مرکز محتوای Server.ir :

بررسی انواع Distributed Denial Of Service یا DDOS

بررسی انواع Distributed Denial Of Service یا DDOS

 

در این مقاله با بررسی انواع Distributed Denial Of Service یا DDOS همراه شما هستیم.

DDOS یا همان Distributed Denial Of Service انواع مختلفی دارد، Directed، Redirected و Amplification که هر کدام از این انواع به شرح زیر می باشند:

Directed

در این مدل DDOS تعداد زیادی بسته یا درخواست را برای سرور ارسال میکنند این نوع DDOS همان تعریف معمولی که برای DDOS استفاده می شود می باشد. در واقع ارسال حجم زیادی از درخواست به سرور خواهد بود که منجر به بالا رفتن Process و Overload می شود و سرور از دسترس خارج خواهد شد.

Redirected

همانطور که می دانید در شبکه اینترنت درخواست هایی که به سمت سرور می روند یا از سمت سرور می آیند برای اتمام ارتباط و مطمئن شدن از دریافت شدن بسته درخواستی توسط مقصد مورد نظر نیازمند یک تاییدیه یا Acknowledge خواهند بود. در این نوع از DDOS بسته های زیادی به سمت کاربران عادی اینترنت (کسانی که بخاطر وجود بد افزار های Attacker ها وارد شبکه Attacker ها شده اند) بسته هایی ارسال می شود که این بسته ها توسط Attacker دست کاری شده به این صورت که IP  مبدا آن بسته ها IP سروری خواهد بود که Attacker قصد حمله به آن را دارد. با این کار هنگامی که این حجم از بسته ها به سمت سرور می روند سرور برای پاسخ دادن به این بسته ها Process زیادی انجام خواهد داد و به خاطر زیاد بودن آن ها و Overload به وجود آمده از دسترس خارج می شود.

Amplification

یکی از راه هایی که Attacker ها با استفاده از آن حمله DDOS را انجام می دهند این است که درخواست و یا سوالی را به سمت سرور ارسال می کنند که این سوال پاسخ های زیادی دارد. این مورد باعث می شود که سرور برای پردازش و پاسخ گویی به درخواست کننده مصرف CPU آن افزایش یابد و در نتیجه سرور از دسترس خارج شود.

با دیگر مقالات Server.ir همراه باشید.

مقاله مورد نظر را جستجو کنید

موضوعات محبوب ما

نوشته های جدید

ایمیل

فیلتر ایمیل ها در سی پنل

  در این آموزش، من به شما نشان خواهم داد که چگونه با استفاده از فیلتر ایمیل ها در سی پنل ، فیلتر ایمیل های

Let’s Encrypt

نصب let’s encrypt در IIS

در این مقاله قصد داریم به شما آموزش دهیم که برروی سرور ویندوزی خود ssl رایگان let’s encrypt  رو در IIS به چه صورت هستT

موضوع پیشنهادی شما برای مقاله

2 پاسخ

  1. عالی بود کامل متوجه شدم. روان و قابل فهم بود ممنون از شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.