مرکز محتوای Server.ir :

6 راه استفاده از API در تجارت و خدمات الکترونیکی

6 راه استفاده از API در تجارت و خدمات الکترونیکی

 

در مقاله ی گذشته در خصوص API و کاربرد آن در کامپیوتر صحبت کرده ایم. با API و نحوه ی استفاده از آن آشنا شده و توانایی های آن را بررسی کرده ایم. در این مقاله می خواهیم چندین راه به جهت استفاده از API در فرایند تجارت و خدمات الکترونیکی را با شما به اشتراک بگذاریم.

اکثر شرکت های ارائه دهنده ی خدمات الکترونیکی از API برای سرعت بخشیدن به عملکرد خود استفاده می کنند و سایت خود را بهینه می کنند.

API

راه های استفاده از API :

1. API اطلاعات محصول

با استفاده از API در سایت خود می توانید صفحه کاتالوگ محصولات را به صفحه اصلی متصل کنید. یعنی زمانی که بر روی دکمه کاتالوگ کلیک کنند به صورت خودکار به صفحه دیگری متصل می شوند و اطلاعات محصولات از جمله مشخصات و توضیحات محصول و … در آن نشان داده می شود.

2. API جستجو سایت

با استفاد از API که به صورت Local می باشد، می توانید محصولات مختلف را در سایت خود جستجو کنید. با استفاده از این مورد به دیتا بیس محصولات شما متصل می شود و در میان آنها جستجو می کند و بهترین گزینه را برای خرید کاربر معرفی می کند. قطعا این مورد، خرید محصولات را برای کاربران راحت تر می کند.

3. API ورود به سیستم

با استفاده از API می توانید در زمان ورود به سیستم، کاربران وارد یک بخش جداگانه شوند و اطلاعات ورود را وارد کنند.

4. API پرداخت الکترونیکی

با استفاده از آن می توانید به سیستم پرداخت الکترونیکی متصل شوید. صفحه پرداخت را به صفحه اصلی سایت خود متصل می کنید. کاربر پس از زدن دکمه پرداخت به صفحه دیگری هدایت می شود.

5. API شبکه های اجتماعی

در سایت خود، برای این که کاربران را با شبکه های اجتماعی مجموعه آشنا کنید، می توانید با استفاده از API لینک شبکه های اجتماعی خود را در صفحه اصلی سایت قرار دهید. کاربران با کلیک بر روی آنها وارد صفحه شما می شوند و می توانند علاوه بر سایت، از طریق شبکه های اجتماعی نیز با شما در ارتباط باشند.

6. API برای یافتن اکانت های تقلبی

گاهی در دنیای اینترنت آیپی ها و یا اکانت هایی وجود دارند که باعث ایجاد خطر در سایت می شوند. زمانی که با این اکانت ها پرداختی انجام شود، به سیستم مالی مجموعه آسیب وارد می شود. نرم افزار هایی وجود دارد که دیتا بیسی از آیپی های تقلبی دارند و به کاربران دارای این آیپی ها اجازه ی لاگین و یا پرداخت و … را در سایت نمی دهند. از جمله این نرم افزار ها مانند:  MaxMind و یا FraudLabs

امیدواریم این مقاله نیز برای شما عزیزان مفید واقع شده باشد. ما را در بخش مقالات دنبال کنید.

مقاله مورد نظر را جستجو کنید

موضوعات محبوب ما

نوشته های جدید

الکسا

الکسا که بود و چه کرد؟

در حوزه سئو و بهینه‌سازی جایگاه وبسایت در سیستم رتبه‌بندی موتورهای جستجوی ابزار مختلفی وجود دارند اما شاید بتوان الکسا را معروف‌ترین و پرکاربردترین این

پشتیبان

پشتیبان گیری از سایت وردپرس

پشتیبان گیری . تهدیدات حملات سایبری مختلف در طول سال ها افزایش یافته است. این امر به ویژه برای وب سایت های وردپرس صادق است

موضوع پیشنهادی شما برای مقاله

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.