امروز در این مقاله روش دیگری از ست کردن یک ساب دامنه به سرور دیگر را خدمتتان آموزش خواهیم داد.

یکی از روش ها معمول برای هدایت یک ساب دامنه به سروری دیگر استفاده از A Record می باشد که می بایست در DNS Zone دامنه اصلی یک رکورد از نوع A ایجاد شود و سپس ساب دامنه مورد نظر به آیپی سرور مقصد هدایت شود.

یکی دیگر از راه های هدایت یک ساب دامنه به سرور دیگر استفاده از رکورد NS می باشد که امروز در این مقاله به صورت کامل در این خصوص خواهیم پرداخت. با ما همراه باشید تا با مثال و عکس های گام به گام این روش را نیز خدمتتان آموزش دهیم.

در این سناریو ساب دامنه ای با نام test1loghmai.ipeserver2.com ایجاد شده است و قصد هدایت این ساب دامنه به سرور دیگری هستیم که نیم سرور های ns1.ipeserver4.com و ns2.ipeserver4.com مربوط به سرور مقصد می باشد و با استفاده از رکورد NS این کار را انجام خواهیم داد و ساب دامنه را به سرور مد نظر به این طریق هدایت خواهیم نمود.

خب برای این کار وارد DNS Zone دامنه اصلی می شویم تا لیست NS های پیش فرض نمایش داده شود.

در بخش Edit DNS Zone می توانید نام دامنه اصلی را انتخاب بفرمایید و سپس در صفحه ای که مربوط به رکورد های dns می باشد مطابق تصویری که در ادامه مشاهد می فرمایید دو رکورد NS را ایجاد نمایید که  ابتدا می بایست نام ساب دامنه و سپس رکود NS سرور مقصد را وارد نمایید:

  NS-Record  

حال می توانید در سرور مقصد هاست با ساب دامنه مورد نظر را ایجاد بفرمایید تا به راحتی  ساب دامنه شما به سرور مقصد متصل شود و در صورتی که پینگ از ساب دامنه تهیه می فرمایید میتوانید اطلاعات سرور مقصد را مشاهده بفرمایید.

امیدواریم که این مقاله برای شما مفید واقع شده باشد…

با دیگر مقالات server.ir همراه باشید.

۱۳۹۹/۰۴/۱۶

نویسنده : ف لقمانی

بدون دیدگاه

find command در لینوکس (بر اساس Date and time)

در مقالات گذشته در ارتباط با یکی از کامند های بسیار مهم و کاربردی در لینوکس با محوریت اصلی find commands در لینوکس پرداختیم. توضیح دادیم که در بسیاری...

۱۳۹۹/۰۴/۱۴

نویسنده : ب حداد

بدون دیدگاه

مهم ترین کارهایی که باید بلافاصله بعد از نصب وردپرس انجام داد (قسمت ۲)

در مقاله ی گذشته در خصوص مهم ترین کارهایی که باید بلافاصله بعد از نصب وردپرس انجام داد صحبت کرده ایم و تا حدی با موارد ابتدایی آن آشنا شده ایم. در این...

۱۳۹۹/۰۴/۱۱

نویسنده : ف سلالی

بدون دیدگاه

بهترین شرکت های امنیتی (Security Company) در سال ۲۰۲۰

امروزه تقریبا تمامی کسب و کار ها به طریقی با سیستم های IT و شبکه ها و پروتکل های اینترنتی در ارتباط بوده و با توجه به افزایش سطوح حمله و پیچیده تر شدن...

دیدگاه کاربران

در رابطه با : "هدایت ساب دامنه به سرور دیگر با استفاده از رکورد NS"

avatar
  عضویت  
با خبرم کن

وب گردی

جستجو
دقیقا متنی که نوشتم
جستجو در تیتر صفحات
جستجو در متن صفحات
جستجو در نظرات
Search in excerpt
Filter by Custom Post Type

با ایده پردازان همراه شو ...