مرکز محتوای Server.ir :

انواع SSL – گواهینامه DV SSL

انواع SSL – گواهینامه DV SSL

 

از این مقاله به شروع معرفی انواع گواهینامه های SSL می پردازیم.

SSL مخفف Secure Sockets Layer است که در واقع به عنوان SSL Certificate معرفی و شناخته می شود. که همانطور که در مقاله های قبلی نیز گفته شد، برای امن کردن انتقال اطلاعات به وسیله ی رمزنگاری آن ها و همچنین تایید وبگاه ها و وبسایت ها می پردازد.

انواع SSL

یکی از انواع این SSL ها به DV SSL معروف می باشد که در واقع مخفف Domain Validated SSL است. که معنی آن تاییدیه دامنه می باشد.

این گواهینامه ساده ترین نوع گواهینامه های SSL است که در واقع تنها دامنه ی متصل شده به آن را تایید می نماید. همانطور که گفته شد یکی از موارد امنیتی در حوزه ی اینترنت انتقال اطلاعات می باشد، که در همین گواهینامه نیز رمز نگاری اطلاعات ارسالی تا حدی انجام خواهد شد، اما بحث دیگری که در امنیت مهم می باشد این است که بدانیم به جای درستی متصل شده ایم، درست مانند زمانی که با فردی از پشت تلفن برای اولین بار صحبت می کنید و به این دلیل که صدای آن فرد را نمی شنوید نمی توانید اطمینان داشته باشید که با چه کسی صحبت می کنید، در نتیجه در این مرحله SSL ها وارد می شوند که بسته به نوع آن ها صحت اطلاعات وب سایت و صاحبان آن را تایید می کنند.

 

گواهینامه DV SSL صاحب دامنه می بایست برای دریافت گواهینامه اثبات کند که صاحب این دامنه است که این اقدامات با قرار دادن فایل در سایت و یا ارسال ایمیل به Admin@Domain از سمت مرکز ارائه دهنده ی گواهینامه انجام می گیرد که پس از تایید دامنه و مشخصات مالک آن مراحل نصب دامنه انجام می گردد و سپس با انتقال سایت از http  به https در قسمت نوار آدرس یک قفل سبز رنگ نمایش داده خواهد شد، که بسته به مرورگر ممکن است خود عبارت https نیز سبز رنگ نشان داده شود.

مواردی که قفل به صورت زرد رنگ ا خاموش یا با علامت خطر نمایش داده می شود نشان دهنده ی وجود مشکلی در سایت می باشد که برای مثال ممکن است فایل یا عکس خاصی در سایت دارای مشکل امنیتی باشد که می بایست برای حذف آن یا رفع مشکلش اقدام کرد تا قفل به سبز رنگ تغییر یابد.

در آخر می توان گفت که DV SSL برای تجارت های اینترنتی بسیار پر کاربرد بوده زیرا ارزان ترین نوع SSL بوده و همچنین به علت عدم نیاز به ارایه مدارک شرکتی و حقوقی، دریافت آن از دیگر SSL ها آسان تر می باشد و همچنین دریافت آن برای گرفتن نماد اعتماد الکترونیک دو ستاره کافی می باشد.

با دانشنامه Server.ir برای آشنایی بیشتر با انواع SSL همراه باشید.

مقاله مورد نظر را جستجو کنید

موضوعات محبوب ما

نوشته های جدید

ایمیل

فیلتر ایمیل ها در سی پنل

  در این آموزش، میبینیم که چطور با استفاده از فیلتر ایمیل ها در سی پنل ، ایمیل های خود را در لیست سیاه یا

Let’s Encrypt

نصب let’s encrypt در IIS

در این مقاله قصد داریم به شما آموزش دهیم که برروی سرور ویندوزی خود ssl رایگان let’s encrypt  رو در IIS به چه صورت هستT

موضوع پیشنهادی شما برای مقاله

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.