مرکز محتوای Server.ir :

خطای Unknown collation: ‘utf8mb4_unicode_520_ci’ در phpmyadmin

خطای Unknown collation: ‘utf8mb4_unicode_520_ci’ در phpmyadmin

 

ممکن است شماهم در ریستور کردن دیتابیس با خطای ‘Unknown collation: ‘utf8mb4_unicode_520_ci (مثلا در ریستور کردن دیتابیسی که Mysql بوده به سرویسی که دیتابیس آن مثلا maria db می باشد) مواجه شده باشید. شاید در ظاهر این خطا کمی گنگ باشد و شما سعی در تغییر Collation در Phpmyadmin هاست خود کرده باشید اما با این روش نیز مشکل برطرف نمی شود. در این مقاله قصد داریم به شما آموزش دهیم چگونه به سادگی این خطا را برطرف کنیم، پس با ما همراه باشید.

مجددا به Table های موجود در phpmyadmin خود برگردید و جدولی که در ریستور آن با این خطا مواجه می شوید را انتخاب کرده و از گزینه های موجود در بالای صفحه Export بگیرید.

سپس روی فایل در سیستم خود کلیک راست کرده و گزینه ی Edit with notepad++ را بزنید. اگر این برنامه را در سیستم خود ندارید می توانید ان را به صورت رایگان از سایت خودش دانلود کنید.

سپس با کلید های ترکیبی ctrl + h و یا از طریق منوی بالای خود برنامه از گزینه ی Search، گزینه ی Find in files را بزنید. سپس مطابق تصویر، در تب اول عبارت utf8mb4_unicode_520_ci را زده و Find all را بزنید. سپس در تب دوم عبارت utf8mb4_unicode_ci را بزنید. سپس روی گزینه ی Replace in files کلیک کنید تا در تمام فایل تغییرات انجام شود.

پس از آن فایل جدید را Save کنیدو مجددا در مقصد آنرا Import کنید. خواهید دید که دیگر با خطا روبرو نمی شوید!

امیدواریم این مقاله برای شما مفید بوده باشد! مارا در صفحه اینستاگرام دنبال کنید!

مقاله مورد نظر را جستجو کنید

موضوعات محبوب ما

نوشته های جدید

الکسا

الکسا که بود و چه کرد؟

در حوزه سئو و بهینه‌سازی جایگاه وبسایت در سیستم رتبه‌بندی موتورهای جستجوی ابزار مختلفی وجود دارند اما شاید بتوان الکسا را معروف‌ترین و پرکاربردترین این

پشتیبان

پشتیبان گیری از سایت وردپرس

پشتیبان گیری . تهدیدات حملات سایبری مختلف در طول سال ها افزایش یافته است. این امر به ویژه برای وب سایت های وردپرس صادق است

موضوع پیشنهادی شما برای مقاله

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.