جذب کارشناس فروش

Domain Forwarder در پلسک

در مرکز محتوای سرور دات آی آر

در این مقاله بررسی خواهیم نمود که چگونه در کنترل پنل پلسک دامنه ای را به دامنه ای دیگر Forward نماییم. این مورد در ارتباط با کنترل پنل سی پنل در مقالات گذشته بررسی شده است و می توانید برای بررسی این موضوع مقاله ریدایرکت در هاست سی پنل را مطالعه بفرمایید. در ادامه همراه ما باشید تا Forward و یا ریدایرکت (Redirect) به دامنه دیگر را در کنترل پنل پلسک بررسی نماییم.

برای این کار ابتدا با استفاده از اطلاعات لاگین کنترل پنل، به پلسک لاگین نمایید.

سپس از قسمت Add Domain وارد صفحه Adding New Domain Name شوید. سپس مطابق تصویر در قسمت Domain Name نام دامنه مورد نظر را که می خواهید اضافه نمایید را وارد نمایید.

حال برای forward کردن این دامنه جدید به دامنه دیگر نیاز است که از بخش  Hosting type از گزینه Forwarding استفاده بفرمایید.

domain-forwarding

در همان صفحه از بخش Forwarding Settings می توانید نام دامنه مقصد که می بایست forward به آنجا انجام شود () و همچنین Forwarding type را نیز انتخاب بفرمایید.

مطابق تصویر زیر در قسمت

domain-forwarding

در بخش Forwarding type نیز سه گزینه وجود دارد:

Moved permanently (code 301): 

در صورتی که می خواهید ریدایرکت به صورت دائمی صورت پذیرد عبارت (Permanent (301 را انتخاب نمایید به عبارت دیگر اگر می خواهید رتبه موتورهای جستجو در سایت خود را پس از انتقال دائمی به آدرس دیگر حفظ کنید، از این نوع تغییر مسیر استفاده کنید. به عنوان مثال ، اگر example1.com به طور دائم به دامنه example2.com منتقل شده باشد ، رتبه بندی بین example1.com و example2.com تقسیم نمی شود، بلکه موتور جستجو با آنها به عنوان یک وب سایت واحد رفتار می کنند.

Moved temporarily (code 302):

در صورتی که تمایل به ریدایرکت موقتی دارید گزینه (Temporary (302 را گزینش نمایید. به عنوان مثال ، هنگامی که نسخه جدیدی از سایت خود را با بازدیدکنندگان واقعی آزمایش می کنید در حالی که نسخه قدیمی را دست نخورده نگه می دارید می توانید از این گزینه استفاده بفرمایید. اما به صورت کلی برای seo بهتر استفاده از ریدایرکت از نوع 301 توصیه می شود.

Frame forwarding:

با این نوع از forwarding بازدیدکنندگان وب سایت را به سایت دیگری هدایت خواهید نمود، اما آدرس مقصد را به آنها نشان نمی دهد، بنابراین از تغییر مسیر اطلاع ندارند.

در نهایت برروی دکمه ok کلیک نمایید تا تغییرات شما ذخیره گردد.

اشتراک گذاری در linkedin

به تیم متخصص ما اعتماد کنید!

تخفیف مخاطبین مرکز محتوا: Blog01

از کد Blog01 می‌تونید برای خرید اشتراک خدمات سرور مجازی و هاست استفاده کنید و از %10 تخفیف تو سفارش این خدمات بهره‌مند بشید!

محتوای مقاله مفید بود؟

0 0 رای ها
این مقاله چطور بود؟
اشتراک در
اطلاع از
0 دیدگاه
بازخوردهای آنلاین
مشاهده همه دیدگاه ها