جذب کارشناس فنی هاستینگ

AMPیا Accelerated Mobile Page چیست؟

در مرکز محتوای سرور دات آی آر

در این مقاله قصد داریم به توضیحی در خصوص تکنولوژی AMP یا Accelerated Mobile Page بپردازیم و طرز استفاده و مزیت های آن را بررسی کنیم.

در واقع AMP یک نسخه خلاصه شده از HTML است که به لود صفحات سرعت بخشیده و به نوعی کد های وب سایت شما را بهینه سازی کرده و باعث می شود سرعت باز شدن صفحات در تلفن همراه افزایش یابد.

با رشد تکنولوژی و افزایش استفاده کاربران از تلفن همراه برای بازدید از سایت های مختلف و استفاده از موبایل برای انجام فعالیت های روزمره اینترنتی، احساس نیاز برای افزایش سرعت بالا آمدن صفحات در تلفن های همراه افزایش یافت و گوگل این مورد را با پروژه جدیدش با نام AMP رفع کرد.

AMP HTMLبه صورت Open Source و بسیار دقیق بارگزاری شده است و با استفاده از روش هایی مانند بهینه سازی در تصاویر، کدها، پلاگین ها و حذف موارد اضافه بارگزاری صفحات را تسریع می بخشد. به طور مثال در صورتی که سرعت لود یک صفحه 10 ثانیه باشد پس از استفاده از AMP به 2تا 3 ثانیه کاهش می یابد.

AMP

AMP را به روش های مختلفی می توان به وب سایت خود اضافه کنید که ساده ترین روش آن استفاده از افزونه ها در CMS سایت مانند جوملا و وردپرس می باشد که با توجه به قرار دادهای موجود بین این افزونه ها و پروژه AMP ، نصب آن به راحتی انجام می شود. توجه داشته باشید که هر CMS افزونه های AMP متفاوتی دارند که نیاز است پیش از نصب، پلاگین مورد نظر را از جهت های مختلف بررسی نمایید.

در سایت های فروشگاهی استفاده از AMP می تواند کمک بسیاری به مقدار فروش و جذب کاربران به سایت شما داشته باشد چرا که کاربری که به سایت شما وارد شود و سرعت کمی در ورود به صفحات مختلف را تجربه کند، طبیعتا از خرید منصرف شده و از سایت های دیگری برای خرید محصولات مورد نظر استفاده می کنند.

با ما همراه باشید

اشتراک گذاری در linkedin

به تیم متخصص ما اعتماد کنید!

تخفیف مخاطبین مرکز محتوا: Blog01

از کد Blog01 می‌تونید برای خرید اشتراک خدمات سرور مجازی و هاست استفاده کنید و از %10 تخفیف تو سفارش این خدمات بهره‌مند بشید!

محتوای مقاله مفید بود؟

0 0 رای ها
این مقاله چطور بود؟
اشتراک در
اطلاع از
0 دیدگاه
بازخوردهای آنلاین
مشاهده همه دیدگاه ها