یکی از راه های دسترسی به بخش های مختلف ویندوز این است که کامند های مروبوط به بخش  Run را بدانیم و یک دسترسی راحت  به آن داشته باشیم. با استفاده از این دستورات تنها با استفاده از صفحه کلید کیبورد می توانید دسترسی های راحت را ایجاد کنید. در این مقاله قصد داریم که لیستی از کامند های پرکاربرد در Run را بررسی کنیم پس در ادامه همراه ما باشید تا لیستی از این کامند ها و کاربردشان را خدمتتان توضیح دهیم:

برای دسترسی به بخش Run می توانید کلید ویندوز (Win) و دکمه R را همزمان با هم بفشارید تا صفحه آن نمایش داده شود.

run 

لیست کامند های Run:

۱٫ services.msc:  زمانی که شما عبارت service.msc را در Run وارد و برروی دکمه enter کلیک می کنید با این کار شما به بخش windows service دسترسی داریدو به راحتی می توانید سرویسی را stop، start یا پیکربندی کنید. این دسترسی برای زمانی که می خواهید تغییری این چنینی در سرویسی اجرا نمایید بسیار مفید خواهد بود.

run 

۲٫ mstsc: این کامند را که وارد نمایید دسترسی Remote Desktop برای شما باز خواهد شد که به راحتی می توانید از طریق این نرم افزار از سیستم خود به سرور خود از طریق ریموت متصل شوید.

۳٫ msinfo32: در صورتی که نیاز است اطلاعات جامعی از منابع سخت افزاری و محیط نرم افزاری خود داشته باشید با اجرای دستور msinfo32 به راحتی می توانید به این اطلاعات دسترسی داشته باشید.

۴٫ sdclt: با اجرای این کامند به راحتی می توانید به بخش Backup   و Restore در ویندوز دسترسی داشته باشید.

۵٫compmgmt.msc  با اجرای این کامند به راحتی میتوانید به بخش   computer management  دسترسی داشته باشید و در این بخش به تمام ماژول های ویندوز از قبیل Event Viewer, Shared Folder, System Tools و … دسترسی داشته باشید.

۵٫ ncpa.cpl و control netconnections: این دو دستور مانند هم هستند و با اجرای آن ها بخش Network Connections برای شما باز خواهد شد. در این بخش شما می توانید تمامی کانکشن های موجود را مشاهده و در صورت نیاز تغییراتی را در تنظیمات آن ها اعمال کنید.

۶٫ notepad: با استفاده از این دستور Notepad ویندوز را می توانید مشاهده کنید.

۷٫ gettingstarted: با استفاده از این دستور بخش Getting Started برای شما باز می شود. در این بخش ، قسمت هایی مانند Add Users و Personalize نیز در دسترس هستند .

۸٫ control schedtasks: با استفاده از این دستور بخش Task Schedular ویندوز برای شما باز خواهد شد. در این بخش می توانید زمان بندی کنید که مثلا یک نرم افزار خاص در یک زمان خاص به طور روزانه اجرا شود.

۹٫ appwiz.cpl: از این دستور برای باز کردن بخش Programs and Features که با نام های Uninstall یا Change a Program و Add/Remove Programs نیز شناخته می شود، به کار می رود. در این بخش از ویندوز می توانید نرم افزار های موجود برروی سیستم را Uninstall و یا برخی از آن ها را Repair کنید.

۱۰٫ netplwiz: با استفاده از این دستور می توانید وارد بخش تنظیمات پیشرفته ی(Advanced User Accounts) مربوط به حساب های کاربری ویندوز شوید .

در مقاله بعدی با ما همراه باشید تا سایر کامند های پر کاربرد را با هم بررسی کنیم…

با دیگر مقالات server.ir همراه باشید.

۱۳۹۹/۰۷/۲۷

نویسنده : س احمدی

بدون دیدگاه

Baas چیست؟

خدمت Baas یا Backend-as-a-service به توسعه دهندگان وب این اجازه را می‌دهد تا فارغ از ایجاد و رسیدگی به بخش Backend توجه خود را به بخش frontend سایت و ...

۱۳۹۹/۰۷/۲۱

نویسنده : ف لقمانی

بدون دیدگاه

کامند های رایج Run (بخش دوم)

در مقاله پیشین در ارتباط با کامند های رایج در Run که در سیستم های ویندوزی امکان دسترسی به آن وجود دارد صحبت شد و در این مقاله قصد داریم که ادامه کامند...

۱۳۹۹/۰۷/۱۹

نویسنده : س احمدی

بدون دیدگاه

رایانش ابری و موانع استفاده از آن

در مقاله مقدمه‌ای بر رایانش ابری به توضیح ابتدایی این تکنولوژی در حال رشد پرداخته شد. در ادامه در راستای آشنایی بیشتر با ابعاد دیگر رایانش ابری از زاو...

دیدگاه کاربران

در رابطه با : "کامندهای رایج Run که باید بدانیم"

avatar
  عضویت  
با خبرم کن

وب گردی

جستجو
دقیقا متنی که نوشتم
جستجو در تیتر صفحات
جستجو در متن صفحات
جستجو در نظرات
Search in excerpt
Filter by Custom Post Type

با ایده پردازان همراه شو ...