مرکز محتوای Server.ir :

Multi Domain SSL چیست؟

Multi Domain SSL چیست؟

 

در این مقاله در ادامه ی مقالات معرفی گواهینامه های SSL به معرفی گواهینامه ی معروف به Multi-Domain می پردازیم.

Multi Domain SSL

این گواهی نامه از نظر مباحث امنیتی و رمزنگاری ها مشاهبه با گواهینامه ی DV بوده و در مورد تایید اطلاعات سایت نیز همانند DV فقط صحت دامنه را تایید می نماید و قفل سبز آن نیز تنها به صورت نمایش خود قفل سبز و نهایتا HTTPS سبز رنگ در برخی مرورگر ها خواهد بود و برای ثبت نیز نیازی به ارایه مدارک حقوقی و یا شرکتی نیست.

و اما تفاوتی که این گواهینامه با DV SSL دارد این است که، همانطور که از نام آن مشخص است، بر خلاف DV که برای یک دامنه صادر شده و قابل استفاده می باشد. گواهینامه ی Multi-Domain بر روی دامنه ی اصلی به همراه 99 دامنه ی دیگر در کنار آن قابل نصب می باشد. یعنی مراحل راه اندازی این گواهینامه بر روی 100 دامنه را می توان تنها با خرید یک گواهینامه انجام داد، که البته دارای شرایطی نیز می باشد.

Multi Domain SSL

ابتدا اینکه این گواهینامه به نسبت از DV گرانتر می باشد، در نتیجه برای نصب بر روی تعداد دامنه های اندک مانند 2 یا 3 دامنه معمولا از همان تعداد گواهی نامه ی DV استفاده می شود. که البته بر روی سرویس های Server.ir این هزینه برای دو یا سه دامنه نیز به صرفه می باشد. اما نکته مهمتر این است که، آیا امکان استفاده از این گواهینامه بر روی هر دامنه ای در هرجا ممکن می باشد؟

در پاسخ سوال بالا باید گفت که خیر. این گواهینامه محدود به IP می باشد. و منظور از این حرف این است که برای نصب آن تنها دامنه هایی که بر روی یک IP ست شده اند قابل استفاده می باشند. که این موارد شامل Subdomain ها ، Parked Domain ها ، و همچنین Addon Domain هایی می باشد که همگی بر روی یک هاست میزبانی شده باشند. که البته اگر بر روی یک سرور هاست های جداگانه ای وجود داشته باشند که همگی از IP اشتراکی یکسانی استفاده می کنند، در این شرایط نیز به دلیل اینکه همچنان دامنه ها بر روی یک IP ست شده اند، امکان استفاده از گواهینامه Multi-Domain موجود است.

در نتیجه در صورتی که دامنه های شما روی سرور ها یا آیپی های اختصاصی جداگانه ای میزبانی می گردند، حتی با اینکه به صرفه نیز نخواهد بود اما شما مجبور هستید برای هر دامنه ی خود یک DV SSL جداگانه تهیه نمایید و امکانات Multi-Domain مناسب شما نخواهد بود.

البته در حوزه ی Subdomain های یک دامنه ی اصلی امکان استفاده از Wildcard SSL نیز موجود است که در مقالات بعدی به معرفی آن خواهیم پرداخت.

با دانشنامه Server.ir همراه باشید.

مقاله مورد نظر را جستجو کنید

موضوعات محبوب ما

نوشته های جدید

الکسا

الکسا که بود و چه کرد؟

در حوزه سئو و بهینه‌سازی جایگاه وبسایت در سیستم رتبه‌بندی موتورهای جستجوی ابزار مختلفی وجود دارند اما شاید بتوان الکسا را معروف‌ترین و پرکاربردترین این

پشتیبان

پشتیبان گیری از سایت وردپرس

پشتیبان گیری . تهدیدات حملات سایبری مختلف در طول سال ها افزایش یافته است. این امر به ویژه برای وب سایت های وردپرس صادق است

موضوع پیشنهادی شما برای مقاله

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.