جذب کارشناس فروش

Big Data چیست

در مرکز محتوای سرور دات آی آر

 

در این مقاله قصد داریم تا به توضیح Big Data بپردازیم و بگوییم Big Data چیست. همراه ما باشید.

Big Data یک اصطلاح جدید هست که اخیرا به گوش میرسد، در گذشته این واژه به معنای میزان عظیمی داده های ساختاربندی شده و نشده بود. این داده ها آن قدر زیاد بودند که پردازش آنها به وسیله ی دیتا بیس های سنتی و نرم افزارهای موجود دشوار بود.

در واقع ترجمه ی Big Data داده های بزرگ ، عظیم داده و یا کلان داده می باشد که معمولا به مجموعه از داده ها اطلاق می شود که اندازه ی آنها  فراتر از حدی است که با نرم افزار های معمول بتوان آنها را در یک زمان معقول اخذ، دقیق سازی، مدیریت و پردازش کرد.

Big Data اصطلاحی است برای مجموعه داده های حجیم که بزرگ، متنوع با ساختار پیچیده هستند.

Big Data یک اصطلاح رایج است که در فارسی به آن ” کلان داده” هم می گویند. در تعریف دیگر میتوان گفت: ” به مجموعه داده های عظیمی گفته میشود که تحلیل  آن توسط یک فرد یا یک نرم افزار ساده امکان پذیر نیست در صورتی که تحلیل دقیق و منطقی این داده ها باعث تصمیم گیری های بهتر و هدفمند هست.”

Big Data اصطلاحی در حال تحول می باشد که مقدار زیادی داده ی ساختار یافته، نیمه ساختار یافته و یا بدون ساختار را توصیف می نماید که قابلیت استخراج به عنوان اطلاعات را دارند.

از ویژگی های Big Data میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

حجم(volume): به مقدار و اندازه ی داده های تولید شده و ذخیره شده که حجم زیادی دارند تلقی میشود. مقدار داده های تولید شده در این زمینه بسیار مهم هستند در واقع اندازه ی داده ها مشخص میکند که آیا داده ها را میتوان Big Data تلقی کرد یا خیر.

تنوع(variety): از دیگر ویژگی های با  اهمیت Big Data تنوع و دگرگونی می باشد. در حقیقت همین تنوع هست که باعث تحلیل بهتر داده ها و حمایت کاربران از Big Data می شود.

با دیگر مقالات ما در server.ir همراه باشید.

اشتراک گذاری در linkedin

به تیم متخصص ما اعتماد کنید!

تخفیف مخاطبین مرکز محتوا: Blog01

از کد Blog01 می‌تونید برای خرید اشتراک خدمات سرور مجازی و هاست استفاده کنید و از %10 تخفیف تو سفارش این خدمات بهره‌مند بشید!

محتوای مقاله مفید بود؟

0 0 رای ها
این مقاله چطور بود؟
اشتراک در
اطلاع از
0 دیدگاه
بازخوردهای آنلاین
مشاهده همه دیدگاه ها