مرکز محتوای Server.ir :

Plesk نصب کنترل پنل پلسک

Plesk نصب کنترل پنل پلسک

Plesk پلسک یک میزبان وب و پلت فرم مدیریت وردپرس پیشرفته است. این به شما این امکان را می دهد که چندین سایت را از یک داشبورد بسازید و مدیریت کنید. با Plesk، می‌توانید به‌روزرسانی‌ها، نظارت بر عملکرد و مشتریان جدید را از یک مکان انجام دهید.

پلت فرم میزبانی وب خود را با وصل کردن ابزارهای مورد علاقه خود تقویت کنید. Plesk با یک جعبه ابزار امن و همه کاره برای اجرای وردپرس همراه است. راه اندازی یک وب سایت جدید ساده تر از همیشه است!

نصب سرورPlesk

مرحله 1: با RDP وارد ویندوز سرور 2019 شوید

به سرور خود متصل شوید.

مرحله 2: دانلود Plesk Installer

به https://www.plesk.com/blog/various/how-to-install-Plesk-on-windows/ بروید و روی Plesk Installer کلیک کنید.

وقتی دانلود تمام شد، روی آن کلیک کنید.

پلسک

این پنجره پاپ آپ خواهد شد. روی Yes کلیک کنید تا به برنامه اجازه دهید تا تغییراتی در دستگاه شما ایجاد کند.

پلسک

مرحله 3: ورود به PleskInstaller

این صفحه را خواهید دید. رمز عبور خود را وارد کنید و روی Log In کلیک کنید.

پلسک

در بالا سمت چپ روی Install or Update Product کلیک کنید.

پلسک

Plesk را انتخاب کرده و روی Continue کلیک کنید.

پلسک

سپس در نوع نصب انتخاب کنید که آیا نسخه توصیه شده، نسخه کامل یا اگر می خواهید نسخه سفارشی بسازید. اگر انتخاب کرده اید، روی Continue کلیک کنید.

پلسک

در پنجره بعدی رمز عبور مدیر خود را انتخاب کنید. حتما آن را به خاطر بسپارید. پس از انتخاب رمز عبور، روی Continue کلیک کنید.

پلسک

اکنون نصب آغاز خواهد شد. این ممکن است مدتی طول بکشد.

پس از اتمام نصب بر روی Ok کلیک کنید.

پلسک

پیکربندی DNS برای یک دامنه با Plesk

DNS مخفف Domain Name System است و یک سیستم نامگذاری است که به شکل درختی مرتب شده است که نام دامنه های قابل خواندن توسط انسان را به رشته ای از اعداد معروف به آدرس IP تبدیل می کند که منابع وب را شناسایی می کنند. این نوع ترجمه به حل و فصل معروف است. هنگام اضافه کردن یک نام دامنه (با وب سایت ها و دامنه ها > افزودن دامنه)، به Plesk توجه نکنید تا وظایف حل و فصل منابع خود را انجام دهید. قادر به ایفای سه نقش بسیار مفید است:

به عنوان یک سرور پشتیبان عمل می کند
پردازش مستقیم درخواست های ترجمه
آنها را به یک سرور راه دور تحویل دهید

نقش سرور پشتیبان را می توان برای نام های دامنه موجود تغییر داد (وب سایت ها و دامنه ها > نام دامنه > تنظیمات DNS). ما هر نقش را بررسی خواهیم کرد و نحوه اختصاص دادن آنها را در بخش بعدی توضیح خواهیم داد.

DNS Name Resolving

کل سیستم نام دامنه به صورت سلسله مراتبی مرتب شده است. به عنوان فضای نام دامنه شناخته می شود. این سیستم جهانی هر نام دامنه ممکن را در خود جای داده و به “مناطق دامنه” منطقی تقسیم شده است. ناحیه دامنه کمی از فضای نامی است که آدرس های دامنه های خاص را ذخیره می کند. آدرس‌ها در فایلی در سرور نام دیگری که دارای اختیارات آن منطقه است، نگهداری می‌شوند. بنابراین، به عنوان مثال، هنگامی که یک مرورگر سعی می کند به www.server.ir دسترسی پیدا کند، آدرس IP خود را از سروری که دارای مجوز برای منطقه server.ir است بازیابی می کند. برای اطلاعات بیشتر در مورد نحوه عملکرد DNS، اسناد مربوطه را بررسی کنید.

