جذب کارشناس فنی هاستینگ

بلاک کردن ایمیل در cpanel

در مرکز محتوای سرور دات آی آر

چگونه ایمیل از دامنه یا کشور را در cpanel بلاک کنیم

چرا امنیت ایمیل ها مهم است ؟

برای دسترسی به سرویس ایمیل و یا هر سرویس دیگری نیاز است تا امنیت اون سرویس برقرار باشد.یکی از راه های افزایش امنیت ایمیل های جلوگیری از دریافت ایمیل های اسپم و یا در مواردی جلوگیری از دریافت ایمیل از یک یا چند کشور خاص می باشد.در مقاله قصد داریم با نحوه ی بلاک کردن ایمیل از دامنه یا کشور در cpanel آشنا بشویم.

نحوه ی بلاک کردن ایمیل در cpanel

این مورد در cpanel به دو صورت متفاوت قابل تنظیم می باشد.

Global email filters

این مورد از بخش email قابل تنظیم می باشد.در این قسمت شما دسترسی دارید تا انواع مختلفی از قوانین را بر روی ایمیل های دریافتی خود اعمال کنید.به طور مثال شما میتوانید  ایمیل با آدرس خاص را محدود سازید.

User-level email filters

این مورد نیز از بخش email و از قسمت email filter قابل دسترسی و تنظیم می باشد.در این بخش شما میتوانید قوانین دلخواه جهت جلوگیری از دریافت ایمیل ار ارسال کننده ی خاص را محدود بفرمایید و همانطور که از نامش پیدا است در سطح کاربر محدودیت اعمال می کند.

فعالسازی Apache SpamAssassin

این مورد با دسترسی ادمین (root) در whm قابل تنظیم می باشد.این مورد جهت جلوگیری از دریافت ایمیل های اسپم توسط وب سرور آپاچی می باشد. این سرویس ایمیل ها را بررسی و اسپم بودن یا نبودن ایمیل را به طور خودکار تشخیص می دهد.

بلاک کردن ایمیل در cpanel

مرحله اول

برای فعالسازی این سرویس نیاز است تا ابتدا با دسترسی root وارد whm شده و سپس از بخش Exim configuration manager وارد صفحه ی (tab)
Apache SpamAssassin بشویم.

مرحله دوم

در این قسمت موارد امنیتی را به صورت دلخواه تنظیم کنید تا تمامی ایمیل های دریافتی با استفاده از این سرویس بررسی شوند و در آخر تنظیمات خود را ذخیره کنید.

چگونه از دریافت ایمیل توسط دامنه خاص جلوگیری کنیم

گاها برای افزایش امنیت , نیاز است تمامی ایمیل های دریافتی از یک دامنه ی خاص را بلاک کنیم. برای بلاک کردن ایمیل های دامنه خاص ابتدا باید با دسترسی root به whm وارد شوید
در ادامه نیاز است تا با انتخاب گزینه ی Filter Incoming Emails by Domain از قسمت email دامنه هایی که قصد بلاک کردن آن ها را داریم را وارد کنیم.
توجه داشته باشید باید برای اعمال فیلتر , در هر خط نام یک دامنه را وارد کنید.

بلاک کردن ایمیل در cpanel

چگونه از دریافت ایمیل توسط کشور خاص جلوگیری کنیم

در بعضی مواقع نیاز است تا برای افزایش امینی سرویس ایمیل ها , از دریافت ایمیل توسط کشور خاص به سرور خود جلوگیری کنیم.
برای بررسی و تنظیم این مورد نیاز است تا با دسترسی root به whm وارد شوید ,  سپس از بخش email بر روی گزینه ی Filter Incoming Emails by Country کلیک کنید.
در این قسمت شما میتوانید کشور مد نظر خود را انتخاب و در لیست block قرار دهید.

بلاک کردن ایمیل در cpanel

اشتراک گذاری در linkedin

به تیم متخصص ما اعتماد کنید!

تخفیف مخاطبین مرکز محتوا: Blog01

از کد Blog01 می‌تونید برای خرید اشتراک خدمات سرور مجازی و هاست استفاده کنید و از %10 تخفیف تو سفارش این خدمات بهره‌مند بشید!

محتوای مقاله مفید بود؟

0 0 رای ها
این مقاله چطور بود؟
اشتراک در
اطلاع از
0 دیدگاه
بازخوردهای آنلاین
مشاهده همه دیدگاه ها