هدایت درست کاربران در صفحات و ایجاد ساختار مناسب  برای موتور های جستجو بسیار حائز اهمیت است.

هدایت درست در صفحات سایت (یا به اصطلاح navigation) این امکان را برای کاربران ایجاد می کند که خیلی سریع ترمحتوای مورد نظر خود را پیدا کنند. این امر باعث می شود که موتور های جستجو متوجه بشوند که کدام یک از صفحات از نظر مدیر وب سایت مهم هستند. و از آنجایی که گوگل نتایج را در قالب صفحه به کاربران نمایش می دهد، مایل است متوجه این موضوع شود که کدام یک از صفحات نقش پررنگ تری را در صفحات یک وب سایت بازی می کند.

NAVIGATION

هدایت کاربران را بر اساس صفحه اصلی وب سایت انجام دهید

تمام سایت ها دارای یک صفحه خانه (home) یا “root” هستند که معمولا بیشترین بازدید سایت را دارند. زمانی که سایت شما تعدادی صفحات دارد، شما باید به این نکته توجه بفرمایید که کاربران شما چگونه از صفحه ی اصلی سایتتان  (root) به صفحه ای با محتویات خاص تر هدایت شوند.آیا شما صدها محصول متفاوت دارید که نیاز به طبقه بندی و کلاس بندی در چند زیر شاخه داشته باشد؟

برای راحتی بیشتر کاربران از “breadcrumb lists” استفاده نمایید.

breadcrumb lists درواقع یک ردیف پیوندهای داخلی در بالا یا پایین صفحه است که مسیر صفحات را نمایش میدهد و کاربر با استفاده از آن به راحتی به مسیر قبلی خود و یا root  بازمی گردد.

امکان حذف بخشی از url را در نظر بگیرید

در نظر بگیرید چه اتفاقی می افتد زمانی که یک کاربر بخشی از URL را حذف کند؟ بعضی از کاربران ممکن است به شیوه ای متفاوتی به سایت شما هدایت شوند و شما باید این را پیش بینی کنید.به طور مثال ممکن است کاربران به جای آدرس server.ir/سرور-مجازی/لینوکس-خارج-از-ایران/ آدرس server.ir/سرور-مجازی/  را وارد نمایند.آیا سایت شما برای نشان دادن محتوا در این وضعیت آماده شده است یا کاربرخطای ۴۰۴ را مشاهده می کند؟

از دو(نقشه ی سایت) sitemap  استفاده نمایید: یکی برای کاربران و دیگری برای موتور های جستجو

sitemap  یک صفحه ی ساده ای است که ساختاروب سایت شما را نمایش می دهد و معمولا یک لیست سلسله مراتبی را شامل می شود. کاربران در صورتی که در یافتن صفحات به مشکل می خورند ممکن از آن استفاده نمایندو قالبا یک صفحه ی HTML  می باشد.

Sitemap برای موتور های جستجو یک فایل XML است که می توان آن را در Google Webmaster Tools  اضافه نمود واین کار باعث ایندکس کردن سریع توسط موتورهای جستجو می شود. که در زیر نمونه ای از صفحه ی HTML  و فایل XML نمایش داده شده است.

SITEMAP

با دیگر مقالات server.ir همراه باشید.

۱۳۹۹/۱۰/۲۹

نویسنده : ف لقمانی

بدون دیدگاه

مشاهده تاریخچه DNS

در این مقاله همراه شما هستیم تا بررسی کنیم که چگونه می توانیم تاریخچه DNS یک دامنه را بررسی کنیم که قبلا چه رکورد های DNS  ای برای این دامنه ست شده اس...

۱۳۹۹/۱۰/۲۷

نویسنده : س احمدی

بدون دیدگاه

Round-trip time چیست؟

شاخص (Round-trip time(RTT مدت زمان لازم برای یک درخواست در شبکه برای رفتن از یک نقطه به یک مقصد و بازگشت به همان نقطه است. واحد سنجش این شاخص میلی ثان...

۱۳۹۹/۱۰/۲۳

نویسنده : م جبلی

بدون دیدگاه

نحوه نصب گواهینامه SSL روی سیستم عامل Ubuntu

برای نصب SSL  بروی سرور Ubuntu  جهت استفاده در وب سرور Apache در ابتدا شما باید فایل CSR گواهینامه خود را تولید و برای Certificate Authority  خود ارسا...

دیدگاه کاربران

در رابطه با : "چگونه ساختار سایت خود را بهبود ببخشیم؟"

avatar
  عضویت  
با خبرم کن

وب گردی

جستجو
دقیقا متنی که نوشتم
جستجو در تیتر صفحات
جستجو در متن صفحات
جستجو در نظرات
Search in excerpt
Filter by Custom Post Type

با ایده پردازان همراه شو ...