در این مقاله قصد داریم شما را با تفاوت ارسال ایمیل از طریق SMTP و PHP Mail آشنا کنیم

 

مقایسه PHP Mail و SMTP

زمانی که از PHP برای ارسال ایمیل استفاده می کنید لزوما مقصد ایمیل شما را دریافت نخواهد کرد. هنگام ارسال ایمیل از طریق PHP محدودیت های زیادی وجود دارد. همچنین گاها ایمیل هایی که ارسال می شود در پوشه های spam،  junk  و bulk دریافت می شود. حتی اگر پارامتر های صحیحی را در PHP وارد کنید. در طولانی مدت ، ارسال ایمیل از طریق SMTP تنها راه تضمین ورود ایمیل شما به صندوق ورودی گیرنده های شماست. زمانی که از PHP Mail استفاده می کنید ایمیل را مستقیما از وب سرور خود ارسال می کنید. در صورتی که آدرس FROM به درستی تنظیم نشده باشد یا اینکه ایمیل شما به درستی میزبانی نشده باشد ، می تواند باعث بروز مشکلاتی شود.

بنابراین بهتر است از هدر رفت زمان توسط عملکرد PHP Mail جلوگیری کنید، در عوض از یک فرم استفاده کنید که به منطق SMTP نیاز دارد.

مزایای استفاده از SMTP

SMTP مخفف  Simple Mail Transfer Protocol می باشد که یک پروتکل ارتباطی برای انتقال Email است. مطابق استاندارد های جهانی، راه حل جایگزین برای ارسال ایمیل استفاده از SMTP می باشد.

مشکلاتی که در ارسال از طریق PHP Mail وجود دارد در ارسال از طریق SMTP وجود ندارد.

برای ارسال SMTP با توجه به اینکه می بایست اکانت ارسال کننده و اطلاعات رمز عبور و سرور آن ثبت شود، امکان بروز تداخل یا مشکلات امنیتی کمتر است.

درنتیجه راه حل بهتری برای جلو گیری از ارسال spam نیز می باشد.

لذا بهتر است برای هاست های اشتراکی نیز طبق استاندارد های جهانی ارسال ایمیل از طریق SMTP انجام شود.

 

امیدوارم این مقاله برای شما مفید بوده باشد و استفاده لازم را از آن برده باشید. با دیگر مقالات ما در server.ir نیز همراه باشید.

با دیگر مقالات server.ir همراه باشید.

۱۳۹۸/۰۹/۲۳

نویسنده : ب حداد

0

ویژگی های مفید کنترل پنل Cyberpanel

در این دوره از مقالات در خصوص تمامی ویژگی های Cyberpanel صحبت کرده ایم. با بخش های متفاوت آن آشنا شده ایم و نحوه کارکردن با آن را با یکدیگر به اشتراک گذاشته ایم. در این مقاله در خصوص بر...

۱۳۹۸/۰۹/۲۳

نویسنده : م جبلی

0

نصب اکستنشن Grafana در پلسک

در مقاله ی پیشین با نسخه ی جدید کنترل پنل پلسک یعنی Obsesian آشنا شدیم. در این مقاله قصد داریم یکی از گزینه های کاربردی این کنترل پنل یعنی "Grafana" در آخرین آپدیت را شرح دهیم. اکستنشن Grafa...

۱۳۹۸/۰۹/۲۳

نویسنده : ف سلالی

0

برقراری امنیت در DataCenter ها

در این مقاله قصد داریم با توضیح مختصری در خصوص DataCenter و راه های برقراری امنیت این مراکز با شما همراه باشیم. Data Center یا مراکز داده، محلی برای ارائه، نگه داری و پشتیبانی سرویس های تح...

دیدگاه کاربران

در رابطه با : "PHP Mail در مقابل SMTP"

avatar
  عضویت  
با خبرم کن

وب گردی

جستجو
دقیقا متنی که نوشتم
جستجو در تیتر صفحات
جستجو در متن صفحات
جستجو در نظرات
Search in excerpt
Filter by Custom Post Type

با ایده پردازان همراه شو ...