سرور ابری ساعتی

سرور ابری ساعتی که به اسم ایروسرور (AiroServer) شناخته میشه، از خدمات جدید Server.ir است. زیرساخت ابری به کار رفته در این خدمات به جز سرعت و پایداری بالاتر، امکان استفاده به صورت ساعتی رو به کاربران ارائه می‌دهد.

ایروسرور چیست؟

ایروسرور خدمات انحصاری مجموعه Server.ir در زمینه‌ی سرورهای ابری ساعتی است که از طریق داشبورد ابری به کاربران ارائه می‌شود. داشبورد ابری Server.ir با استفاده از به روزترین تکنولوژی‌های سخت‌افزاری و نرم‌افزاری و با بهره‌مندی از دانش و تجربه حاصل از سال‌ها خدمت‌رسانی Server.ir در حوزه‌ی میزبانی‌وب، جهت پاسخگویی به نیازهای متنوع کاربران در این بازار طراحی شده‌اند.

سرور ابری ساعتی، نوعی سرور مجازی است که براساس میزان ساعاتی که از آن استفاده می‌کنید، هزینه آن را پرداخت خواهید کرد. این مورد باعث خواهد شد که آزادی عمل بیشتری در استفاده از سرور مجازی ساعتی خود داشته باشید.
سرور ابری ساعتی به افرادی که مدتی محدود و جهت تست پایداری هاستینگ خود به سرور مجازی نیاز دارند، این امکان را می‌دهد که بتوانند به صورت ساعتی سرور را خریداری کنند. به جای تهیه پلن‌های ماهانه تا سالانه که ممکن است بخشی از آن در طول مهلت سررسید بدون مصرف باشد؛ با خرید سرور ابری ساعتی از داشبورد ابری Server.ir بهتر می‌توانید مدت استفاده از سرویس و هزینه‌‌ی آن را مدیریت کنید.

توجه داشته باشید خاموش بودن سرور تاثیری در محاسبه هزینه آن ندارد و هزینه سرور مجازی ساعتی مادامیکه سرور پاک نشده باشد، به صورت خودکار از داشبورد ابری کسر خواهد شد.

سرور ابری ساعتی

کسب اطلاعات بیشتر در خصوص نحوه ساخت و استفاده از سرور ابری ساعتی از طریق لینک‌های زیر امکان‌پذیر است:

برای خرید سرور ابری ساعتی نیاز به مشاوره دارید؟

امکانات سرور ابری ساعتی

سرور ابری ساعتی

سرور ساعتی + زیرساخت ابری

برای بررسی پلن های پیشنهادی سرور ابری ساعتی ایران، با کلیک بر روی دکمه زیر وارد داشبورد ابری Server.ir شوید.

نسل جدید خدمات ایروسرور با بهره‌مندی از زیرساخت ابری، پایداری بالا، ترافیک نامحدود و امکان پرداخت ساعتی، جایگزین مناسبی برای سرورهای مجازی سنتی می‌باشد. 

ویژگی‌های سرور ابری ساعتی ایران

ترافیک نامحدود

تحویل خودکار و سریع

Post-Paid

پرداخت ساعتی

دنبال سرور اختصاصی با هزینه سرور مجازی هستید؟

Cloud png Blue purple graphic

سرور ابری ساعتی = مدیریت بهینه هزینه

سرور ساعتی امکان پرداخت هزینه اشتراک به صورت ساعتی را به شما می‌دهد. بر خلاف سایر سرویس‌ها که حداقل دوره اشتراک آن‌ها ماهانه است، ساعتی بودن خدمات سرور مجازی ساعتی، باعث می‌شود در صورتیکه کمتر از یک ماه قصد استفاده از سرویس را دارید، هزینه اضافی روزهایی که از آن استفاده نمی‌کنید را پرداخت نکنید.

