جذب کارشناس فنی هاستینگ

ChildHost چیست؟

در مرکز محتوای سرور دات آی آر

همانطور که در مقالات قبلی در مورد نیم سرور اختصاصی و ساخت آن صحبت کردیم، در این مقاله نیز به معرفی ChildHost می پردازیم که در واقع مرتبط به همان مفهوم ایجاد نیم سرور می باشد.

ChildHost

گفتیم که برای ساخت نیم سرور می بایست این اقدامات در هر دو سمت دامنه و سرور انجام گردد و از هر دو سمت ایجاد گردد تا نیم سرور ها قابل استفاده باشند. و اینکه ساخت نیم سرور ها در DNS Zone دامنه و سرور انجام می گردد. در مورد دامنه ، هنگامی که می خواهیم یک نیم سرور را ست نماییم مشکلی نخواهیم داشت اما این در صورتی است که نیم سرور ها قبلا ساخته شده باشند، اما هنگامی که نیم سرور ها هنوز ایجاد نشده اند و مربوط به همان دامنه ی مورد استفاده ما هستند ابتدا می بایست تا نیم سرور ها را ایجاد نماییم. اولین نکته این است که برای ساخت نیم سرور در دامنه ابتدا می بایست نیم سرور ها در سمت سرور و یا هاست ایجاد شده باشند، در نتیجه پیگیری مراحل از سمت سرور نسبت به دامنه تقدم خواهد داشت. در محیط دامنه برای دامنه های ملی کافیست در irnic در هنگام ثبت نیم سرور ها IP سرور را نیز اعلام نمایید تا نیم سرور ها ایجاد شده و ثبت گردند. البته در دامنه های بین المللی نیز تقریبا به همین سادگی انجام می شود با این تفاوت که ابتدا باید نیم سرور ها را در بخشی به نام ChildHost به همان صورتی که در سرور ثبت شده اند با IP آن ها ست کرده و ایجاد نمایید، سپس می توانید این نیم سرور ها را استفاده کرده و دامنه را به هاست منتقل نمایید.

در نتیجه در مفهوم خود ChildHost موضوع پیچیده ای جز همان نحوه ی ساخت نیم سرور وجود ندارد و تنها کافیست بدانیم که برای ایجاد نیم سرور در سمت دامنه استفاده می گردد.

با دانشنامه Server.ir همراه باشید.

اشتراک گذاری در linkedin

به تیم متخصص ما اعتماد کنید!

تخفیف مخاطبین مرکز محتوا: Blog01

از کد Blog01 می‌تونید برای خرید اشتراک خدمات سرور مجازی و هاست استفاده کنید و از %10 تخفیف تو سفارش این خدمات بهره‌مند بشید!

محتوای مقاله مفید بود؟

0 0 رای ها
این مقاله چطور بود؟
اشتراک در
اطلاع از
0 دیدگاه
بازخوردهای آنلاین
مشاهده همه دیدگاه ها