Plesk به عنوان یک سرور اصلی DNS

پس از خرید یک دامنه، یک ثبت کننده به شما اجازه می دهد تا وارد تنظیمات منطقه DNS شوید که مسئولیت دامنه شما و زیر دامنه های آن را بر عهده دارد. شما می توانید بین اجازه دادن به ثبت کننده برای مراقبت از آن یا سپردن این مسئولیت به Plesk یکی را انتخاب کنید. اگر از آن گزینه استفاده کنید، می توانید یک منطقه را از حساب خود مدیریت کنید.

برای مشاهده اینکه در حال حاضر چه رکوردهایی در منطقه DNS دامنه وجود دارد، و همچنین برای افزودن، تغییر و حذف رکوردها، به وب‌سایت‌ها و دامنه‌ها > تنظیمات DNS بروید.

برای افزودن رکورد روی Add Record کلیک کنید و سپس روی نام آن کلیک کنید تا آن را تغییر دهید. برای حذف رکوردها، به دنبال چک باکس کنار نام آن بگردید و روی Remove کلیک کنید. با این حال، یک نکته احتیاط – خلاص شدن از برخی سوابق می تواند تأثیر مضری بر نحوه عملکرد دامنه شما داشته باشد. به عنوان مثال، اگر از شر رکورد A خلاص شوید، این بدان معناست که دیگر نمی تواند آن را حل کند. اگر تغییراتی ایجاد کردید که بعداً می‌خواهید لغو کنید، فقط روی Reset to Default کلیک کنید تا به رکوردهای DNS پیش‌فرض برگردید. این همه تغییرات ایجاد شده در منطقه DNS را لغو می کند و آن را مطابق با الگوی DNS برای کل سرور بازیابی می کند. شایان ذکر است که هنگام انجام این روش، هر رکورد سفارشی که ممکن است به منطقه اضافه کرده باشید ناپدید می شود.

همچنین رکورد SOA را در منطقه DNS پیدا خواهید کرد. با رفتن به وب‌سایت‌ها و دامنه‌ها > تنظیمات DNS > SOA می‌توانید مقادیر رکورد آن را مشاهده کرده و تغییراتی در آن ایجاد کنید. اگر چک باکس استفاده از شماره سریال توصیه شده توسط IETF و RIPE را انتخاب کنید، نحوه ذخیره شماره سریال SOA توسط Plesk تغییر می کند و آنها را از مهر زمانی Unix به فرمت YYYYMMDDNN پیشنهاد شده توسط RIPE تغییر می دهد. بسیاری از ثبت‌کننده‌های دامنه، معمولاً در اروپا، ممکن است از شما بخواهند از این قالب استفاده کنید، بنابراین اگر ثبت‌کننده شما به شماره سریال SOA شما اجازه نمی‌دهد، همیشه می‌توانید این گزینه را فعال کنید.

Pleskبه عنوان سرور DNS Slave

اگر می‌خواهید اختیار منطقه خود را به سرور DNS که قبلاً دارید و کاربر پیشرفته‌ای هستید بدهید، می‌توانید Plesk را فعال کنید تا به عنوان سرور DNS برده (یا «ثانویه») عمل کند. در این شرایط، پلسک یک کپی از منطقه شما را نگه می دارد و به شما امکان مدیریت آن از طریق پنل مشتری داده نخواهد شد. سرور DNS Plesk تنها در صورتی استفاده می شود که سرور نام اصلی شما به دلایلی کار خود را متوقف کند.

