مرکز محتوای Server.ir :

pfx چیست؟

pfx چیست؟

 

در این مقاله قصد داریم به معرفی فایل با فرمت pfx بپردازیم و چگونگی ایجاد آن را  به صورت خلاصه بررسی کنیم

pfx چیست؟

Pfx در واقع یک فرمت ذخیره سازی برای ذخیره چندین شی رمز شده در یک فایل واحد می باشد. از این فایل بیشتر در سرویس های SSL/TLS همچنین در تایید هویت وب سرور استفاده می شود.به این صورت که Private key و فایل CA در یک فایل با فرمت pfx قرار داده می شود . برای امنیت این فایل و اطلاعات داخل آن نیز یک پسورد انتخاب می شود که به عنوان پسورد فایل pfx است. برای باز کردن فایل نیز بایستی از این پسورد استفاده شود تا فایل ها قابل نمایش باشند.


یکی از مواردی که ممکن است برای آن به این فایل نیاز داشته باشید نصب SSL بر روی ویندوز می باشد آن هم زمانی که دارای کنترل پنل برای انجام این کار نباشید. در مراحل نصب SSL بر روی ویندوز بدون وجود کنترل پنل پس از دریافت فایل CA برای نصب کامل گواهی نامه نیاز خواهید داشت که یک فایل pfx داشته باشید. سایت های زیادی برای تولید این فایل وجود دارند که یکی از این سایت ها ssl4less.eu می باشد.

در صورتی که این فایل را برای نصب SSL بر روی ویندوز نیاز دارید می توانید از لینک زیر که مربوط به انجام این کار می باشد استفاده کنید:

نصب گواهینامه SSL در IIS ویندوز سرور

در کل دو مورد و المان در فایل pfx وجود دارد یکی Private key که مشخص کننده مالک سرور است و برای دریافت اتصالات SSL از آن استفاده می شود و دیگری فایل CA می باشد.
مورد دیگری که می توانید از این فرمت فایل استفاده نمایید در پیام ها با امضای دیجیتال می باشد که برای تایید و تشخیص هویت از آنها استفاده می شود. امیدوارم این مقاله برای شما مفید واقع شده باشد. منتظر مقالات بعدی ما در server.ir باشید.

مقاله مورد نظر را جستجو کنید

موضوعات محبوب ما

نوشته های جدید

الکسا

الکسا که بود و چه کرد؟

در حوزه سئو و بهینه‌سازی جایگاه وبسایت در سیستم رتبه‌بندی موتورهای جستجوی ابزار مختلفی وجود دارند اما شاید بتوان الکسا را معروف‌ترین و پرکاربردترین این

پشتیبان

پشتیبان گیری از سایت وردپرس

پشتیبان گیری . تهدیدات حملات سایبری مختلف در طول سال ها افزایش یافته است. این امر به ویژه برای وب سایت های وردپرس صادق است

موضوع پیشنهادی شما برای مقاله

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.