در این مقاله قصد داریم شما را با تفاوت ارسال ایمیل از طریق SMTP و PHP Mail آشنا کنیم

 

مقایسه PHP Mail و SMTP

زمانی که از PHP برای ارسال ایمیل استفاده می کنید لزوما مقصد ایمیل شما را دریافت نخواهد کرد. هنگام ارسال ایمیل از طریق PHP محدودیت های زیادی وجود دارد. همچنین گاها ایمیل هایی که ارسال می شود در پوشه های spam،  junk  و bulk دریافت می شود. حتی اگر پارامتر های صحیحی را در PHP وارد کنید. در طولانی مدت ، ارسال ایمیل از طریق SMTP تنها راه تضمین ورود ایمیل شما به صندوق ورودی گیرنده های شماست. زمانی که از PHP Mail استفاده می کنید ایمیل را مستقیما از وب سرور خود ارسال می کنید. در صورتی که آدرس FROM به درستی تنظیم نشده باشد یا اینکه ایمیل شما به درستی میزبانی نشده باشد ، می تواند باعث بروز مشکلاتی شود.

بنابراین بهتر است از هدر رفت زمان توسط عملکرد PHP Mail جلوگیری کنید، در عوض از یک فرم استفاده کنید که به منطق SMTP نیاز دارد.

مزایای استفاده از SMTP

SMTP مخفف  Simple Mail Transfer Protocol می باشد که یک پروتکل ارتباطی برای انتقال Email است. مطابق استاندارد های جهانی، راه حل جایگزین برای ارسال ایمیل استفاده از SMTP می باشد.

مشکلاتی که در ارسال از طریق PHP Mail وجود دارد در ارسال از طریق SMTP وجود ندارد.

برای ارسال SMTP با توجه به اینکه می بایست اکانت ارسال کننده و اطلاعات رمز عبور و سرور آن ثبت شود، امکان بروز تداخل یا مشکلات امنیتی کمتر است.

درنتیجه راه حل بهتری برای جلو گیری از ارسال spam نیز می باشد.

لذا بهتر است برای هاست های اشتراکی نیز طبق استاندارد های جهانی ارسال ایمیل از طریق SMTP انجام شود.

 

امیدوارم این مقاله برای شما مفید بوده باشد و استفاده لازم را از آن برده باشید. با دیگر مقالات ما در server.ir نیز همراه باشید.

با دیگر مقالات server.ir همراه باشید.

۱۳۹۸/۰۵/۲۷

نویسنده : ب حداد

0

تنظیمات پر کاربرد CSF

در این مقاله قصد داریم در خصوص برخی از مهم ترین و پر کاربرد ترین تنظیمات CSF صحبت کنیم. ابتدا توضیح کوتاهی در خصوص CSF و عملکرد آن خواهیم داد. CSF پلاگینی می باشد که برای افزایش امنیت ...

۱۳۹۸/۰۵/۲۷

نویسنده : سالار نظری

0

۱۰۰% رضایت مشتریان از پشتیبانی سرور ایده پردازان

       با استفاده از خدمات ایروسرور یکی از مهم ترین دغدغه های شما که پشتیبانی و حمایت ارایه دهنده خدمات میزبان وب است برطرف شده و شما با خیال راحت می توانید سایت یا نرم افزا...

۱۳۹۸/۰۵/۲۷

نویسنده : ر شیخ

0

PHP Mail در مقابل SMTP

در این مقاله قصد داریم شما را با تفاوت ارسال ایمیل از طریق SMTP و PHP Mail آشنا کنیم  مقایسه PHP Mail و SMTP زمانی که از PHP برای ارسال ایمیل استفاده می کنید لزوما مقصد ایمیل شما را دریا...

دیدگاه کاربران

در رابطه با : "PHP Mail در مقابل SMTP"

avatar
  عضویت  
با خبرم کن

وب گردی

جستجو
دقیقا متنی که نوشتم
جستجو در تیتر صفحات
جستجو در متن صفحات
جستجو در نظرات
Search in excerpt
Filter by Custom Post Type

با ایده پردازان همراه شو ...