برای اینکه سرور DNS Plesk به عنوان یک نام سرور ثانویه رفتار کند:

به Websites & Domains بروید و روی نام دامنه کلیک کنید تا بتوانید تنظیمات DNS آن را مدیریت کنید.
روی تنظیمات DNS کلیک کنید.
برای تغییر حالت سرور DNS روی Master/Slave کلیک کنید.
روی افزودن رکورد کلیک کنید.
آدرس IP سرور DNS اصلی (مستر) را تایپ کنید.
روی OK و سپس Update کلیک کنید.
برای هر وب سایتی که به سرور نام ثانویه در سرور شما نیاز دارد، دوباره مراحل 2-6 را طی کنید.

برای اینکه سرور DNS Plesk به عنوان پشتیبان اصلی شما کار کند:

به Websites & Domains بروید و برای انتخاب نام دامنه کلیک کنید تا بتوانید تنظیمات DNS آن را مدیریت کنید.
روی تنظیمات DNS کلیک کنید.
برای رفتن بین حالت های سرور DNS روی Master/Slave کلیک کنید.

سوابق منبع اصلی منطقه بازیابی خواهد شد.

تنظیمات DNS Registrar در Plesk

اگر تصمیم ندارید از Plesk به عنوان سرور DNS استفاده نکنید، باید تمام مدیریت منطقه را از طریق سایت ثبت کننده دامنه انجام دهید. برخی از ثبت کنندگان اجازه مدیریت منطقه DNS از راه دور را می دهند. اگر این مورد در مورد ارائه دهنده میزبانی شما باشد، شما همچنان این فرصت را خواهید داشت که بدون توجه به موقعیت سرور نام معتبر خود، با استفاده از پنل مشتری، تغییراتی در منطقه DNS ایجاد کنید.

برای خاموش کردن سرویس Plesk DNS برای سایتی که در حال حاضر از سرورهای نام خارجی استفاده می کند:

به Websites & Domains بروید و برای انتخاب نام دامنه کلیک کنید تا بتوانید تنظیمات DNS آن را مدیریت کنید.
روی تنظیمات DNS کلیک کنید.
روی Disable کلیک کنید.

هنگامی که سرویس DNS را برای منطقه خاموش می کنید، صفحه نمایش تازه می شود و فقط لیستی از سرورهای نام باقی می ماند. می‌توانید روی این پیوندها کلیک کنید تا تأیید کنید که چگونه پیکربندی منطقه در سرورهای نام معتبر خارجی تأیید می‌شود.

اگر می خواهید پیکربندی ناحیه ای را که در سرورهای نام معتبر نگهداری می شود تأیید کنید، این مراحل را دنبال کنید:

ورودی های اشاره به سرورهای نام مناسب را که برای منطقه معتبر هستند به لیست اضافه کنید: روی افزودن رکورد کلیک کنید، یک سرور نام را انتخاب کنید، روی OK کلیک کنید و سپس روی Update کلیک کنید.
این کار را برای هر سرور نامی که می خواهید آزمایش کنید انجام دهید. رکوردها در لیست ظاهر می شوند.
روی رکوردهایی که به تازگی ایجاد کرده اید کلیک کنید.

Plesk فایل منطقه را از سرورهای نام راه دور بازیابی می کند و سپس سوابق منبع را بررسی می کند تا مطمئن شود که منابع دامنه به درستی حل شده است. نتایج تفسیر شده و روی صفحه نمایش داده می شود.

 

مقاله مورد نظر را جستجو کنید

موضوعات محبوب ما

نوشته های جدید

ایمیل

فیلتر ایمیل ها در سی پنل

  در این آموزش، من به شما نشان خواهم داد که چگونه با استفاده از فیلتر ایمیل ها در سی پنل ، فیلتر ایمیل های

Let’s Encrypt

نصب let’s encrypt در IIS

در این مقاله قصد داریم به شما آموزش دهیم که برروی سرور ویندوزی خود ssl رایگان let’s encrypt  رو در IIS به چه صورت هستT

موضوع پیشنهادی شما برای مقاله

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.