مرکز محتوای Server.ir :

Application Pool چیست؟

Application Pool چیست؟

در این مقاله قصد داریم به توضیح مختصری در خصوص ابزاری با نام Application Pool در وب سرور IIS بپردازیم.

وب سرور IIS در واقع یکی از سرویس های سیستم عامل ویندوز سرور می باشد که قادر است تمامی فرمت های استاتیک را پردازش کند به این نحو که وب سرور ها یک IP و یک Domain یا دامنه خواهند داشت. هنگامی که شما دامنه ی مورد نظر خود را مانند Server.ir در مرورگر وارد می نمایید، مرورگر در فضای اینترنت به دنبال سرور میزبانی کننده آن می گردد که در واقع آن سرور را از روی IP پیدا خواهد کرد. برای مطالعه بیشتر در این باره می توانید به مقاله وب سرور چیست مراجعه بفرمایید. اما وب سرور برای پردازش کدهای داینامیک یا پویا (منظور سایت های است که دارای دیتابیس هستند و به عبارتی با کاربر تعامل داشته و برطبق درخواست کاربر تغییراتی در خود ایجاد می نمایند) درخواست ها را به یک Application Pool ارسال می کند چرا که کد ها را به صورت جداگانه و مجزا پردازش می کند.

منظور از پردازش مجزا و جداگانه این است که مثلا اگر دامنه های شماره 1 و 2 هر دو در یک سرور میزبانی گردند و دامنه شماره 1 دارای پردازش ها و کد های سنگینی باشد، پردازش مجزای Application Pool باعث می شود تغییر یا خللی در پردازش دامنه شماره 2 ایجاد نگردد به همین دلیل است که این سرویس در سرور هایی که خدمات اشتراکی ارائه می دهند بسیار ضروری و مهم است.

Application Pool

اما چه عواملی ممکن است در Stop شدن Application Pool دخیل باشند؟

سایت های ویندوزی گاهی با ارور HTTP Error 503. Service Unavailable مواجه هستند که اغلب دلیل آن Stop شدن Application Pool است و عوامل آن معمولا عبارتند از :

  1. پر شدن physical memory usage
  2. پر شدن virtual memory usage
  3. تعداد بالای  process های هم زمان یک سایت
  4. استفاده بیش از حد از CPU

برای برطرف سازی این مورد می توانید به قسمت IIS Application Pool در هاست خود بروید و مجددا آن را Start کنید و اگر سرویس مورد استفاده شما هاست اشتراکی است و این دسترسی برای شما داده نشده است می توانید با پشتیبانان شرکت هاستینگ خود برای برطرف کردن این مورد در ارتباط باشید.

مقاله مورد نظر را جستجو کنید

موضوعات محبوب ما

نوشته های جدید

الکسا

الکسا که بود و چه کرد؟

در حوزه سئو و بهینه‌سازی جایگاه وبسایت در سیستم رتبه‌بندی موتورهای جستجوی ابزار مختلفی وجود دارند اما شاید بتوان الکسا را معروف‌ترین و پرکاربردترین این

پشتیبان

پشتیبان گیری از سایت وردپرس

پشتیبان گیری . تهدیدات حملات سایبری مختلف در طول سال ها افزایش یافته است. این امر به ویژه برای وب سایت های وردپرس صادق است

موضوع پیشنهادی شما برای مقاله

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.