نحوه انتقال سایت وردپرسی

در مرکز محتوای سرور دات آی آر

 

انتقال سایت یکی از مواردی است که همواره کاربران زیادی با آن مواجه هستند، در وردپرس این کار با توجه به قابلیت ها و قدرتی که این CMS دارد راحت است، به صورت کلی 2 راه برای انتقال سایت وجود دارد : راه اول بک آپ گیری و سپس ریستور در هاست مقصد است و راه دوم انتقال سایت است.

مورد اول را در مقالات قبلی به طور کامل و با معرفی یک پلاگین کاربردی توضیح دادیم، اما حال می خواهیم روش دیگری را برایتان شرح دهیم که حتما برایتان جالب خواهد بود، روشی که در آن سایت خود را انتقال می دهید یا به بیان دیگر از یک هاست به هاست یا سرور دیگر مهاجرت می نمایید.

حال این انتقال یا مهاجرت ممکن است در شرایط مختلف و برای اهداف مختلفی باشد، به طور مثال ممکن است بخواهید تنها نوشته های خود را انتقال دهید و قالب ها، پلاگینها و دیگر موارد را در وردپرس دیگری ایجاد نموده اید، برای انتقال نوشته ها می توانید از ابزار های import و export یا درون ریزی و برون بری استفاده نمایید، که با برون ریزی تمام نوشته ها ، برچسب ها، قالب ها، دیدگاه ها، برگه ها و پست های سفارشی در یک فایل XML برای دانلود در اختیار شما قرار خواهد گرفت. و برای درون ریزی یا import نیز می بایست از افزونه ی وردپرسی importer استفاده نمایید.

اما انتقال یا مهاجرت کلی از طریق 2 افزونه ی مهم و کاربردی زیر به راحتی انجام می گیرد :

افزونه ی اول، Duplicator است، که بیش از 1 میلیون نصب فعال دارد، این افزونه به هر مدیر سایتی اجازه می دهد همراه با سایتش از محلی به محل دیگر مهاجرت نماید و این پلاگین در واقع یک ابزار برای بک آپ گیری است، یک ابزار ساده!

نحوه انتقال سایت وردپرسی

نحوه کار کردن با آن نیز به این صورت است که با نصب این پلاگین می توانید پکیج های مختلف تعریف نموده و فایل ها و دیتا های خود را در آن قرار دهید، بعد از ساخت پکیج، پلاگین شروع به اسکن سایت شما می نماید و بسته اصلی نصب کننده را با عنوان Archive و فایل نصب کننده را با نام installer ایجاد می کند. و برای پیاده سازی نیز تنها کافیست این 2 فایل را در محل جدید و در کنار یکدیگر کپی و بسته ی نصبی را اجرا نمایید و بدین ترتیب وب سایت شما به مانند گذشته در محل جدید ایجاد خواهد شد.

افزونه ی دوم All in one wp migration است، که قابلیت خروجی گرفتن از دیتابیس، تصاویر، فایل ها، افزونه ها و قالب ها را دارد و انتقال بدون نقصی را خواهید داشت

نسخه ی رایگان این پلاگین امکان درون ریزی تا حداکثر حجم 512 مگابایت را دارد.

بنابراین به صورت کلی 2 راهکار برای انتقال سایت وجود دارد : راهکار اول بک آپ گیری و ریستور – راه کار دوم استفاده از پلاگین های مهاجرت

و چنانچه هر کدام از دو روش بالا را امتحان نمایید، نتیجه یکسان خواهد بود.

دیگر مقالات ما در بحث وردپرس :

پلاگین شبکه های اجتماعی در وردپرس

پلاگین امنیتی وردپرس

ایجاد فرم در وردپرس

آموزش نصب وردپرس برروی هاست لینوکس

پلاگین بک آپ وردپرس

اشتراک گذاری در linkedin

به تیم متخصص ما اعتماد کنید!

تخفیف مخاطبین مرکز محتوا: Blog01

از کد Blog01 می‌تونید برای خرید اشتراک خدمات سرور مجازی و هاست استفاده کنید و از %10 تخفیف تو سفارش این خدمات بهره‌مند بشید!

محتوای مقاله مفید بود؟

0 0 رای ها
این مقاله چطور بود؟
اشتراک در
اطلاع از
0 دیدگاه
بازخوردهای آنلاین
مشاهده همه دیدگاه ها