جذب کارشناس فنی هاستینگ

فعال سازی Gzip در هاست CPanel

در مرکز محتوای سرور دات آی آر

 

همانطور که در مقاله ی قبل توضیحاتی در مورد Gzip ارایه شد، Gzip با فشرده کردن فایل های CSS مربوط به سایت باعث کاهش حجم سایت می گردد و همین مورد باعث می شود که اطلاعاتی که به مرورگر ارسال می گردد دارای حجم کمتری باشد و موجب افزایش سرعت لود سایت خواهد شد .

در نتیجه فعال سازی این گزینه برای تمامی سایت ها مفید خواهد بود و تاثیر منفی نیز بر روی سایت نخواهد گذاشتو همواره از سمت مرورگر ها و آنالیزر های آنلاین نیز فعال بودن Gzip بررسی و چک می گردد.

برای فعال سازی این گزینه در هاست های لینوکسی که از کنترل پنل CPanel استفاده می کنند. می بایست در صفحه ی اصلی کنترل پنل در قسمت Software گزینه ی Optimize Website را پیدا کرده و بر روی آن کلیک نمایید تا باز گردد .

فعال سازی gzip

سپس در صفحه ی باز شده گزینه ی Compress All Content را انتخاب کرده و روی گزینه ی  Update Settings کلیک نمایید .

در حال حاضر فعال سازی Gzip برای شما انجام شده است. این کار در واقع یک کد در فایل .htaccess شما اضافه خواهد نمود که مرورگر را در تشخیص Gzip و فعال بودن آن راهنمایی می کند . می توانید برای مشخص شدن میزان تاثیر این گزینه ابتدا سایت خود را یک مرتبه قبل از انجام این مراحل در آنالیزر های آنلاین مشابه Gtmetrix بررسی نمایید و سپس مجدد پس از اینکه فعال سازی Gzip انجام شد آنالیز سایت خود را تکرار نمایید. نتیجه ی فعال سازی Gzip هم بر روی میزان حجم سایت شما و هم بر روی زمان باز شدن سایت تاثیر خواهد گذشت و هم اینکه این مورد یکی از مواردی است که در صورت فعال نبودن آن همواره از سمت Gtmetrix برای فعال سازی توصیه می گردد و پس از فعال سازی نیز می توانید تایید اجرا شدن آن را نیز در موارد آنالیز شده مشاهده نمایید.

با دانشنامه Server.ir همراه باشید

اشتراک گذاری در linkedin

به تیم متخصص ما اعتماد کنید!

تخفیف مخاطبین مرکز محتوا: Blog01

از کد Blog01 می‌تونید برای خرید اشتراک خدمات سرور مجازی و هاست استفاده کنید و از %10 تخفیف تو سفارش این خدمات بهره‌مند بشید!

محتوای مقاله مفید بود؟

0 0 رای ها
این مقاله چطور بود؟
اشتراک در
اطلاع از
6 دیدگاه
بازخوردهای آنلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

این کارو کردم ولی فشرده نشد

با سلام
بنده این کار رو انجام دادم ولی باز با gtmetrix چک می کنم میگه فعال نشده ؟ً!
هاست هم از server.ir گرفتم سرور مجازی هست

با سلام.
درست می فرمایید گاها ممکن است که فعال سازی این مورد در Gtmetrix شناسایی نشود. این مورد به این دلیل است که در کد های طراحی سایت و تنظیمات آن مانند htaccess دستورات دیگری برای بهینه سازی استفاده شده است که موجب می شود کد های مربوط به Gzip شناسایی نشوند.

با سلام و عرض وقت بخیر
خیلی ممنون از توضیح خیلی خوبتون
من سرویس هاستم از server.ir هست
طبق آموزش پیش رفتم بدون مشکل فعال شد
واقعا تاثیر خیلی خیلی زیادی روی سرعت داره

سلام ممنون از لطف شما
درخدمتتون هستیم
موفق باشید
با تشکر از نظر خوبتون