فعال سازی Gzip در هاست CPanel

همانطور که در مقاله ی قبل توضیحاتی در مورد Gzip ارایه شد، Gzip با فشرده کردن فایل های CSS مربوط به سایت باعث کاهش حجم سایت می گردد و همین مورد باعث می شود که اطلاعاتی که به مرورگر ارسال می گردد دارای حجم کمتری باشد و موجب افزایش سرعت لود سایت خواهد شد .

در نتیجه فعال سازی این گزینه برای تمامی سایت ها مفید خواهد بود و تاثیر منفی نیز بر روی سایت نخواهد گذاشتو همواره از سمت مرورگر ها و آنالیزر های آنلاین نیز فعال بودن Gzip بررسی و چک می گردد.

برای فعال سازی این گزینه در هاست های لینوکسی که از کنترل پنل CPanel استفاده می کنند. می بایست در صفحه ی اصلی کنترل پنل در قسمت Software گزینه ی Optimize Website را پیدا کرده و بر روی آن کلیک نمایید تا باز گردد .

فعال سازی gzip

سپس در صفحه ی باز شده گزینه ی Compress All Content را انتخاب کرده و روی گزینه ی  Update Settings کلیک نمایید .

در حال حاضر فعال سازی Gzip برای شما انجام شده است. این کار در واقع یک کد در فایل .htaccess شما اضافه خواهد نمود که مرورگر را در تشخیص Gzip و فعال بودن آن راهنمایی می کند . می توانید برای مشخص شدن میزان تاثیر این گزینه ابتدا سایت خود را یک مرتبه قبل از انجام این مراحل در آنالیزر های آنلاین مشابه Gtmetrix بررسی نمایید و سپس مجدد پس از اینکه فعال سازی Gzip انجام شد آنالیز سایت خود را تکرار نمایید. نتیجه ی فعال سازی Gzip هم بر روی میزان حجم سایت شما و هم بر روی زمان باز شدن سایت تاثیر خواهد گذشت و هم اینکه این مورد یکی از مواردی است که در صورت فعال نبودن آن همواره از سمت Gtmetrix برای فعال سازی توصیه می گردد و پس از فعال سازی نیز می توانید تایید اجرا شدن آن را نیز در موارد آنالیز شده مشاهده نمایید.

با دانشنامه Server.ir همراه باشید