سرور اختصاصی خارج

خرید سرور ساعتی لینوکس یا ویندوز؟

توزیع‌های مختلف لینوکس و ویندوز سرور، دو نوع سیستم‌عامل هستند که به صورت معمول توسط مشترکین خدمات سرور ابری ساعتی استفاده می‌شوند. در هنگام انتخاب سیستم‌عامل سرور ساعتی خود در صورتیکه قصد میزبانی از یک وبسایت وردپرسی یا سایر CMSهای نوشته شده با زبان PHP را دارید، توزیع‌های لینوکس مناسب کاربری شما هستند. در صورتیکه در سایت خود از زبان برنامه‌نویسی ASP.NET استفاده می‌کنید و یا صرفا کاربری وبگردی دارید؛ استفاده از سیستم‌عامل ویندوز را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

در خدمات سرور مجازی ساعتی Server.ir سیستم‌عامل طی مراحل ثبت سفارش توسط کاربران قابل انتخاب است. سیستم عامل لینوکس یا ویندوز انتخاب شده طی فرآیند راه‌اندازی، به صورت رایگان توسط واحد پشتیبانی بر روی سرور ساعتی شما نصب می‌شود.

همچنین با توجه به اینکه پلن‌های سرور ساعتی Server.ir بر اساس سیستم‌عامل دسته‌بندی نمی‌شوند، تغییر سیستم‌عامل سرور طی دوره توسط مشترکین امکان‌پذیر است. این قابلیت که Rebuild نامیده می‌شود، امکان تغییر سرور لینوکس به سرور ویندوز و بالعکس را در اختیار کاربران می‌گذارد.

سرور اختصاصی خارج

پشتیبانی و مدیریت سرور مجازی ساعتی

در سرور ابری ساعتی، مسئولیت مدیریت امور داخلی سرور برعهده کاربران است و در همین راستا دسترسی‌های کامل از جمله دسترسی روت سرور به مشترکین ارائه می‌شود. در مسیر مدیریت سرور همواره برقراری ارتباط با کارشناسان پشتیبانی Server.ir جهت دریافت مشاوره در امور فنی، از طریق تماس تلفنی در ساعات اداری و ارسال تیکت در تمامی ساعات امکان‌پذیر است. همچنین مشترکین خدمات می‌توانند با استفاده از خدمات مدیریت سرور، انجام امور فنی سرور ساعتی که از عهده‌شان خارج است را به تیم پشتیبانی واگذار نمایند. علاوه بر موارد ذکر شده، مانیتورینگ و پشتیبانی زیرساخت‌های ارائه خدمات جهت حفظ و بهبود پایداری سرویس‌ها به صورت مستمر توسط واحد پشتیبانی مجموعه در حال انجام است.

امنیت سرور ساعتی

امنیت سرور ابری ساعتی

در خدمات سرور ساعتی، کاربران خارج از لایه سرور خود به یک فایروال نرم‌افزاری دسترسی دارند. این فایروال امکان کنترل کردن ترافیک ورودی و خروجی سرور را فراهم می‌کند. باز کردن، بستن و محدود کردن پورت‌ها بر روی یک آی‌پی یا رنج آی‌پی خاص از دیگر قابلیت‌های این فایروال است.

همچنین امکان فعالسازی اسکنرهای امنیتی همچون Imunify360 ،CXS و MailScanner Front-End به عنوان افزونه جهت ارتقا سطح امنیتی سرور ساعتی برای کاربران وجود دارد. در کنار موارد ذکر شده، مقاله‌های متعددی نیز جهت ایمن‌سازی سرورها در بخش مقالات وبسایت برای استفاده کاربران قرار داده شده است.

بک‌آپ گیری از VPS ایران

بکاپ گیری سرور مجازی ساعتی

خدمات سرور ابری ساعتی، به زودی امکان فعالسازی فضای بکاپ را به کاربران ارائه خواهد کرد. این مورد امکان بکاپ گیری خودکار از سیستم در فواصل زمانی منظم و بازیابی آن در هنگام نیاز، از طریق پنل مدیریت سرور را در آینده در اختیار مشترکین قرار می‌دهد.

