جذب کارشناس فنی هاستینگ

Data Science چیست؟

در مرکز محتوای سرور دات آی آر

 

در این مقاله قصد داریم تا به توضیح Data Science بپردازیم و بگوییم Data Science چیست. همراه ما باشید.

در مقاله ی قبل در مورد Big Data توضیح دادیم و این مقاله قصد داریم که بگوییم چگونه کلان داده ها استفاده و به منبع ارزشمند تبدیل میشود. در واقع داده های بزرگ و کلان داده ها زمانی معنی خواهند داد و ارزشمند میشوند که بتوان آن ها را تحلیل کرد و از دل آن ها نتیجه و منبعی ارزشمند( برای کسب و کار و استراتژی هایی که برای  فناوری اطلاعات سازمان است) حاصل گردد که منجر به درک و شناخت بیشتر رفتار های کاربران گردد.

ترجمه ی Data Science علم داده می باشد، علم داده عبارت است از استخراج مستقیم دانش از داده که این مورد توسط فرآیند تولید فرضیه و سپس آزمایش فرضیه صورت میگیرد.

به شاغلین در حوزه ی علم داده، متخصص علم داده و یا Data Scientist می گویند. Data Scientist به دانشمند داده ترجمه میشود اما بهتر هست که از آن به عنوان “تحلیلگر داده” یاد کنیم اما به طور کلی از ویژگی فرد Data Scientist میتوان گفت که متخصص علم داده فردی هست که دارای مهارت های تحلیل داده، مدل سازی و آمار هست.  اما در کنار این ویژگی ها فرد Data Scientist و یا همان متخصص داده می بایست توانایی منظم و مرتب سازی داده ها را داشته باشد و سپس به تحلیل و بررسی داده ها بپردازد.

علم داده از ترکیب مباحث مختلفی بوجود آمده و بر مبنا و روش های موجود در حوزه های مختلف علمی بنا شده است از جمله ی این حوزه ها میتوان به حوزه ی آمار و ریاضیات اشاره کرد. هدف از Data Scientist و این علم، استخراج مفهوم از داده و تولید محصولات داده محور است.

در مقالات آینده در مورد مزایای Data Science صحبت خواهیم کرد.

با دیگر مقالات ما درserver.ir همراه باشید.

اشتراک گذاری در linkedin

به تیم متخصص ما اعتماد کنید!

تخفیف مخاطبین مرکز محتوا: Blog01

از کد Blog01 می‌تونید برای خرید اشتراک خدمات سرور مجازی و هاست استفاده کنید و از %10 تخفیف تو سفارش این خدمات بهره‌مند بشید!

محتوای مقاله مفید بود؟

0 0 رای ها
این مقاله چطور بود؟
اشتراک در
اطلاع از
0 دیدگاه
بازخوردهای آنلاین
مشاهده همه دیدگاه ها