نحوه انتقال سایت وردپرس

در مرکز محتوای سرور دات آی آر

انتقال سایت وردپرس

در این مقاله به معرفی انواع روش های انتقال سایت های وردپرسی می پردازیم.

همانطور که می دانید ابتدایی ترین و همچنین غیر حرفه ای ترین راه انتقال یک سایت از یک هاست یا سرور به هاست دیگر انتقال جداگانه فایل ها می باشد، که به این صورت است که فایل های موجود در پوشه رووت سایت یا public_html فشرده سازی و منتقل شوند و همینطور دیتابیس ها نیز به صورت مجزا از یک هاست export گرفته شده و در هاست  دیگر import می شوند. که این روش ممکن بوده اما تضمینی برای آن وجود ندارد و توصیه نمی گردد.

روش دیگر که روش صحیحی بوده می توان گفت عملیات انتقال را به درستی انجام می دهد استفاده از export و import وردپرس و یا همان برون بری و درون ریزی در نسخه فارسی وردپرس می باشد که در این روش ابتدا در هاست مقصد دیتابیس های خام را ایجاد کرده و وردپرس را نصب می نمایید، سپس از وردپرس مبدا یک نسخه برون بری تهیه می کنید یا export می گیرید که در واقع یک فایل xml است و سپس آن فایل را در وردپرس مقصد درون ریزی و یا import می کنید که در این حالت تمامی اطلاعات درون وردپرس مبدا شما از جمله مقالات و قالب ها و عکس ها به وردپرس مقصد منتقل خواهد گردید.

راه دیگر و امن تری که وجود دارد این است که این عملیات یعنی انتقال سایت وردپرسی را به کمک پلاگین های بکاپ گیری که مخصوص همین کار هستند انجام دهیم که در مورد پلاگین ها طبق تجربه Backup Buddy برای این کار توصیه می گردد. نحوه کار بسیار ساده بوده و به این حالت هست که پس از نصب پلاگین فایل بکاپ مورد نظر خود را ایجاد می نمایید و سپس می توانید آن فایل را در هاست مقصد بر روی وردپرس بازگردانی کنید و از انتقال کامل اطللاعات اطمینان حاصل کنید. که برای راهنمایی بیشتر می توانید مقاله بکاپ وردپرس را نیز مطالعه نمایید.

با دانشنامه Server.ir همراه باشید.

اشتراک گذاری در linkedin

به تیم متخصص ما اعتماد کنید!

کد تخفیف مخاطبین مرکز محتوا:

Blog01

از این کد می‌تونید برای خرید اشتراک خدمات سرور مجازی و هاست استفاده کنید و از %10 تخفیف تو سفارش این خدمات بهره‌مند بشید!

محتوای پیشنهادی شما

محتوای مقاله مفید بود؟

0 0 رای ها
این مقاله چطور بود؟
اشتراک در
اطلاع از
0 دیدگاه
بازخوردهای آنلاین
مشاهده همه دیدگاه ها