جذب کارشناس فنی هاستینگ

Virtualization یا مجازی سازی

در مرکز محتوای سرور دات آی آر

 

Virtualization یا مجازی س

Virtualization یا مجازی سازی

ازی، ساختن و ایجاد یک نسخه ی مجازی (به جای نسخه ی واقعی) از چیزی مثل سرور، سیستم عامل،دستگاه ذخیره اطلاعات و یا منابع شبکه است. در IT (فناوری اطلاعات) سه حوزه ی اساسی برای مجازی سازی وجود دارد:

 

1-مجازی سازی شبکه 2-مجازی سازی فضا 3-مجازی سازی سرور

اگر شما تا به حال برای مثال هارد خود را به قسمت ها و پارتیشن های مختلف تقسیم کرده باشید پس به احتمال زیادی کمی درباره مجازی سازی اطلاعات دارید. پارتیشن بندی به تقسیم منطقی درایو هارد دیسک به منظور ایجاد دو هارد جدا از هم گفته می شود.

مجازی سازی سیستم عامل بدین صورت است که  یک نرم افزار به قسمت یا پارتیشنی از هارد  اجازه می دهد که در یک زمان و به طور هم زمان چندین فعالیت را انجام دهد.این تکنولوزی در دهه های پیشین در کامپیوتر های عظیم به کار گرفته شد بدین صورت مدیران از به هدر رفتن میزان زیادی هزینه و قدرت پردازش دستگاه جلوگیری می کردند.

حال به توضیحی مختصر درباره ی هر کدام از مدل های مجازی سازی که در بالا ذکر گردید می پردازیم:

  • مجازی سازی شبکه 

مجازی سازی شبکه به ترکیب منابع موجود در شبکه با تقسیم بندی پهنای باند در دسترس به کانال هایی که هر کدام از دیگری مستقل است گفته می شود. همان طور که پارتیشن بندی هارد شما سامان دهی فایل ها را برایتان اسوده تر می کند مجازی سازی هم با وجود پیچیدگی های خود باعث می شود که پارت های به وجود امده راحتتر قابل مدیریت باشند

  • مجازی سازی فضا

مجازی سازی فضا ادغام فضای فیزیکی از چندین شبکه است به گونه ای که به نظر می اید یک دستگاه ذخیره سازی از کنسول مرکزی مدیریت می شود.

  • مجازی سازی سرور

مجازی سازی سرور پوششی از منابع سرور (از جمله تعداد و ویژگی های سرور فیزیکی، پردازنده ها و سیستم های عامل) برای کاربر است.به این امید که کاربر دیگر مجبور به کار کردن با جزئییات پیچیده از منابع سرور نباشد.

اشتراک گذاری در linkedin

به تیم متخصص ما اعتماد کنید!

تخفیف مخاطبین مرکز محتوا: Blog01

از کد Blog01 می‌تونید برای خرید اشتراک خدمات سرور مجازی و هاست استفاده کنید و از %10 تخفیف تو سفارش این خدمات بهره‌مند بشید!

محتوای مقاله مفید بود؟

0 0 رای ها
این مقاله چطور بود؟
اشتراک در
اطلاع از
0 دیدگاه
بازخوردهای آنلاین
مشاهده همه دیدگاه ها