جذب کارشناس فروش

ابر ساعتی

در مرکز محتوای سرور دات آی آر

تعریف سرور ابر ساعتی

ابر ساعتی یک سرور مجازی است که در یک محیط ابری کار می‌کند. برخلاف سرور اختصاصی که به سخت‌افزار خاصی برای کارکردن نیاز ندارد، سرور ابری یک ساختار نرم افزاری است، بنابراین دارای انعطاف پذیری ذاتی و مقیاس پذیری سیستم‌های مجازی می‌باشد. این سرویس‌ها که به عنوان سرور مجازی نیز شناخته می‌شوند، در یک سرور فیزیکی ایجاد می‌شوند. در سرورهای ابری علاوه بر راحتی دسترسی و مدیریت از راه دور، چندین مزیت مهم دیگر نسبت به سرورهای فیزیکی سنتی نیز ارائه می‌شود که شامل سهولت ارتقا و downgrade، مقرون به صرفه بودن، و انعطاف پذیری در برابر خرابی‌های فیزیکی می‌باشد.

سرور ابر ساعتی چگونه کار می‌کند

اکنون که با مفهوم سرور ابری بیش‌تر آشنا شدید، بیایید به نحوه عملکرد آن‌ها نگاه کنیم. این سرویس‌ها درست مانند سرورهای سنتی اختصاصی اما با یک تفاوت کلیدی عمل می‌کنند، از آنجایی که امکان دسترسی از راه دور به آن‌ها فراهم می‌باشد، تقریباً می‌توانند در هر مکانی قرار بگیرند. در مقابل سرورهای سنتی یا اختصاصی معمولاً در یک محل میزبانی می‌شوند و فقط کاربرانی که در آن مکان استقرار دارند، می‌توانند به آن‌ها دسترسی داشته باشند. همچنین برخلاف سرورهای اختصاصی، سرورهای ابری امکان اشتراک‌گذاری حافظه و قدرت پردازش در سرورهای متصل به هم را فراهم می‌کنند. با توجه به دسترسی آن‌ها به فضای سرور، سرور ابری می‌تواند برای تامین هر نوع کاربری ابری، از جمله زیرساخت به عنوان سرویس (IaaS)، پلتفرم به عنوان سرویس (PaaS) و نرم‌افزار به عنوان سرویس (SaaS) استفاده شود.ابر ساعتی

ویژگی‌های اصلی ابر ساعتی

مقیاس پذیری

سرویس‌های ابری را می‌توان به سرعت افزایش یا کاهش داد (upgrade -downgrade) تا نیازهای در حال تغییر کاربر را برآورده کند. این مورد بدون تغییر و آسیب به دیتا اصلی سرور و به سرعت صورت انجام خواهد شد.

مقرون به صرفه بودن

کاربران تنها برای منابعی که استفاده می‌کنند، هزینه پرداخت می‌کنند و همین امر باعث می‌شود سرورهای ابری برای بسیاری از مشاغل نسبت به سرورهای سنتی، مقرون به صرفه‌تر باشند.

در دسترس بودن

سرورهای ابری معمولاً در 99.99٪ مواقع در دسترس هستند که خطر خرابی را به حداقل می‌رساند. همچنین سرورهای میزبان سرور ابری در server.ir در دیتاسنترهای معتبر ایران میزبانی شده و باعث افزایش سرعت دسترسی کاربران به سرورهای ابری خواهند شد.

قابلیت اطمینان

سیستم رایانش ابری، فرآیند بکاپ‌گیری از داده‌ها، disaster recovery، و تداوم کسب‌وکار را آسان‌تر و قابل اطمینان‌تر می‌کند. زیرا داده‌ها را می‌توان در چندین سایت اضافی در شبکه ارائه‌دهنده منعکس کرد.

امنیت

ارائه دهندگان سرویس‌های ابری، ویژگی‌های امنیتی قوی برای محافظت از داده‌ها ارائه می‌دهند. این ویژگی‌ها شامل اقدامات امنیتی مانند فایروال های پیشرفته، سیستم تشخیص نفوذ، رمزگذاری و ابزارهای مدیریت هویت می‌باشد.

بهره‌برداری

دیتاسنترهای local معمولاً به راه‌اندازی سخت‌افزاری، نرم‌افزاری و سایر کارهای وقت‌گیر مدیریت اطلاعات نیاز دارند. اما سیستم ابری نیاز به بسیاری از این وظایف را برطرف کرده تا تیم‌های فناوری برای دستیابی به اهداف تجاری مهم‌تری وقت خود را صرف نمایند.

ویژگی‌های سرور ابری server.ir

  • قابلیت انتقال سرور در لحظه و تغییر میزبان سرور ابری در کوتاه‌ترین زمان ممکن
  • استفاده از تکنولوژی ceph جهت disaster recovery
  • امکان upgrade/downgrade در کوتاه‌ترین زمان ممکن
  • اجرای فایروال‌های قدرتمند بر روی سرور میزبان و فعال بودن فایروال سیستمی در سرورهای ابری
  • مقرون به صرفه بودن و پشتیبانی از pay as you go
  • قابلیت پرداخت ساعتی سرور به جای پرداخت روزانه و ماهیانه

جهت تهیه ابر ساعتی بر روی لینک کلیک فرمایید.

جمع بندی

سرورهای ابری، مجموعه سرورهایی هستند که توسط virtulizorهای مختلف بر بستر سرورهای فیزیکی ایجاد و به کاربر ارائه می شوند. این سرورها به دلیل هزینه پایین‌تر جهت تهیه و قابلیت تغییر بالا در کوتاه ترین زمان ممکن، نسبت به سرورهای فیزیکی محبوبیت بیشتری دارند. همچنین این سرورها از ویژگی‌های مثبت سرورهای فیزیکی بهره برده و امکانات بیشتری همچون دسترسی بالا و مدریت سخت‌افزاری کمتر را به کاربر می‌دهد.

اشتراک گذاری در linkedin

به تیم متخصص ما اعتماد کنید!

تخفیف مخاطبین مرکز محتوا: Blog01

از کد Blog01 می‌تونید برای خرید اشتراک خدمات سرور مجازی و هاست استفاده کنید و از %10 تخفیف تو سفارش این خدمات بهره‌مند بشید!

محتوای مقاله مفید بود؟

5 2 رای ها
این مقاله چطور بود؟
اشتراک در
اطلاع از
0 دیدگاه
بازخوردهای آنلاین
مشاهده همه دیدگاه ها