لازم به ذکر است پشتیبان‌گیری از این طریق از کل فضای سرویس گرفته می‌شود. این فضا تنها گنجایش یک نسخه بکاپ از سرور ساعتی را دارد و هر نسخه ایجاد شده، جایگزین نسخه قبلی می‌شود.

سوالات متداول در سرور ابری ساعتی

در صورتیکه سوال شما در لیست زیر قرار ندارد، از طریق چت آنلاین با ما در ارتباط باشید...

تحویل سرور چقدر زمان می‌برد؟

پس از ثبت سفارش، فرآیند راه‌اندازی و تحویل سرویس به صورت خودکار آغاز شده و سرور در اسرع وقت تحویل کاربر می‌گردد.

لازم به ذکر است تحویل سرویس منوط به فعال بودن ناحیه کاربری می‌باشد.

آیا امکان ارتقا منابع طی دوره استفاده از سرور امکان‌پذیر است؟
بله. در خدمات سرور ابری همواره امکان ارتقا یک پلن به پلن‌های بعدی موجود در همان دسته از خدمات وجود دارد. ارتقا پلن منجر به تغییر اطلاعات موجود بر روی سرور نمی‌شود و انجام آن تنها نیاز به یک مرتبه ریبوت سرور دارد. همچنین به صورت معمول ارتقا موجب تغییر آی پی سرور نیز نمی‌شود.
و هزینه پلن جدید در تایم محاسبه هزینه بعدی از کیف پول شما بصورت خودکار کسر خواهد گردید.
ایروسرورها با چه سیستم عامل‌هایی ارائه می‌شوند؟

خدمات ایروسرور با هر دو سیستم عامل لینوکس و ویندوز ارائه می‌شوند. سیستم عامل سرور در مراحل ثبت سفارش قابل انتخاب است و نصب آن پیش از تحویل سرویس به صورت خودکار انجام می‌گیرد.

همچنین امکان تغییر سیستم عامل از لینوکس به ویندوز و بالعکس طی دوره استفاده از سرویس از طریق پنل مدیریت سرور امکان‌پذیر است.

لازم به ذکر است به دلیل نیاز سیستم‌عامل ویندوز به حداقل 2 هسته پردازشگر و 2 گیگابایت رم، امکان نصب این سیستم عامل بر روی پلن‌هایی با یک هسته یا یک گیگابایت رم امکان‌پذیر نمی‌باشد.

آیا امکان لغو سرویس و عودت وجه آن پس از ثبت سفارش وجود دارد؟

خیر، با توجه به ساعتی بودن، متاسفانه این خدمات شامل بازه تست و ضمانت بازگشت وجه نمی‌شود.

خدمات ایروسرور ایران از چه دیتاسنتری ارائه می‌شوند؟

Server.ir جهت ارائه خدمات خود با دیتاسنتر‌های مختلفی در سراسر جهان در حال همکاری می‌باشد. در خدمات ارائه شده از ایران، کلیه تجهیزات سخت‌افزاری از جمله سرورها تحت مالکیت مجموعه Server.ir بوده و دیتاسنتر‌های میزبان خدمات تنها شرایط نگهداری از این تجهیزات را در فراهم می‌آورند.

در حال حاضر خدمات ایروسرور ایران از دیتاسنتر عباس‌آباد (افرانت) به کاربران ارائه می‌گردند.

چگونه میتوانیم ترافیک مصرفی کاربران سایت خود را نیم‌بها کنیم؟

برای فعالسازی این مورد لازم هست تا آیپی و سایت خود را در سایت تنظیم مقررات ثبت نمایید
برای مطالعه دقیق و بررسی جزئیات این موضوع میتوانید از این مقاله استفاده نمایید:

ترافیک نیم‌بها