جذب کارشناس فنی هاستینگ

میزبانی وب و انواع آن

در مرکز محتوای سرور دات آی آر

زمانی که شما سایتی طراحی کرده اید و در اختیار دارید به فضایی برای اپلود فایل های خود بر روی ان نیازمندید. این فضا توسط  شرکت های ارائه دهنده خدمات هاستینگ به شما ارائه می شود.شرکت های هاستینگ فایل های سایت شما را بر روی کامپیوتر های قدرتمند (وب سرور ها) نگه داری می کنند که خود به شبکه های بسیار پر سرعت متصل اند. زمانی که شخصی ادرس سایت شما را در مرورگر خود وارد می کند اینترنت به وب سروری که اطلاعات سایت شما (فایل های upload شده) بر روی ان قرار گرفته رجوع می کند و ان اطلاعات را به کامپیوتر متقاضی باز می گرداند.بدین طریق کاربران می توانند سایت شما را مشاهده و از مطالبش استفاده نمایند.

هرچیزی که به سازماندهی این سرور ها و نرم افزارهایش، امنیت، پشتیبانی، پهنای باند، سرعت و صدها مورد دیگر اشاره داشته باشد به میزبانی وب مربوط می شود. به دلیل میزبانی میلیون ها سایت، شرکت های هاستینک دیتاسنتر های خود را دارند تا بتوانند خدمات هاستینگ را به نحو احسنت انجام دهند

انواع میزبانی وب:

میزبانی اشتراکی (hosting plans)

میزبانی سرور مجازی (VPS Hosting)

میزبانی اختصاصی (dedicated hosting)

میزبانی وب و انواع آن

1.میزبانی اشتراکی

این نوع میزبانی وب از متداول ترین و رایج ترین روشهاست.میزبانی اشتراکی سرویسی است که در ان یک سرور بین تعداد زیادی مشتری به اشتراک گذاشته شده است.این اشتراک شامل سخت افزار سرور و نرم افزار های بر روی سرور نیز خواهد شد.برای افرادی که نیاز به یک سایت معمولی دارند این هاست هاست مناسبی می باشد.

ارزان بودن و کاربری ساده از دلایل محبوبیت این هاست ها می باشد.

اشتراکی بودن سرور باعث کند شدن ان در بعضی مواقع خواهد شد این عامل نیز ضعف هاست اشتراکی محسوب می شود

2.سرور مجازی

میزبانی سرور مجازی به زبان ساده  چیزی بین هاست اشتراکی و هاست اختصاصی است.سرور مجازی سخت افزار سرور را همانند هاست اشتراکی بین سرور ها به اشتراک می گذارد.تکنولوژی مجازی سازی ویژه ای که در این سرور ها به کار رفته است که سرور را به قسمت های جدا تقسیم می کند . با این حساب هر سرور مجازی منابع مخصوص به خود را دارد و به مانند یک سرور اختصاصی می تواند تنظیم شود.

از ویژگی های ابر سرور ها می توان به انعطاف پذیری ان ها،ازادی در تنظیمات سرور، داشتن منابع منحصر به فرد اشاره نمود

3.میزبانی اختصاصی

سرور های  اختصاصی به نوعی اصل و ریشه میزبانی وب هستند.همان طور که از نام ان پیداست شما سروری را در اختیار می گیرید(اجاره می کنید) و تمامی دسترسی ها را در اختیار دارید.سرور اختصاصی را می توان به یک خانه ی شخصی تشبیه نمود که فقط به شما تعلق دارد. (تفاوت اصلی ان با سرور مجازی  نیز در همین مورد است.سرور مجازی مانند اپارتمان هستند اما سرور اختصاصی شخصی است

اشتراک گذاری در linkedin

به تیم متخصص ما اعتماد کنید!

تخفیف مخاطبین مرکز محتوا: Blog01

از کد Blog01 می‌تونید برای خرید اشتراک خدمات سرور مجازی و هاست استفاده کنید و از %10 تخفیف تو سفارش این خدمات بهره‌مند بشید!

محتوای مقاله مفید بود؟

0 0 رای ها
این مقاله چطور بود؟
اشتراک در
اطلاع از
0 دیدگاه
بازخوردهای آنلاین
مشاهده همه دیدگاه ها