سرور اختصاصی چیست؟

در خدمات سرور اختصاصی، دسترسی‌های یک سرور فیزیکی به صورت کامل و با منابع سفارشی‌سازی شده در اختیار کاربر قرار می‌گیرد. در این دسته از خدمات امکان استفاده از منابع سرور به صورت کامل وجود دارد و به همین دلیل سرور اختصاصی مناسب کاربری‌هایی است که به منابع انحصاری با توان پردازشی بالا نیاز دارند.

چرا سرور اختصاصی ؟

سرور با منابع انحصاری "No Noisy Neighbor"

سرورهای اختصاصی Server.ir با استفاده از تجهیزات سخت‌افزاری به روز و قدرتمند از داخل و خارج از کشور قابل ارائه به کاربران هستند. در این خدمات، انحصاری بودن منابع سرور باعث حذف تاثیرپذیری سرویس از سایر کاربران و منجر به ارتقا‌ی امنیت، توان پردازشی و آپتایم آن می‌شود. سرورهای اختصاصی در کنار امکان سفارشی‌سازی کامل با توجه به نیاز کاربر، دارای قابلیت‌هایی از جمله موارد زیر هستند:

مزایای خرید سرور اختصاصی از Server.ir

سرور اختصاصی

سرورهای اختصاصی

با بررسی پلن‌ها و دریافت مشاوره از تیم فروش بهترین انتخاب را داشته باشید.

سرورهای اختصاصی ایران با دارا بودن آی‌پی اختصاصی ثابت، ترافیک نامحدود و استفاده از سخت‌افزار‌های قدرتمند Server.ir از معتبرترین دیتاسنترهای داخلی ارائه می‌گردند.

سرورهای اختصاصی خارج با آی‌پی اختصاصی ثابت، ترافیک نامحدود و بهره بردن از تجهیزات و فناوری‌های مدرن از معتبرترین دیتاسنترهای اروپا ارائه می‌گردند.

ویژگی‌های سرور اختصاصی

توان پردازشی قدرتمند

سرورهای اختصاصی با به کارگیری سخت افزار قدرتمند و انحصاری توان پردازشی بالایی را در اختیار کاربران قرار می‌دهند.

پهنای باند بالا

پهنای باند انحصاری در کنار ترافیک نامحدود، تجربه‌ منحصر به فردی را به لحاظ انتقال اطلاعات فراهم می‌آورد.

سفارشی‌سازی منابع

سرورهای اختصاصی امکان سفارشی‌سازی کامل سرویس با توجه به نیاز کاربر، از طریق ارتباط با واحد فروش وجود دارد.

منابع اختصاصی

در این خدمات استفاده اختصاصی از منابع، باعث دستیابی به حداکثر ظرفیت سرور و موجب ارتقا امنیت و آ‌پ‌تایم آن می‌شود.

سوالات متداول

در صورتیکه سوال شما در لیست زیر قرار ندارد، از طریق چت آنلاین با ما در ارتباط باشید...

تحویل سرور خریداری شده چقدر زمان می‌برد؟

تحویل سرورهای اختصاصی ایران با توجه به زمان مورد نیاز جهت تهیه، تست و نصب و راه اندازی آن‌ها تا 10 روز کاری زمانبر خواهد بود. سرورهای اختصاصی خارج نیز به صورت معمول 48 ساعت پس از ثبت سفارش تحویل می‌گردند. 

لازم به ذکر است، فرآیند آماده سازی سرور بلافاصله پس از ثبت سفارش آغاز و سرویس در اسرع وقت تحویل کاربر می‌شود. بازه‌های زمانی اعلام شده، بیشترین زمان لازم جهت تحویل سرورهای اختصاصی هستند.

آیا امکان سفارشی‌سازی در خدمات سرور اختصاصی وجود دارد؟

بله. امکان سفارشی‌سازی منابع در خدمات ایران به صورت کامل وجود دارد. کاربران این امکان را دارند تا با برقراری ارتباط با واحد فروش Server.ir و پس از دریافت مشاوره، منابع سرور خود را به صورت کامل انتخاب نمایند.

