جذب کارشناس فنی هاستینگ

RBL چیست و چگونه آیپی را بلاک می کند؟

در مرکز محتوای سرور دات آی آر

در این مقاله قصد داریم به توضیحی در خصوص RBL ها یا همان Realtime Blackhole Lists که مبحثی در ارتباط با ارسال ایمیل اسپم از یک آیپی خاص می باشد و روش مدیریت آن ها بپردازیم. پس با ما همراه باشید…

RBL ها سایت های ارائه دهنده خدمات ایمیل هستند که برخی از آنها با کمک ISP یا همان شرکت های خدمات اینترنت، ترافیک ایمیل های ارسالی از یک آیپی را بررسی کرده و در صورتی که ارسال اسپم آن ها بیش از اندازه باشد، آن ها را در لیست سیاه خود قرار می دهد . در صورتی که یک آیپی در یک RBL لیست شود، احتمال رسیدن ایمیل های ارسالی در inbox مقصد بسیار کم شده و ارسال های آن دچار اختلال می شود.

علت بلاک شدن آیپی در RBL ها چیست؟

لیست شدن آیپی در RBL ها و در ادامه اسپم شدن ایمیل ها دلایل زیادی ممکن است داشته باشد که می توان به وجود ویروس ها و فایل های مخرب،ارسال ایمیل انبوه، ارسال های Auto Replay، ارسال ایمیل های CronJob، بد افزار ها و … در این خصوص اشاره کرد.

از کجا بفهمیم آیپی ما در یک RBL بلاک شده است و چطور آن را آنبلاک کنیم؟

بهترین سایت برای بررسی RBL ها و مشاهده آیپی های بلاک شده سایت Mxtoolbox.com می باشد که اختصاصا به ارائه خدمات ایمیل می پردازد و می توانید با مراجعه به آن به قسمت Blacklists مراجعه نمایید.

RBL

طبق این تصویر، مشخص شده که آیپی مورد نظر ما در 3 RBL بلاک شده است که با عبارت LISTED مشخص شده است.

با استفاده از گزینه Details، وارد سایت RBL که آیپی شما را بلاک کرده است می شوید و می توانید در آن ثبت نام کنید و علت بروز این مورد را مشاهده نمایید.

با استفاده از گزینه Ignore، می توانید آیپی خود را از آن RBL خارج کنید که در برخی از آن ها نیاز به ثبت نام بوده و برخی از آن ها برای آنبلاک کردن آیپی، از شما هزینه دریافت می کنند و برخی دیگر نیز پس از 3 روز یا بیشتر در صورتی که ارسال اسپمی از سمت آیپی مشاهده نکنند، آیپی شما را از لیست خود خارج خواهند نمود.

با ما همراه باشید…

اشتراک گذاری در linkedin

به تیم متخصص ما اعتماد کنید!

تخفیف مخاطبین مرکز محتوا: Blog01

از کد Blog01 می‌تونید برای خرید اشتراک خدمات سرور مجازی و هاست استفاده کنید و از %10 تخفیف تو سفارش این خدمات بهره‌مند بشید!

محتوای مقاله مفید بود؟

0 0 رای ها
این مقاله چطور بود؟
اشتراک در
اطلاع از
0 دیدگاه
بازخوردهای آنلاین
مشاهده همه دیدگاه ها