در این مقاله در خصوص Network Attach Storage و یا همان NAS صحبت خواهیم کرد. در یک شبکه محلی یا LAN می توان با استفاده از اترنت میان سیستم ها ارتباط ایجاد کرد و اطلاعات را میان آنها پخش کرد. در فضای اینترنت با استفاده از آیپی، کاربر می تواند به فایل هایی که توسط خودش و یا کاربران دیگر ذخیره شده است دسترسی داشته باشد.

از جمله ویژگی های مهم NAS، ظرفیت بالا، هزینه کم و دسترسی آسان می باشد. شما با استفاده از یک کلیک و برقراری ارتباط می توانید به فضای ذخیره سازی وسیعی دسترسی داشته باشید.

SAN و NAS دو عنصر اصلی ذخیره سازی در شبکه هستند. برای این که یک ذخیره سازی در فضای شبکه به درستی انجام شود، هردو این دو عنصر می بایست وجود داشته باشد. NAS از نوع داده هایی مانند فایل های صوتی، تصویری و متن می باشد و SAN بیشتر برای انتقال های به صورت بلوکی استفاده می شود و دیتا محور می باشد. از نظر ساختار با یکدیگر کاملا متفاوت می باشند.

NAS

محصولات NAS برای شرکت های بزرگ و همچنین دفاتر و کسب و کار های کوچک استفاده می شود. در NAS حداقل ۴ درایو وجود دارد که کاربران می توانند از آنها به صورت مجزا استفاده کنند و هیچکدام از آنها با یکدیگر تداخل نداشته باشد.

در گذشته برای ذخیره فایل ها، شرکت و دفاتر بزرگ مجبور بودند که از وسایل ذخیره سازی که گاها فضای زیادی را اشغال می کنند استفاده کنند. پس از ورود NAS به دنیای اینترنت، تا حد زیادی این مشکلات را کاهش داد. از جمله کاربرد های NAS این است که هنگام بکاپ گیری از این محصول استفاده می کنند و از فضای ذخیره سازی سیستم خود نهایت استفاده را می برند. در خانه ها نیز برای ذخیره تصاویر و ویدئو های تلویزیون و تلفن های همراه نیز از محصولات NAS استفاده می شود.

امیدواریم این مقاله نیز برای شما عزیزان مفید واقع شده باشد. ما را در بخش مقالات دنبال کنید.

با دیگر مقالات server.ir همراه باشید.

۱۳۹۹/۰۴/۱۶

نویسنده : ف لقمانی

بدون دیدگاه

find command در لینوکس (بر اساس Date and time)

در مقالات گذشته در ارتباط با یکی از کامند های بسیار مهم و کاربردی در لینوکس با محوریت اصلی find commands در لینوکس پرداختیم. توضیح دادیم که در بسیاری...

۱۳۹۹/۰۴/۱۴

نویسنده : ب حداد

بدون دیدگاه

مهم ترین کارهایی که باید بلافاصله بعد از نصب وردپرس انجام داد (قسمت ۲)

در مقاله ی گذشته در خصوص مهم ترین کارهایی که باید بلافاصله بعد از نصب وردپرس انجام داد صحبت کرده ایم و تا حدی با موارد ابتدایی آن آشنا شده ایم. در این...

۱۳۹۹/۰۴/۱۱

نویسنده : ف سلالی

بدون دیدگاه

بهترین شرکت های امنیتی (Security Company) در سال ۲۰۲۰

امروزه تقریبا تمامی کسب و کار ها به طریقی با سیستم های IT و شبکه ها و پروتکل های اینترنتی در ارتباط بوده و با توجه به افزایش سطوح حمله و پیچیده تر شدن...

دیدگاه کاربران

در رابطه با : "NAS چیست و چه کاربردی دارد؟"

avatar
  عضویت  
با خبرم کن

وب گردی

جستجو
دقیقا متنی که نوشتم
جستجو در تیتر صفحات
جستجو در متن صفحات
جستجو در نظرات
Search in excerpt
Filter by Custom Post Type

با ایده پردازان همراه شو ...