مرکز محتوای Server.ir :

Data Science چیست؟

Data Science چیست؟

 

در این مقاله قصد داریم تا به توضیح Data Science بپردازیم و بگوییم Data Science چیست. همراه ما باشید.

در مقاله ی قبل در مورد Big Data توضیح دادیم و این مقاله قصد داریم که بگوییم چگونه کلان داده ها استفاده و به منبع ارزشمند تبدیل میشود. در واقع داده های بزرگ و کلان داده ها زمانی معنی خواهند داد و ارزشمند میشوند که بتوان آن ها را تحلیل کرد و از دل آن ها نتیجه و منبعی ارزشمند( برای کسب و کار و استراتژی هایی که برای  فناوری اطلاعات سازمان است) حاصل گردد که منجر به درک و شناخت بیشتر رفتار های کاربران گردد.

ترجمه ی Data Science علم داده می باشد، علم داده عبارت است از استخراج مستقیم دانش از داده که این مورد توسط فرآیند تولید فرضیه و سپس آزمایش فرضیه صورت میگیرد.

به شاغلین در حوزه ی علم داده، متخصص علم داده و یا Data Scientist می گویند. Data Scientist به دانشمند داده ترجمه میشود اما بهتر هست که از آن به عنوان “تحلیلگر داده” یاد کنیم اما به طور کلی از ویژگی فرد Data Scientist میتوان گفت که متخصص علم داده فردی هست که دارای مهارت های تحلیل داده، مدل سازی و آمار هست.  اما در کنار این ویژگی ها فرد Data Scientist و یا همان متخصص داده می بایست توانایی منظم و مرتب سازی داده ها را داشته باشد و سپس به تحلیل و بررسی داده ها بپردازد.

علم داده از ترکیب مباحث مختلفی بوجود آمده و بر مبنا و روش های موجود در حوزه های مختلف علمی بنا شده است از جمله ی این حوزه ها میتوان به حوزه ی آمار و ریاضیات اشاره کرد. هدف از Data Scientist و این علم، استخراج مفهوم از داده و تولید محصولات داده محور است.

در مقالات آینده در مورد مزایای Data Science صحبت خواهیم کرد.

با دیگر مقالات ما درserver.ir همراه باشید.

مقاله مورد نظر را جستجو کنید

موضوعات محبوب ما

نوشته های جدید

Let’s Encrypt

نصب let’s encrypt در IIS

در این مقاله قصد داریم به شما آموزش دهیم که برروی سرور ویندوزی خود ssl رایگان let’s encrypt  رو در IIS به چه صورت هستT

الکسا

الکسا که بود و چه کرد؟

در حوزه سئو و بهینه‌سازی جایگاه وبسایت در سیستم رتبه‌بندی موتورهای جستجوی ابزار مختلفی وجود دارند اما شاید بتوان الکسا را معروف‌ترین و پرکاربردترین این

موضوع پیشنهادی شما برای مقاله

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.