF و عملکرد آن خواهیم داد. CSF پلاگینی می باشد که برای افزایش امنیت ...

۱۳۹۸/۰۵/۲۹

نویسنده : سالار نظری

0

۱۰۰% رضایت مشتریان از پشتیبانی سرور ایده پردازان

       با استفاده از خدمات ایروسرور یکی از مهم ترین دغدغه های شما که پشتیبانی و حمایت ارایه دهنده خدمات میزبان وب است برطرف شده و شما با خیال راحت می توانید سایت یا نرم افزا...

دیدگاه کاربران

در رابطه با : "انواع SSL – گواهینامه DV SSL"

avatar
  عضویت  
با خبرم کن

وب گردی

جستجو
دقیقا متنی که نوشتم
جستجو در تیتر صفحات
جستجو در متن صفحات
جستجو در نظرات
Search in excerpt
Filter by Custom Post Type

با ایده پردازان همراه شو ...