جذب کارشناس فروش

جذب کارشناس فنی

Hadoop چیست

در مرکز محتوای سرور دات آی آر

 

در این مقاله قصد داریم به توضیح  Hadoop بپردازیم و بگوییم Hadoop چیست و به توضیح آن بپردازیم . همراه ما باشید.

Hadoop یک Frame Work یا مجموعه ای از نرم افزارها و کتابخانه هایی است که سازوکار پردازش حجم عظیمی از داده های توزیع شده را فراهم میکند درواقع Hadoop را میتوان به یک سیستم عامل تشبیه کرد که طراحی شده تا بتواند حجم زیادی از داده ها را بر روی ماشین های مختلف پردازش و مدیریت کند. Hadoop نیازمند کامپیوترهای گران قیمت نیست و میتوان با استفاده از کامپیوتر ارزان و معمول مورد استفاده قرار گیرد.

Hadoop یک چهارچوب برای حل مشکلات Big Data می باشد و اکوسیستم Hadoop شامل طیفی از اجزای ذخیره سازی، یکپارچه سازی، پردازش و ابزار های خاص برای تحلیل داده ها است در نظر گرفت.

Hadoop یک چهارچوب متن باز است که با زبان برنامه نویسی جاوا، جهت توسعه و ذخیره سازی داده هایی با حجم بسیار بالا توسط کمپانی Apache ساخته شده است. Hadoop معمولا پردازش هایی را به صورت توزیع شده انجام می دهد و نتایج را به کامپیوتر مقصد بر میگرداند.

 

 

در واقع Hadoop یک پروژه مبتنی بر برنامه نویسی متن باز است که توسط سازمان نرم افزاری آپاچی ایجاد شده است که اولین بار اولین ایده ی آن  توسط شرکت گوگل رقم خورد. Hadoop امکان ذخیره سازی اطلاعات را در چندین سرور با هزینه ی پایین فراهم میاورد. ساختار کلی اطلاعاتی در Hadoop بدینگونه می باشد که اطلاعات توسط سیستم Hadoop شکسته شده و به چندین سرور فرستاده می شود.

سرور ها بسته به نوع اطلاعات که ممکن است پردازشی یا ذخیره ای باشد  اطلاعات را پردازش یا ذخیره سازی میکنند.

هرتکه از اطلاعات در چندین قسمت سرور ذخیره میشود و در صورت آسیب دیدن یکی از سرورها، سرور دیگر قادر است مسئولیت را برعهده گرفته و اطلاعات مورد نظر را جایگزین کند. سیستم Hadoop  در واقع برای ذخیره سازی و فراخوانی اطلاعات حجیم در حد گیگا بایت، ترابایت و یا حتی پتابایت مورد استفاده قرار میگیرد این اطلاعات میتواند شامل فایل و یا پردازش باشد.

با دیگر مقالات ما در server.ir همراه باشید.

اشتراک گذاری در linkedin

به تیم متخصص ما اعتماد کنید!

تخفیف مخاطبین مرکز محتوا: Blog01

از کد Blog01 می‌تونید برای خرید اشتراک خدمات سرور مجازی و هاست استفاده کنید و از %10 تخفیف تو سفارش این خدمات بهره‌مند بشید!

محتوای مقاله مفید بود؟

0 0 رای ها
این مقاله چطور بود؟
اشتراک در
اطلاع از
0 دیدگاه
بازخوردهای آنلاین
مشاهده همه دیدگاه ها