مرکز محتوای Server.ir :

افزونه OptimumCache چیست؟

افزونه OptimumCache چیست؟

 

در این مقاله می خواهیم شما را با یکی دیگر از ماژول ها و یا افزونه های CloudLinux آشنا نماییم.

همانطور که در مقالات قبل تری که در حوزه ی CloudLinux منتشر شدند متوجه شده اید، CloudLinux بصورت یک سیستم عامل مخصوص خدمات وب هاستینگ می باشد که از ماژول های بسیاری برای مدیریت و بهینه سازی هاست ها استفاده می نماید. یکی از این ماژول های OptimumCache می باشد که همانطور که از نام آن مشخص است در حوزه ی cache سایت ها فعالیت کرده و آن را بهینه می نماید.

اما روش کار آن چگونه است؟ OptimumCache در حقیقت از دوگانگی و تکرار اطلاعات در زمان Cache شدن جلوگیری می کند. امروزه بسیاری از سایت ها از CMS های رایجی مانند Joomla و WordPress استفاده می کنند، همانطور که می دانید حجم زیادی از اطلاعات مورد استفاده در هاست ها و CMS ها مشابه و تکراری هستند و در تمامی سایت ها بصورت یکسان استفاده می شوند که برای مثال می توان به صفحات و ماژول ها و قسمت های تنظیماتی خود CMS ها اشاره نمود. در این صورت اقداماتی که OptimumCache انجام می دهد به این صورت که در یک سرور فایل های یکسان هاست ها را شناسایی کرده و در هنگام Cache شدن اطلاعات از همان اطلاعات مشابه استفاده می نماید و به این صورت از دوبارگی و تکرار اطلاعات در هنگام Cache کردن جلوگیری می شود و سرعت لود سایت ها نیز به میزان قابل ملاحظه ای بهبود می یابد.

افزونه OptimumCache

در این سرویس در صورتی که یک فایل تکراری بازخوانی شود بجای لود کردن جداگانه ی آن فایل از هر هاست، این فایل از قسمت فایل های Cache سرور بازخوانی می شود در نتیجه همانطور که مشخص است موجب کاهش مصرف I/O و یا همان بازخوانی اطلاعات از دیسک می گردد و همچنین سرعت بازخوانی فایل ها نیز بالاتر خواهد بود و همچنین به علت کاهش درخواست های ارسالی به دیسک، میزان مصرف memory نیز کاهش خواهد یافت.

برای نصب این سرویس می بایست ابتدا سیستم عامل CloudLinux را بر روی سرور خود نصب داشته باشید و مراحل نصب آن نیز در مقاله ی بعدی آموزش داده خواهد شد.

با دانشنامه Server.ir همراه باشید.

مقاله مورد نظر را جستجو کنید

موضوعات محبوب ما

نوشته های جدید

ایمیل

فیلتر ایمیل ها در سی پنل

  در این آموزش، میبینیم که چطور با استفاده از فیلتر ایمیل ها در سی پنل ، ایمیل های خود را در لیست سیاه یا

Let’s Encrypt

نصب let’s encrypt در IIS

در این مقاله قصد داریم به شما آموزش دهیم که برروی سرور ویندوزی خود ssl رایگان let’s encrypt  رو در IIS به چه صورت هستT

موضوع پیشنهادی شما برای مقاله

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.