در مقالات گذشته در خصوص نحوه نصب سایبرپنل، ایجاد اکانت، ایجاد اکانت ایمیل و مشکلات .htaccess صحبت کرده ایم. در این مقاله می خواهیم نحوه استفاده از سرویس DNS این کنترل پنل را با شما عزیزان به اشتراک بگذاریم. همانطور که می دانیم سرویس DNS یکی از مهم ترین بخش های یک سرور می باشد و باعث ارتباط هایی مانند دامنه، ایمیل، FTP و … در سرور می باشد. در نتیجه برای اتصال به سرور تنظیمات DNS بسیار پر اهمیت می باشد. در سایبرپنل نیز مانند دیگر کنترل پنل ها امکان کانفیگ DNS وجود دارد. زمانی که شما اکانت خود را ایجاد می کنید به صورت خودکار یک DNS Zone برای اکانت شما ایجاد می گردد.

برای دسترسی به آن می بایست از سمت راست بخش DNS را انتخاب نمایید. سپس گزینه Add/Remove Records را انتخاب نمایید:

cyberpanel

در این بخش شما می توانید انتخاب کنید که کدام یک از اکانت های خود را در نظر دارید. پس از انتخاب می توانید تمامی رکوردهای خود را مشاهده کنید. هر کدام از بخش ها مجزا Type رکوردها را نشان می دهد. برای بررسی انواع رکورد ها می بایست tab های دیگر را باز کنید:

cyberpanel

برای اضافه کردن رکورد نیز می توانید بالای هر بخش گزینه اضافه را پر کنید. در این بخش رکورد مورد نظر به همراه آیپی خود را وارد می کنید تا به رکوردها اضافه شود:

cyberpanel

در صورتی که شما یک سرور داشته باشید و بخواهید نیم سرورهای خود را بر روی سرور تعریف کنید نیز می توانید از بخش DNS ها گزینه Create Name Servers را انتخاب نمایید و نیم سرورهای مورد نظر خود را وارد نمایید. سپس بر روی گزینه Create Name Servers کلیک کنید:

cyberpanel

  cyberpanel

امیدواریم این مقاله نیز برای شما عزیزان مفید واقع شده باشد. برای آشنایی بیشتر با کنترل پنل Cyberpanel مقالات ما را دنبال کنید.

با دیگر مقالات server.ir همراه باشید.

۱۳۹۹/۰۴/۱۶

نویسنده : ف لقمانی

بدون دیدگاه

find command در لینوکس (بر اساس Date and time)

در مقالات گذشته در ارتباط با یکی از کامند های بسیار مهم و کاربردی در لینوکس با محوریت اصلی find commands در لینوکس پرداختیم. توضیح دادیم که در بسیاری...

۱۳۹۹/۰۴/۱۴

نویسنده : ب حداد

بدون دیدگاه

مهم ترین کارهایی که باید بلافاصله بعد از نصب وردپرس انجام داد (قسمت ۲)

در مقاله ی گذشته در خصوص مهم ترین کارهایی که باید بلافاصله بعد از نصب وردپرس انجام داد صحبت کرده ایم و تا حدی با موارد ابتدایی آن آشنا شده ایم. در این...

۱۳۹۹/۰۴/۱۱

نویسنده : ف سلالی

بدون دیدگاه

بهترین شرکت های امنیتی (Security Company) در سال ۲۰۲۰

امروزه تقریبا تمامی کسب و کار ها به طریقی با سیستم های IT و شبکه ها و پروتکل های اینترنتی در ارتباط بوده و با توجه به افزایش سطوح حمله و پیچیده تر شدن...

دیدگاه کاربران

در رابطه با : "استفاده از DNS در کنترل پنل Cyberpanel"

avatar
  عضویت  
با خبرم کن

وب گردی

جستجو
دقیقا متنی که نوشتم
جستجو در تیتر صفحات
جستجو در متن صفحات
جستجو در نظرات
Search in excerpt
Filter by Custom Post Type

با ایده پردازان همراه شو ...