جذب کارشناس فنی هاستینگ

کلوکسو چیست؟

در مرکز محتوای سرور دات آی آر

 

کلوکسو (kloxo) یک کنترل پنل هاستینگ وب رایگان و متن باز (Open Source) می باشد که بر روی لینوکس CentOS و Red Hat نصب می گردد. این کنترل پنل به مدیران شرکت های میزبانی این اجازه را می دهد تا با بهره گیری از یک وب سرور (مثل آپاچی) و یک Domain Name Server (مانند BIND DNS Server) و ارائه یک محیط کاملا گرافیکی به مدیریت کاربران و محصولات بپردازند. این کنترل پنل در حال اینکه کاملا رایگان است، جایگزین مناسبی برای کنترل پنل cPanel می باشد. 

کلوکسو چیست؟

به وسیله این نرم افزار شما می توانید خدمات هاستینگ خود را در سه سطح مدیر سرور، نماینده و کاربر مدیریت نمایید. سطح دسترسی مدیریتی این کنترل پنل به منظور مدیریت خدمات هاستینگ تعبیه شده است بدین معنا که مدیریت سرور با استفاده از این امکانات، می تواند دامنه جدیدی را بر روی سرور خود میزبانی، مدیریت و نظارت نمایید. سطح دسترسی نمایندگی بدین منظور در نظر گرفته می شود که مدیر سرور در نظر داشته باشد فرد دیگری را به عنوان نماینده اعلام نماید تا او بتواند بر روی همین سرور خدمات هاستینگ اشتراکی ارائه دهد اما مطمئناً دسترسی مدیر اصلی سرور را هم نخواهد داشت و کمی محدودتر خواهد بود و سطح دسترسی بعدی برای کاربرانی در نظر گرفته شده است که هاست اشتراکی بر روی این سرور را تهیه نموده اند و حال برای دسترسی به مرکز مدیریت فایل های خود، ایمیل ها، اکانت های FTP و… از آن استفاده می کند.

 

همانگونه که گفته شد این کنترل پنل بر روی توزیع های Cent OS و Red Hat لینوکس نصب شده و تنها بر روی نسخه های 32 بیتی قابل اجرا می باشد. این نرم افزار حداقل به 256 مگابایت RAM و 2 گیگابایت فضای دیسک جهت اجرا و نصب نیاز دارد.

لازم به ذکر است که این کنترل پنل به صورت رایگان توسط Server.ir بر روی VPS ها قابل نصب می باشند. جهت تمایل به نصب این کنترل پنل بر روی VPS خود با کارشناسان Server.ir از طریق هر یک از راه های ارتباطی تماس برقرار کنید.

اشتراک گذاری در linkedin

به تیم متخصص ما اعتماد کنید!

تخفیف مخاطبین مرکز محتوا: Blog01

از کد Blog01 می‌تونید برای خرید اشتراک خدمات سرور مجازی و هاست استفاده کنید و از %10 تخفیف تو سفارش این خدمات بهره‌مند بشید!

محتوای مقاله مفید بود؟

0 0 رای ها
این مقاله چطور بود؟
اشتراک در
اطلاع از
0 دیدگاه
بازخوردهای آنلاین
مشاهده همه دیدگاه ها