در این مقاله قصد داریم در خصوص برخی از مهم ترین و پر کاربرد ترین تنظیمات CSF صحبت کنیم. ابتدا توضیح کوتاهی در خصوص CSF و عملکرد آن خواهیم داد. CSF پلاگینی می باشد که برای افزایش امنیت سرورهای لینوکسی استفاده می شود. زمانی که از آیپی خاصی به شما حمله می شود و حمله هایی مانند DDos که باعث کندی سرور می گردد، با وجود CSF آیپی مورد نظر بسته می شود و دیگر امکان دسترسی به سرور شما را نخواهد داشت. این مورد نمونه ای از خدمات CSF می باشد.

برای اعمال تنظیمات می بایست وارد WHM شوید و در آنجا بخش Plugins و ConfigServer Security & Firewall را باز کنید. برای اعمال تمامی این تنظیمات می بایست از Firewall Configuration استفاده کنید.

  1. LF_CPANEL

در این بخش شما می توانید تعداد لاگین های اشتباه کاربران به Cpanel مشخص نمایید. پس از رسیدن به این تعداد (که برای پیشفرض آن ۵ می باشد) CSF آیپی کاربر را بلاک می کند.

  1. LF_FTPD

در این بخش نیز مانند لاگین سی پنل، تعداد لاگین های اشتباه به FTP را مشخص نمایید تا هر زمان اتک و یا حمله ای به FTP و پورت آن صورت گرفت، CSF آیپی را بلاک کند.

  1. Messenger Service

در این بخش شما می توانید پیامی را در CSF قرار دهید تا هر زمان که کاربر شما بلاک شد پیام مورد نظر را مشاهده کند. برای فعال سازی آن ابتدا می بایست وارد Firewall Configuration شوید و در آنجا بخش Messenger را ON کنید:

CSF

سپس به سرور SSH بزنید و کامند زیر را وارد نمایید:

useradd csf -s /bin/false

سپس برای مشاهده پیام مورد نظر خود می بایست کامند زیر را وارد نمایید:

vi /etc/csf/messenger/index.html

در این بخش index.html وجود دارد که پیشفرض خود CSF می باشد. در صورتی که بخواهید پیام مورد نظر خود را وارد نمایید می توانید این فایل را تغییر دهید.

پس از انجام تنظیمات می بایست سرویس CSF و LDF را ریستارت نمایید. برای انجام این کار هم می توانید از داخل SSH آن را اعمال نمایید و هم از طریق UI داخل WHM می توانید Restart CSF + Lfd را انتخاب نمایید.  در انتها زمانی که آیپی کاربر بلاک شود به شکل زیر در مرورگر ایشان نمایش داده می شود:

CSF

امیدواریم این مقاله نیز برای شما عزیزان مفید واقع شده باشد. ما را در بخش مقالات دنبال کنید.

با دیگر مقالات server.ir همراه باشید.

۱۳۹۹/۰۴/۱۱

نویسنده : ف سلالی

بدون دیدگاه

بهترین شرکت های امنیتی (Security Company) در سال ۲۰۲۰

امروزه تقریبا تمامی کسب و کار ها به طریقی با سیستم های IT و شبکه ها و پروتکل های اینترنتی در ارتباط بوده و با توجه به افزایش سطوح حمله و پیچیده تر شدن...

۱۳۹۹/۰۴/۰۴

نویسنده : ف سلالی

بدون دیدگاه

AMPیا Accelerated Mobile Page چیست؟

در این مقاله قصد داریم به توضیحی در خصوص تکنولوژی AMP یا Accelerated Mobile Page بپردازیم و طرز استفاده و مزیت های آن را بررسی کنیم. در واقع AMP یک ن...

۱۳۹۹/۰۴/۰۲

نویسنده : ف لقمانی

بدون دیدگاه

هدایت ساب دامنه به سرور دیگر با استفاده از رکورد NS

امروز در این مقاله روش دیگری از ست کردن یک ساب دامنه به سرور دیگر را خدمتتان آموزش خواهیم داد. یکی از روش ها معمول برای هدایت یک ساب دامنه به سروری د...

دیدگاه کاربران

در رابطه با : "تنظیمات پر کاربرد CSF"

avatar
  عضویت  
با خبرم کن

وب گردی

جستجو
دقیقا متنی که نوشتم
جستجو در تیتر صفحات
جستجو در متن صفحات
جستجو در نظرات
Search in excerpt
Filter by Custom Post Type

با ایده پردازان همراه شو ...