مرکز محتوای Server.ir :

نحوه انتقال سایت وردپرس

نحوه انتقال سایت وردپرس

انتقال سایت وردپرس

در این مقاله به معرفی انواع روش های انتقال سایت های وردپرسی می پردازیم.

همانطور که می دانید ابتدایی ترین و همچنین غیر حرفه ای ترین راه انتقال یک سایت از یک هاست یا سرور به هاست دیگر انتقال جداگانه فایل ها می باشد، که به این صورت است که فایل های موجود در پوشه رووت سایت یا public_html فشرده سازی و منتقل شوند و همینطور دیتابیس ها نیز به صورت مجزا از یک هاست export گرفته شده و در هاست  دیگر import می شوند. که این روش ممکن بوده اما تضمینی برای آن وجود ندارد و توصیه نمی گردد.

روش دیگر که روش صحیحی بوده می توان گفت عملیات انتقال را به درستی انجام می دهد استفاده از export و import وردپرس و یا همان برون بری و درون ریزی در نسخه فارسی وردپرس می باشد که در این روش ابتدا در هاست مقصد دیتابیس های خام را ایجاد کرده و وردپرس را نصب می نمایید، سپس از وردپرس مبدا یک نسخه برون بری تهیه می کنید یا export می گیرید که در واقع یک فایل xml است و سپس آن فایل را در وردپرس مقصد درون ریزی و یا import می کنید که در این حالت تمامی اطلاعات درون وردپرس مبدا شما از جمله مقالات و قالب ها و عکس ها به وردپرس مقصد منتقل خواهد گردید.

راه دیگر و امن تری که وجود دارد این است که این عملیات یعنی انتقال سایت وردپرسی را به کمک پلاگین های بکاپ گیری که مخصوص همین کار هستند انجام دهیم که در مورد پلاگین ها طبق تجربه Backup Buddy برای این کار توصیه می گردد. نحوه کار بسیار ساده بوده و به این حالت هست که پس از نصب پلاگین فایل بکاپ مورد نظر خود را ایجاد می نمایید و سپس می توانید آن فایل را در هاست مقصد بر روی وردپرس بازگردانی کنید و از انتقال کامل اطللاعات اطمینان حاصل کنید. که برای راهنمایی بیشتر می توانید مقاله بکاپ وردپرس را نیز مطالعه نمایید.

با دانشنامه Server.ir همراه باشید.

مقاله مورد نظر را جستجو کنید

موضوعات محبوب ما

نوشته های جدید

الکسا

الکسا که بود و چه کرد؟

در حوزه سئو و بهینه‌سازی جایگاه وبسایت در سیستم رتبه‌بندی موتورهای جستجوی ابزار مختلفی وجود دارند اما شاید بتوان الکسا را معروف‌ترین و پرکاربردترین این

پشتیبان

پشتیبان گیری از سایت وردپرس

پشتیبان گیری . تهدیدات حملات سایبری مختلف در طول سال ها افزایش یافته است. این امر به ویژه برای وب سایت های وردپرس صادق است

موضوع پیشنهادی شما برای مقاله

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.