در این مقاله قصد داریم به توضیحی در خصوص تکنولوژی AMP یا Accelerated Mobile Page بپردازیم و طرز استفاده و مزیت های آن را بررسی کنیم.

در واقع AMP یک نسخه خلاصه شده از HTML است که به لود صفحات سرعت بخشیده و به نوعی کد های وب سایت شما را بهینه سازی کرده و باعث می شود سرعت باز شدن صفحات در تلفن همراه افزایش یابد.

با رشد تکنولوژی و افزایش استفاده کاربران از تلفن همراه برای بازدید از سایت های مختلف و استفاده از موبایل برای انجام فعالیت های روزمره اینترنتی، احساس نیاز برای افزایش سرعت بالا آمدن صفحات در تلفن های همراه افزایش یافت و گوگل این مورد را با پروژه جدیدش با نام AMP رفع کرد.

AMP HTMLبه صورت Open Source و بسیار دقیق بارگزاری شده است و با استفاده از روش هایی مانند بهینه سازی در تصاویر، کدها، پلاگین ها و حذف موارد اضافه بارگزاری صفحات را تسریع می بخشد. به طور مثال در صورتی که سرعت لود یک صفحه ۱۰ ثانیه باشد پس از استفاده از AMP به ۲تا ۳ ثانیه کاهش می یابد.

AMP

AMP را به روش های مختلفی می توان به وب سایت خود اضافه کنید که ساده ترین روش آن استفاده از افزونه ها در CMS سایت مانند جوملا و وردپرس می باشد که با توجه به قرار دادهای موجود بین این افزونه ها و پروژه AMP ، نصب آن به راحتی انجام می شود. توجه داشته باشید که هر CMS افزونه های AMP متفاوتی دارند که نیاز است پیش از نصب، پلاگین مورد نظر را از جهت های مختلف بررسی نمایید.

در سایت های فروشگاهی استفاده از AMP می تواند کمک بسیاری به مقدار فروش و جذب کاربران به سایت شما داشته باشد چرا که کاربری که به سایت شما وارد شود و سرعت کمی در ورود به صفحات مختلف را تجربه کند، طبیعتا از خرید منصرف شده و از سایت های دیگری برای خرید محصولات مورد نظر استفاده می کنند.

با ما همراه باشید

با دیگر مقالات server.ir همراه باشید.

۱۳۹۹/۰۵/۲۲

نویسنده : ف سلالی

بدون دیدگاه

طریقه بلاک کردن(Block) یک سایت در ویندوز

امروزه دسترسی به اینترنت و انواع سایت ها برای همگان فراهم است و هر فردی بسته به نوع کاربری خود در فضای مجازی فعالیت دارد. گاهی ممکن است به دلیل استفاد...

۱۳۹۹/۰۵/۱۳

نویسنده : ف لقمانی

بدون دیدگاه

بهینه سازی تصاویر در سرور ویندوزی

هنگام بارگذاری اطلاعات سایت یکی از مواردی که میتوان برای بهبود و بهینه بودن سایت بررسی نمود آپلود عکس های فشرده می باشد که در صورتی که در سروری که هاس...

۱۳۹۹/۰۵/۱۱

نویسنده : ب حداد

بدون دیدگاه

تنظیمات فایروال پنل مدیریت ایروسرور (سرور ابری)

فایروال یکی از اصلی ترین شاخه های امنیت سرور می باشد که در مقالات مختلفی به صورت کامل در خصوص آن صحبت کرده ایم. در مقاله فعلی به فایروال پنل مدیریت ای...

دیدگاه کاربران

در رابطه با : "AMPیا Accelerated Mobile Page چیست؟"

avatar
  عضویت  
با خبرم کن

وب گردی

جستجو
دقیقا متنی که نوشتم
جستجو در تیتر صفحات
جستجو در متن صفحات
جستجو در نظرات
Search in excerpt
Filter by Custom Post Type

با ایده پردازان همراه شو ...