مرکز محتوای Server.ir :

Perl یا Python یا Ruby کدام برای یادگیری مناسب تر است؟

Perl یا Python یا Ruby کدام برای یادگیری مناسب تر است؟

 

در این مقاله به بررسی و مقایسه ی 3 زبان اسکریپتی Perl و Python و Ruby  از نظر مناسب بودن برای یادگیری می پردازیم.

 Perl یا Python یا Ruby

در ابتدا اشاره می کنیم که Perl مسن ترین این زبان ها بوده و پر سابقه تر از همه می باشد که البته نشانه ی برتری نیست و همچنین Ruby نیز جدید ترین و جوان ترین زبان در بین این سه می باشد که قطعا جدید بودن یک زبان نیز دلیل ضعف و یا برتری آن نخواهد بود.

درهمین اول کار نتیجه ی آخر را اعلام می کنیم که برتری این زبان ها به هیچ عنوان نسبت به یکدیگر قابل مشاهده نبوده و تنها کاربری شماست که برتری هر کدام را در حوزه ی مورد نیاز شما مشخص می کند.

در هنگام استفاده از زبان برای برنامه نویسی های حجیم و بازی و سیستم های قدرتمند Python یک گزینه ی بسیار خوب بوده زیرا کار با آن راحت می باشد و همچنین دارای کتابخانه های بسیار جامع و کاملی است، اما در زمینه ی وب و صفحات وب به علت یادگیری آسان و کوتاه تر بودن کد های صفحات مشابه Ruby می تواند یکی از بهترین پیشنهاد ها برای یادگیری و استفاده می باشد.

و اما Perl : این زبان دارای دو قابلیت بسیار ویژه ی Glue Language و Cross Platform است. که اولی یعنی زبان چسبنده که به معنی این است که کد های آن در داخل متن دیگر فایل ها و زبان ها نیز قابل اجراست و دومی به این مفهوم می باشد که تقریبا در تمامی سیستم عامل ها قابل اجرا می باشد و برنامه ای که توسط آن در یک سیستم عامل نوشته شده در سیستم عامل دیگر نیز اجرا خواهد شد.

اما زبان Perl با اینکه زبان اسکریپتی بوده و برنامه نویسی با آن نسبت به زبان های غیر اسکریپتی آسان تر می باشد، در متن کد ها همواره شلوغی احساس می شود و خواندن متن کد ها دشوار بوده و تا کمی بهم ریخته به نظر می رسد که همین به مقداری برنامه نویسی و یادگیری آن را سخت خواهد کرد.

و اما برای انتخاب، بهترین انتخاب یادگیری هر دو زبان Python و Ruby است. زیرا یادگیری هر دوی آن ها آسان بوده و برای کاربرد های مختلف در کنار یکدیگر بسیار مفید و قدرتمند خواهند بود.

با دانشنامه Server.ir همراه باشید.

مقاله مورد نظر را جستجو کنید

موضوعات محبوب ما

نوشته های جدید

الکسا

الکسا که بود و چه کرد؟

در حوزه سئو و بهینه‌سازی جایگاه وبسایت در سیستم رتبه‌بندی موتورهای جستجوی ابزار مختلفی وجود دارند اما شاید بتوان الکسا را معروف‌ترین و پرکاربردترین این

پشتیبان

پشتیبان گیری از سایت وردپرس

پشتیبان گیری . تهدیدات حملات سایبری مختلف در طول سال ها افزایش یافته است. این امر به ویژه برای وب سایت های وردپرس صادق است

موضوع پیشنهادی شما برای مقاله

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.