مرکز محتوای Server.ir :

Big Data چیست

Big Data چیست

 

در این مقاله قصد داریم تا به توضیح Big Data بپردازیم و بگوییم Big Data چیست. همراه ما باشید.

Big Data یک اصطلاح جدید هست که اخیرا به گوش میرسد، در گذشته این واژه به معنای میزان عظیمی داده های ساختاربندی شده و نشده بود. این داده ها آن قدر زیاد بودند که پردازش آنها به وسیله ی دیتا بیس های سنتی و نرم افزارهای موجود دشوار بود.

در واقع ترجمه ی Big Data داده های بزرگ ، عظیم داده و یا کلان داده می باشد که معمولا به مجموعه از داده ها اطلاق می شود که اندازه ی آنها  فراتر از حدی است که با نرم افزار های معمول بتوان آنها را در یک زمان معقول اخذ، دقیق سازی، مدیریت و پردازش کرد.

Big Data اصطلاحی است برای مجموعه داده های حجیم که بزرگ، متنوع با ساختار پیچیده هستند.

Big Data یک اصطلاح رایج است که در فارسی به آن ” کلان داده” هم می گویند. در تعریف دیگر میتوان گفت: ” به مجموعه داده های عظیمی گفته میشود که تحلیل  آن توسط یک فرد یا یک نرم افزار ساده امکان پذیر نیست در صورتی که تحلیل دقیق و منطقی این داده ها باعث تصمیم گیری های بهتر و هدفمند هست.”

Big Data اصطلاحی در حال تحول می باشد که مقدار زیادی داده ی ساختار یافته، نیمه ساختار یافته و یا بدون ساختار را توصیف می نماید که قابلیت استخراج به عنوان اطلاعات را دارند.

از ویژگی های Big Data میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

حجم(volume): به مقدار و اندازه ی داده های تولید شده و ذخیره شده که حجم زیادی دارند تلقی میشود. مقدار داده های تولید شده در این زمینه بسیار مهم هستند در واقع اندازه ی داده ها مشخص میکند که آیا داده ها را میتوان Big Data تلقی کرد یا خیر.

تنوع(variety): از دیگر ویژگی های با  اهمیت Big Data تنوع و دگرگونی می باشد. در حقیقت همین تنوع هست که باعث تحلیل بهتر داده ها و حمایت کاربران از Big Data می شود.

با دیگر مقالات ما در server.ir همراه باشید.

مقاله مورد نظر را جستجو کنید

موضوعات محبوب ما

نوشته های جدید

ایمیل

فیلتر ایمیل ها در سی پنل

  در این آموزش، من به شما نشان خواهم داد که چگونه با استفاده از فیلتر ایمیل ها در سی پنل ، فیلتر ایمیل های

Let’s Encrypt

نصب let’s encrypt در IIS

در این مقاله قصد داریم به شما آموزش دهیم که برروی سرور ویندوزی خود ssl رایگان let’s encrypt  رو در IIS به چه صورت هستT

موضوع پیشنهادی شما برای مقاله

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.