PING چیست؟

در مرکز محتوای سرور دات آی آر

 

در شبکه کامپیوتر پینگ (Ping) روش خاص و ویژه ای برای ارسال پیام ها از کامپیوتر یا سیستمی به سیستم دیگر است. اما دقیقا Ping Test چیست و چگونه کار می کند؟

زمانی که شما ازمون پینگ را انجام می دهید نتیجه هر چه که باشد تعیین کننده ی وصل بودن ارتباط شما با کامپیوتر دیگری در شبکه است. اگر شبکه ارتباطی به درستی ایجاد شده باشد، Ping test زمان تاخیر یا همان (technical term for delay) بین 2 کامپیوتر را نیز تعیین می کند. شما می توانید از Ping test برای عیب زدایی از مشکلات اتصال به شبکه خانگی استفاده نمایید. Ping test به طور معمول برای اندازه گیری میزان تاخیر در سرور های اینترنتی برای مثال سرور های بازی یا گیم استفاده می شود.

PING چیست؟

 

ویندوزهای مایروسافت همگی نرم افزار Ping test را دارا می باشند. تنها کافیست  بر روی گزینه ی Start بروید و Command) CMD)  را در قسمت Search جست و جو نمایید. با باز کردن CMD صفحه ی سیاهی برای شما نمایش داده خواهد شد.حال کلمه ی Ping را تایپ کنید و بر روی کلید Space کلیک کنید سپس دامنه ی خود و یا ادرس IP را وارد نمایید. نتیجه ی این تست تایید اتصال موفق شما است به همراه تعدادی شماره که نشان دهنده ی میزان تاخیر در میلی ثانیه است.

زمانی که شما دستور پینگ را صادر می کنید پک پکیج به سروری که دامنه شما بر روی ان قرار دارد ارسال می شود و برمی گردد. کاری که پینگ در این حین انجام می دهد محاسبه ی زمان رفت و برگشت و تاخیر ان است. این ازمایش 4 بار تکرار می شود و میانگین ان در پایان نمایش داده می شود. به عددی که در پایان نمایش داده می شود Ping Time گفته می شود. کم یا زیاد بودن این عدد به عوامل مختلفی از جمله کیفیت و سرعت اتصال شما به شبکه بستگی دارد، به همین دلیل به طور دقیق نمی توان معلوم کرد که چه Ping time خوب و کدام ضعیف است. اما به صورت کلی پینگ تایم کمتر از 50 میلی ثانیه بسیار عالی است. بین 50 تا 100 میلی ثانیه خوب محسوب می شود و از 150 به بالا معمولی به شمار می اید. برای مثال پینگ تایم 200 میلی ثانیه رقم ضعیفی نیست برای یک سایت معمولی اما مثلا در سرور های بازی این پینگ تایم باعث تاخیر و به اصطلاح LAG خواهد شد.

پس نتیجه ای که در پایان می توان گرفت این است  که هر سروری پینگ تایم متفاوتی دارد و خوب یا بد بودن Ping Time به فعالیتی که قصد انجامش را در زمان انلاین بودن دارید باز می گردد.

با دانشنامه های Server.ir همراه باشید …

اشتراک گذاری در linkedin

به تیم متخصص ما اعتماد کنید!

تخفیف مخاطبین مرکز محتوا: Blog01

از کد Blog01 می‌تونید برای خرید اشتراک خدمات سرور مجازی و هاست استفاده کنید و از %10 تخفیف تو سفارش این خدمات بهره‌مند بشید!

محتوای مقاله مفید بود؟

0 0 رای ها
این مقاله چطور بود؟
اشتراک در
اطلاع از
0 دیدگاه
بازخوردهای آنلاین
مشاهده همه دیدگاه ها