جذب کارشناس فروش

SuPHP چیست و چه کاربردی دارد و مزایا و معایب آن چیست؟

در مرکز محتوای سرور دات آی آر

 

در این مقاله میگوییم SuPHP چیست و چه کاربردی دارد و مزایا و معایب آن چیست؟ همراه ما باشید تا به نوع دیگری از PHP handler ها که suPHP می باشد بپردازیم. همانطور که مشاهده فرمودید در مقالات قبلی به توضیح نوع دیگری از PHP Handler به نام CGI و FastCGI پرداخته بودیم و در ادامه:

تعریف مختصری از SuPHP

Su مخفف Single user می باشد. SuPHP نیز به عنوان یک ماژول CGI ازPHP اجرا میشود این نوع تنها تحت کاربر صاحب فایل PHP اجرا می شود. این handler پیش فرض کنترل پنل ها می باشد زیرا شما مالک فایل PHP اجرا شونده را میتوانید مشاهده نمایید. همچنین بروز رسانی و نصب Pluginها توسط کاربر مالک فایل PHP قابل استفاده می باشد بروزرسانی wordpress و فعال سازی توابع آن فقط در حالت های SuPHP یاFast PHP  امکان پذیر است.

SuPHP از امنیت بهتری برخوردار است اسکریپت PHP توسط هر کاربری قابل اجرا نخواهد بود همچنین اگر یک اکانت به خطر امنیتی بیافتد قادر به آلوده کردن سایر اکانت ها نمی باشد.

مشکل این هندلر (SuPHP) استفاده ی بیشتر از CPU و load بالا نسبت به سایر PHP handler ها می باشد همچنین در این حالت نمیتوان از Opcode Cache مانند Apc یا Xcache استفاده کرد درصورت نیاز به نصب Opcode Cache باید از حالت های DSO  یا Fast CGI استفاده نمود.

تعریف suphpدر واقع SuPHP یک ابزار برای اجرای اسکریپت های PHP با مجوز صاحبان آن ها می باشد، به عبارت دیگر SuPHP به ما کمک میکند تا با مجوز اجرا یا عدم اجرای اسکریپت ها را کنترل کنیم. در صورتی که مدیریت وب سایت دارید و وب سایت شما با مدیریت محتوای وردپرس کار میکند احتمالا تاکنون با این خطا:

“شما مجوز کافی برای دسترسی به این برگه ندارید”

برخورد کرده اید که در صورت استفاده از هاست اشتراکی برای جلوگیری از این اتفاقات ناخوشایند میتوان SuPHP را جایگزین suexec کرد.
به صور کلی استفاده از SuPHP برای سرور سایت میتواند هم مفید و هم مضر باشد از این جهت مضر می باشد که در بعضی موارد باعث بار اضافی بر روی Cpu  سرور می شود و از طرفی مفید است چراکه در حال عادی در زبان PHP، اسکریپت های معمولی اجرا می شوند و دسترسی به اسکریپت ها توسط “هرکسی” مجاز است، اما با استفاده از SuPHP دسترسی به آن ها محدود به کاربران مجاز خواهد بود.

در سایر مقالات Server.ir نیز همراه ما باشید تا در ادامه این مسیر به شناخت سایر مفاهیم و فناوری های در این زمینه نیز بپردازیم.

اشتراک گذاری در linkedin

به تیم متخصص ما اعتماد کنید!

تخفیف مخاطبین مرکز محتوا: Blog01

از کد Blog01 می‌تونید برای خرید اشتراک خدمات سرور مجازی و هاست استفاده کنید و از %10 تخفیف تو سفارش این خدمات بهره‌مند بشید!

محتوای مقاله مفید بود؟

0 0 رای ها
این مقاله چطور بود؟
اشتراک در
اطلاع از
4 دیدگاه
بازخوردهای آنلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

پیشنهاد شما برای سرور مجازی 4گیگ رام وهسته کدام است SuPHP یاFast PHP

با سلام خدمت شما. موارد ذکر شده در اصل دو مقوله جدا هستند و همانطور که در مقاله نیز مطالعه فرمودید، suphp یک هندلر php و fastphp یک framework در حوضه برنامه نویسی می باشد

میشه بگید این سه تا مخصوصا allow_url_include را در وردپرس بهتره روشن کنم یا خیر
allow_url_fopen = Off
allow_url_include = Off
enable_dl

با سلام و وقت بخیر خدمت شما
مواردی که ذکر فرمودید مربوط به تنظیمات سرور شما می باشد که مورد enable_dl امنیت سرور را کاهش می دهد و تغییر آن توصیه نمی گردد