جذب کارشناس فنی هاستینگ

فیلتر کردن ایمیل های اسپم در دایرکت ادمین

در مرکز محتوای سرور دات آی آر

 

در ادامه ی توضیح قسمت های مختلف کنترل پنل دایرکت ادمین و در سطح کاربر ، این بار به سراغ قسمت دیگری آمده ایم که ممکن است نحوه ی استفاده از آن و ویژگی آن برایتان جالب باشد و علاقه مند باشید که با آن بیشتر آشنا شوید و نحوه ی عملکرد آن را بدانید . پس تا انتها با ما همراه باشید

فیلتر کردن ایمیل

این بخش به نام Spam filters در سطح کاربر دایرکت ادمین شناخته می شود، این بخش که در قسمت email management است، مربوط به سرویس ایمیل است.

 

شاید تا به حال به این قسمت توجه نکرده باشید اما در این مقاله خواهید دید که این گزینه تا چه میزان می تواند برای شما مفید باشد . این بخش برای تنظیمات ایمیل های اسپم است ، با ورود به این قسمت همانطور که در شکل زیر نیز مشاهده می نمایید ، گزینه های زیادی پیش روی شما قرار می گیرد که دست کاربر را برای اعمال کردن فیلتر های مختلف برروی ایمیل خود باز می گذارد .  پس بیایید نگاه دقیق تری بندازیم.

گزینه هایی که در این قسمت مشاهده می نمایید :

  • Block a specific e-mail address : از این بخش می توانید یک ایمیل به خصوص را که مد نظر دارید بلاک نمایید که برای این کار تنها کافیست ایمیل مذکور را در این قسمت وارد نموده و در انتها کلید block را بزنید.
  • Block mail from an entire domain : این گزینه برای این است که شما تمامی ایمیل هایی که از یک دامنه خاص ارسال می شود را بلاک نمایید.
  • Block all e-mail containing the word : از طریق این گزینه تمامی ایمیل هایی که در آن ها کلمه ی خاصی وجود دارد را بلاک می نمایید ، برای استفاده از این گزینه می بایست در قسمتی که در جلوی آن قرار دارد به جای وارد کردن ایمیل ( برخلاف گزینه ی اول) کلمه ی مورد نظر را وارد نمایید تا تمامی ایمیل هایی که شامل آن لغت هستند بلاک شوند.
  • Block all e-mail larger than : ازطریق این گزینه می توانید تمامی ایمیل هایی که از یک حد خاصی بزرگتر (حجیم تر) هستند را بلاک نمایید که همانطوری که ملاحظه می نمایید در جلوی این قسمت عبارت KB به معنای کیلوبایت نوشته شده است که باید مقدار آستانه ی مد نظر خود که هر ایمیلی که بیشتر از آن را می خواهید بلاک گردد و دریافت نکنید را وارد نمایید.
  • گزینه ای نیز وجود دارد با عنوان Enable adult filter: (blocks out common adult phrases, words, and addresses) که به صورت پیش فرض غیرفعال است، در صورت فعال کردن آن، کلمات و محتویاتی که مربوط به بزرگسالان می شود را می توانید فیلتر نمایید که در آن صورت ایمیل هایی با آن کلمات و محتوا بلاک می گردند.
  • آخرین گزینه ی این قسمت نیز Action for filter matches می باشد که در جلوی آن 2 انتخاب به کاربر داده شده است Drop email or Send to spambox که همانطور که می توان حدس زد ، این بخش برای آن است که کاربر انتخاب نماید که تغییراتی که برای ایمیل های اسپم در نظر گرفته است ، آن ایمیل ها به فولدر spam انتقال داده شوند و درآن جا قرار داده شوند و یا حذف شوند.

همچنین در پایین این قسمت، بخشی وجود دارد که فیلتر های اعمال شده توسط کاربر را در آن جا و همچنین ایمیل های فیلتر شده را نمایش می دهد.

در انتهای این بخش نکته ای نوشته شده است که دانستن آن حائز اهمیت است ، آن نکته این است که در صورتی که شما در قسمتی که مربوط به حذف تمامی ایمیل هایی که کلمه ی خاصی در آن جا وجود دارند ، کلمه ای مانند “put” وارد نموده باشید، انگاه هر ایمیل که کلمه ای مانند computer داشته باشد نیز بلاک می گردد ، اما در صورتی که می خواهید ایمیل هایی که تنها کلمه ی put را داشتند بلاک گردند می بایست آن کلمه را با یک space قبل از آن وارد نمایید، بدین صورت ” put”

در مقالات بعدی، دیگر قسمت های مهم دایرکت ادمین در سطح کاربر را شرح خواهیم داد و بعد از آن به سراغ قسمت های مهم و کاربری دو سطح نماینده و ادمین در دایرکت ادمین می رویم ، پس همواره با دانشنامه ی Server.ir همراه باشید …

اشتراک گذاری در linkedin

به تیم متخصص ما اعتماد کنید!

تخفیف مخاطبین مرکز محتوا: Blog01

از کد Blog01 می‌تونید برای خرید اشتراک خدمات سرور مجازی و هاست استفاده کنید و از %10 تخفیف تو سفارش این خدمات بهره‌مند بشید!

محتوای مقاله مفید بود؟

0 0 رای ها
این مقاله چطور بود؟
اشتراک در
اطلاع از
0 دیدگاه
بازخوردهای آنلاین
مشاهده همه دیدگاه ها