در خدمات خارج نیز با توجه به تنوع بالای پلن‌های قابل ارائه، این امکان وجود دارد که پس از برقراری ارتباط با واحد فروش، نزدیکترین سرور با توجه به منابع مورد نیاز کاربر به ایشان پیشنهاد گردد.

تفاوت سرورهای اختصاصی ایران و خارج در چیست؟

تفاوت اصلی در خدمات سرور اختصاصی ارائه شده از ایران و خارج در لوکیشن میزبانی و آی‌پی آ‌ن‌ها است. در صورتیکه کاربری شما نیازمند آی‌پی غیر ایرانی است(جهت استفاده از سرویس‌های تحریم کننده آی‌پی ایران) و یا کاربران شما در خارج از ایران قرار دارند سرورهای اختصاصی خارج انتخاب مناسب‌تری نسبت به سرورهای ایران هستند.

تفاوت دیگر بین این سوریس در ایسنت که ترافیک هر دو نامحدود هستند اما در خدمات ارائه شده از ایران در حجم بالای یک ترابایت نیاز است تا نسبت یک به ده دریافت به ارسال اطلاعات از سرور رعایت شود. این مورد بدین معناست که در ازای یک گیگابایت آپلود دیتا در سرور نیاز است تا ده گیگابایت دیتا توسط کاربران از آن دانلود شود. در خدمات خارج از کشور نیازی به رعایت این نسب نیست و ترافیک کاملا نامحدود است.

همچنین در سرورهای اختصاصی ایران بر خلاف سرورهای خارج، امکان اتصال سخت‌افزار جانبی همچون فلش، قفل سخت‌‌افزاری و یا هارد اکستنرال به سرور وجود دارد.

سرورهای اختصاصی از چه دیتاسنترهایی ارائه می‌شوند؟

Server.ir جهت ارائه خدمات خود با دیتاسنتر‌های مختلفی در سراسر جهان در حال همکاری می‌باشد. در خدمات ارائه شده از ایران، کلیه تجهیزات سخت‌افزاری از جمله سرورها تحت مالکیت مجموعه Server.ir بوده و دیتاسنتر‌های میزبان خدمات تنها شرایط نگهداری از این تجهیزات را در فراهم می‌آورند.

در حال حاضر خدمات سرور اختصاصی ایران از دیتاسنتر پارس‌آنلاین و سرورهای اختصاصی خارج از دیتاسنترهای OVH, Hetzner و WorldStream به کاربران ارائه می‌گردد.

حریم خصوصی کاربران در Server.ir چگونه رعایت می‌شود؟

Server.ir کاملا به حریم خصوصی کاربران خود احترام می‌گذارد و کلیه اطلاعات موجود در خدمات و ناحیه کاربری، نزد این مجموعه محفوظ می‌باشد.

همچنین هرگونه ورود به سرور جهت رسیدگی به امور پشتیبانی، تنها با درخواست کاربران صورت می‌گیرد و در غیر اینصورت امکان ورود برای کارشناسان پشتیبانی وجود ندارد.

نحوه پشتیبانی و مدیریت سرویس در خدمات سرور اختصاصی به چه شکل است؟

در خدمات سرور اختصاصی پشتیبانی کامل زیرساختی و موارد سخت‌افزاری به کاربران ارائه می‌گردد.

در این خدمات دسترسی‌های کامل سرور از جمله دسترسی کنسول و روت به کاربر ارائه می‌شوند و از این رو مدیریت امور نرم‌افزاری سرویس پس از نصب اولیه سیستم‌عامل توسط واحد پشتیبانی برعهده کاربر می‌باشد.

مور نرم‌افزاری سرویس پس از نصب اولیه سیستم‌عامل توسط واحد پشتی